Search form

18.08.2011

Drukāt

Publiskā diskusija par LNS nekustamajiem īpašumiem Rīgā

Šovasar Rīgas Nedzirdīgo skolas internāta ēka Čaka ielā 42, kas ir LNS īpašums, nonāca tās rīcībā sakarā ar skolas mītnes maiņu. Ko ar šo ēku tagad darīt? Vispirms jautājums par šī objekta likteni tika izskatīts LNS Domes sēdē, kurā izvērsās apspriede arī par citiem LNS īpašumiem Rīgā.


 Kā jau ziņots, rezultātā izveidota darba grupa, kurai jāizvērtē LNS piederošo objektu izmantošanas risinājumi Rīgas teritorijā. Darba grupa aicina nedzirdīgo sabiedrību aktīvi iesaistīties šajā procesā, iesniedzot savus ierosinājumus un apsvērumus, izsakot priekšlikumus publiskajās diskusijās utt. Pirmā šāda diskusija notika KC „Rītausma” 17. augustā.

Rīgas teritorijā LNS pieder šādi objekti: bijušā internāta ēka Čaka ielā 42 (tagad tā stāv neizmantota), KC „Rītausma” Kandavas 27, telpas Jāņa sētā 5, trešajā stāvā un Elvīras ielas 19 komplekss (tostarp jaunbūve). Tik daudz īpašumu izmantot tikai LNS vajadzībām nav nepieciešams, un jau tagad minētajos īpašumos ir brīvas telpas, bet šī gada beigās, kad jaunbūve būs pabeigta, būs vēl vairāk tukšu platību.
 
Tāpēc LNS Domes izveidotajai darba grupai (Arnolds Pavlins, Varis Strazdiņš, Edgars Vorslovs, Laimonis Paulēns un Māra Lasmane) šajā jautājumā tika uzdots izvērtēt situāciju un izstrādāt koncepciju izskatīšanai nākamajai Domes sēdē.

Darba grupas vadītājs Varis Strazdiņš KC „Rītausma” sanākušos diskusijas apmeklētājus informēja par pašreizējo situāciju Rīgas nekustamo īpašumu apsaimniekošanas jomā: saimniecisko darbību, uzturēšanas izmaksām, izmantošanas lietderību u.c. Diskusija izvērsās diezgan plaša, bet kādu vienprātīgu priekšlikumu, protams, šādā vienā reizē nevarēja gaidīt. Lūk, daži viedokļi!

Jadviga Bočkāne
: „Internāta ēka Čaka ielā 42 atrodas pašā Rīgas centrā, tā būtu ideāla pulcēšanās vieta daudziem apmeklētājiem, kuri dzīvo tālu no KC „Rītausma”. Rodas jautājums par internāta ēkas un KC „Rītausma” uzturēšanas izmaksām un izmantošanas iespējām - kas būtu izdevīgāk?
 
Valērija Kreicberga: „Vairākus gadus atpakaļ LNS realizēja kādu projektu, kura ietvaros tika organizēta nedzirdīgo apmācība par biznesa lietām. Varbūt daži, kuri to apguvuši, varētu savu prasmi šajā ēkā izmantot hosteļa atvēršanai un darbībai.”

Pēcāk diskusija novirzījās uz KC „Rītausma”, par kuru runāja visvairāk - līdz pašām diskusijas beigām. Varis Strazdiņš atgādināja, ka šī kultūras centra skatuve ir ļoti laba, tai nav līdzīgas nevienā citā Rīgas kultūras namā un ar to var lepoties. Diskusijas dalībnieki apsprieda šī nama uzturēšanas izmaksas, zemes piederību (nav LNS īpašumā), kā arī to, ka centrs nenes nekādu peļņu.









Jūlija Depkovska
: „Turpmāk vajadzētu padomāt par ieejas maksas ieviešanu uz dažādiem pasākumiem. Kaut vai līdz latam.” Bet vai apmeklētāji tam piekristu? Puse no klātesošojiem pacēla roku, ka piekrīt šai idejai.

Andris Bergmanis
sprieda visai objektīvi: „Līdzekļi no šādām lētām ieejas biļetēm būtiski neko nepalīdzēs, pienāks brīdis, kad tas vienkārši nonāks līdz bankrotam.”

Rasma Kurēna
aicināja: „Tomēr mums ir jāsaglabā esošais nedzirdīgo kultūras centrs, šo vietu nevienam neatdosim. Tās ir mūsu mājas.”
 
Pēc diskusijas Varis Strazdiņš atzina, ka tikšanās galvenais ieguvums ir tas, ka apmeklētāji aktivizēti, lai sāktu vairāk domāt par LNS īpašumu likteni. Darba grupa cer, ka priekšlikumu izteikšana turpināsies.

Ja ir priekšlikumi vai idejas par LNS piederošo īpašumu izmantošanu Rīgā, lūgums droši tos sūtīt V. Strazdiņam uz e-pastu:
[email protected] vai personīgi griezties pie viņa LNSF birojā Elvīras ielā 19.



Teksts: Ivars Kalniņš
Foto: Juris Grundulis, Valdis Krauklis

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas