Search form

20.10.2011

Drukāt

EUD koordinē kampaņu par 112 ārkārtas dienestu pieejamību

Photo

Eiropas Nedzirdīgo savienība (EUD) lepojas ar Rakstiskās deklarācijas 35/2011 (WD112) kampaņas par 112 ārkārtas dienestu pieejamību koordinēšanu. Mēneša laikā to parakstījuši 253 Eiropas Parlamenta (EP) deputāti (no Latvijas gan tikai 2 no 8; šeit var redzēt tabulu ar deputātiem, kas parakstījuši). Svarīgi ir trīs mēnešu laikā savākt vismaz pusi (369) EP deputātu parakstu, lai tā tiktu pieņemta.


Rakstiskā deklarācija ir teksts, ne garāks par 200 vārdiem, par kādu sfēru, kas ir Eiropas Savienības kompetencē. EP deputāti var izmantot šīs deklarācijas, lai uzsāktu vai atsvaidzinātu debates par tēmu.

Rakstīt WD112 ierosināja Rumānijas Nedzirdīgo savienība, to atbalsta Eiropas Neatliekamās palīdzības numura organizācija un Eiropas Vājdzirdīgo federācija. Eiropas Nedzirdīgo savienības uzdevums ir sadarboties ar deputātiem (piemēram, ar nedzirdīgo parlamentārieti Adamu Kosu no Ungārijas, kurš atbalsta deklarāciju) un pārliecināt pēc iespējas vairāk Eiroparlamentāriešu parakstīt šo deklarāciju. Tamdēļ EUD uzdevumā uz Strasbūru devušies nedzirdīgie ar tulkiem, lai deklarāciju lobētu tiešā veidā. EUD plāno doties vēl divas reizes uz EP sesijām oktobra beigās un novembra vidū, lai savāktu vēl parakstus. EUD politikas pārstāve Annika Pabsča optimistiski raugās uz kampaņu un tic, ka izdosies savākt vajadzīgo parakstu skaitu.

Daži fakti par WD112
1. Tā pieprasa pieejamus 112 ārkārtas pakalpojumus.
2. Pieprasa attiecīgu likumdošanu un likumu standartizēšanu Eiropas Savienības dalībvalstīs.
3. Iekļauj video tehnoloģijas, kas atbalsta zīmju valodu un uz tekstu balstītas sistēmas.

Galvenie kampaņas saukļi ir
· Pilnīga un tieša pieeja 112 ārkārtas dienestiem izglābj dzīvības!
· Nedzirdīgais vai vājdzirdīgais var kādu dienu TEV pašam izsaukt palīdzību!


Sagatavoja: Inese Immure

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas