Search form

16.06.2006

Drukāt

2006.g. jūnijs (10/11)

  Jubileja Desmit gadu — dejai, dziesmai, mākslai Izdejots, izdziedāts, izspēlēts desmitais lielais pašdarbnieku ikvasaras notikums – festivāls. Šoreiz atkal Valmierā, pilsētā, kurā dzima u...
 
Jubileja
Desmit gadu — dejai, dziesmai, mākslai
Izdejots, izdziedāts, izspēlēts desmitais lielais pašdarbnieku ikvasaras notikums – festivāls. Šoreiz atkal Valmierā, pilsētā, kurā dzima un realizējās ideja par šādu pirmo pašdarbnieku saietu pirms desmit gadiem.
 
Mēs un partneri
LNS projektā «Klusās rokas» kā starptautiskie partneri iekļauti pārstāvji no Vācijas, Slovākijas, Čehijas, kur arī tiek realizēti līdzīgi Equal projekti nedzirdīgo cilvēku interešu jomā.
 
Latvijā ieradās partneri no Vācijas, Slovākijas, Čehijas
Jūnija sākumā Latvijas Nedzirdīgo savienība uzņēma ārzemju viesus – projekta «Klusās rokas» partnerus no 3 ārvalstīm. Saskaņā ar projekta plānu trīs dienas notika vairāki nozīmīgi pasākumi: starptautiska konference KC «Rītausma», 4 darba grupu apspriedes, kā arī viesu līdzdalība publiskajās aktivitātēs. Tuvāk par katru!
 
Kas ir dzimumu līdztiesība?
Jūsu uzmanībai — Latvijas Sabiedriskās domas pētījuma centra aptaujas dati par to, kā Latvijā cilvēki izprot dzimumu līdztiesības jēdzienu.
 
Vācijas pieredze
Projektā «Klusās rokas» vairākas aktivitātes saistītas arī ar Latvijas puses darba vizītēm uz partnerības valstīm. Tajās notiek projekta realizācijas gaitas apspriešana, uzdevumu un mērķu precizēšana, kā arī vērtīga pieredzes apmaiņa par to, kā kura valsts rūpējas par saviem cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. No šādas informācijas var smelties idejas, pēc kā tiekties, ko novērst, mainīt, uzlabot.
 
Nedzirdīgo situācija Slovākijā
Tuvāk par to, kā dzīvo un jūtas nedzirdīgie cilvēki Slovākijā, stāsta viens no viesiem Rīgā starptautisko aktivitāšu koordinators slovaks J.Lačoks. Viņam ģimenē ir nedzirdīga meita (22), kura apguvusi amatu, bet nevar atrast darbu.
 
Kā uzsākt veiksmīgu biznesu un kā vadīt projektus...
EQUAL projekta «Klusās rokas» ietvaros no 15. līdz 19. maijam sadarbībā ar Sociālās integrācijas centru pilotprojektā «IT iespējas depresīvajos rajonos nedzirdīgo elestīgām darba formām» risinājās tematiskā nometne Jūrmalā.
 
Sieviete — tuvplānā
Vajag tik darba!
Zinaīda ir nedzirdīga. Taču komunikabla. Šaurajā virtuvē, visām sākot žestikulēt, knapi pietiek vietas. Zinaīda piedalījusies pētījumā par nedzirdīgu sieviešu problēmām darba tirgū.
 
Pats, pats pirmais izlaidums...
Vai tu zini, kurp tu dodies,
Manu mazo Sienāzīti ?
Vai tu zini to, ka šodien
Beidzas tavi siltie rīti?
 Jūnijs vienmēr ir bijis bagāts ar izlaidumiem. Un tā 2.jūnijā 218.bērnudārzā – internātā bērniem ar dzirdes traucējumiem bija priecīga diena, jo bērnudārzam atvadas teica tie mazie bērniņi, kuri reiz te ieradās ar apaļām kājelēm un rociņām, smukiem rezerves pamperiem somā un pie krūtiņām cieši saspiestu spēļu lāčuku. Tik lieli izauguši tagad, viņi svinīgi , polonēzes pavadībā ienāca izlaidumam sapostajā zālē.
 
Iespēja iepazīties
LNS e-pastā ienākusi vēstule no ASV dzīvojoša Latvijas izcelsmes pilsoņa Arņa Ābola (62 gadi). Viņš interesējas par nedzirdīgo dzīvi un iespējām neatkarīgajā Latvijā šodien.
Arnis Ābols kļuvis nedzirdīgs 5 gadu vecumā, mācījies 3 gadus Rīgas Nedzirdīgo bērnu skolā, bet 1944. gadā kopā ar vecākiem emigrējis uz Rietumiem. Piecus gadus dzīvojuši Vācijā, pēc tam pārcēlušies uz ASV. Dzīvo Rodas salā.
Pa daudzajiem prombūtnes gadiem viņš ir zaudējis latviešu valodas zināšanas. Arnis Ābols vēlētos sarakstīties ar nedzirdīgiem cilvēkiem, lai uzzinātu par viņu dzīvi Latvijā. Bet tas jādara angļu valodā un uz  e-pastu, A.Ābola e-pasta adrese: [email protected]
 
Materiāli no «Kopsolī» ievietoti fragmentu veidā. Pilnā apmērā varat tos izlasīt, iegādājoties vai pasūtot laikrakstu.
Neaizmirstiet pasūtīt laikrakstu «KOPSOLĪ». Pasūtīšana AC Diena, Latvijas Pastā, biedrībās un redakcijā.
       

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas