Search form

06.03.2015

Drukāt

Raiņa skolas grupa vēro izstādi Arsenālā

Raiņa skolas grupas aktivitātei – gājieniem uz dažādām izstāžu zālēm Ineses Immures vadībā labprāt piebiedrojas arī citi interesenti, un tā šoreiz grupa vairāk nekā 20 cilvēku sastāvā (to skaitā mūsu mākslinieki no kopas „Cerība”) 5. martā devās uz izstāžu zāli „Arsenāls”, kur vēroja 8 talantīgu latviešu gleznotāju darbus, kas nominēti glezniecības klasiķa Vilhelma Purvīša balvai par radošām izpausmēm 2013. – 2014. gadā.


Izstāžu zālē ieejot, pirmais pārsteigums bija par gleznojumu lielajiem izmēriem, turklāt katru kompozīciju zem vienota nosaukuma veido vairāki lielformāta mākslas darbi /veidojumi. Otrkārt, tie tapuši no ļoti daudzveidīgiem dabas materiāliem, ne tikai krāsām (pelni, smiltis, ogles, ģipsis, koks, plastmasa u.c ).

Gida stāstījums un tulkojums zīmju valodā ļāva ielūkoties „virtuvē” – kā mākslas darbi tapuši, kāda ir to ideja, ko autors vēlējies pateikt skatītājam no malas, kāpēc nominēti tieši šie darbi.

Šeit nav iespējams un arī nav nozīmes pārstāstīt par redzēto, izjusto, jo tas katram pašam jāizbauda klātienē, ja ir šāda interese. Vienu teikšu: noteikti nenožēlosiet, ja aiziesiet, bet – obligāti gan vajadzētu to darīt gida un tulka pavadībā, jo tāpat pastaigāties nez vai būtu vērts.

Līga Pauniņa: „Uz mani satriecošu iespaidu atstāja gleznotāja G.Krumholca kompozīcija par nāves un mīlestības tēmu „Kāpēc tu mani nepamodināji?” Interesanta bija veidota „Kancele” pie ieejas izstāžu zālē, kur ikviens, piezvanot pa mobilo telefonu, varēja saņemt grēku atlaidi (cik vienkārši, vai ne?).Noslēpumaina bija tumšā zāle ar A. Riņka kinētiskajiem (kustīgajiem) kosmiskajiem objektiem.

Paldies Inesei Immurei par uzaicinājumu. Labprāt piedalītos atkal līdzīgā gājienā.”

Purvīša balva šogad piešķirta Miķelim Fišeram par kokā grieztu pie 20 zīmējumu kompozīciju „Netaisnība”, kas pauž, ka daudz kas šai pasaulē nav tā kā tam vajadzētu būt. Tiesa,vai ne?

 

 

Teksts: Ilze Kopmane
Foto: Inese Immure un publicitātes foto
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas