Search form

27.11.2009

Drukāt

No novembra pensionāriem invalīdiem pilna pensija (17.09.)

  Saeima šodien, 17. septembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus pensiju likumā "Par valsts pensiju un valsts pabalstu izmaksu laika periodā no 2009.gada līdz 2012.gadam"  , kas par...
 
Saeima šodien, 17. septembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus pensiju likumā "Par valsts pensiju un valsts pabalstu izmaksu laika periodā no 2009.gada līdz 2012.gadam"  , kas paredz no 1.novembra atcelt vecuma pensijas ieturējumus pensionāriem – invalīdiem, kā arī atmaksāt šiem cilvēkiem no 1.jūlija neizmaksātās pensiju daļas.
 
Tādējādi uz šo pensionāru grupu neattieksies no 1.jūlija noteiktie ierobežojumi, kas paredz 10% pensijas ieturējumu nestrādājošiem pensionāriem un 70% ieturējumu pensionāriem, kas ir darba ņēmēji vai pašnodarbinātie.
 
Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča, no Saeimas tribīnes uzrunājot deputātus, teica: „Komisijas vārdā vēlos lūgt invalīdiem piedošanu par to, ka Saeima, balsojot, manuprāt, sasteigti par likumu par pensiju un valsts pabalstu izmaksu laika periodā no 2009.gada līdz 2012.gadam, nepadomāja, vai arī Ministru kabinets nepadomāja par to, ka Latvijā ir cilvēki ar invaliditāti, kuriem ir vairāk nekā 62 gadi”. 
 
Par vecuma pensiju ieturējuma invalīdiem atcelšanu un atmaksu balsoja 87 deputāti, neviens deputāts nebalsoja pret un neatturējās.
Pensionāriem invalīdiem atmaksās to pensijas daļu, kas ieturēta par periodu no šī gada 1.jūlija līdz 31.oktobrim. Naudu paredzēts izmaksāt, sākot ar šī gada novembri.
 
Likuma grozījumi novērsīs atšķirīgu attieksmi pret cilvēkiem ar invaliditāti.
 
Sagatavoja Inese Immure
17.09.2009
 

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas