Search form

16.11.2009

Drukāt

Vakcinācijas kabinetos pieejamas vakcīnas pret sezonālo gripu

  Veselības ministrija informē, ka iedzīvotājiem ir iespējams vakcinēties pret sezonālo gripu, turklāt vairākām iedzīvotāju grupām valsts kompensē pusi no vakcīnas cenas.   Valsts 50% ap...
 
Veselības ministrija informē, ka iedzīvotājiem ir iespējams vakcinēties pret sezonālo gripu, turklāt vairākām iedzīvotāju grupām valsts kompensē pusi no vakcīnas cenas.
 
Valsts 50% apmērā apmaksā vakcīnu sekojošām iedzīvotāju grupām:
  • bērniem no sešu mēnešu vecuma līdz divu gadu vecumam,
  • pieaugušajiem virs 65 gadiem,
  • pacientiem, kuri slimo ar hroniskām plaušu, sirds, vielmaiņas un nieru slimībām,
  • pacientiem ar imūndeficīta sindromu,
  • pacientiem, kuri saņem imūnsupresīvo terapiju un
  • pacientiem līdz 18 gadu vecumam, kuri ilgstoši saņem terapiju ar acetilsalicilskābi jeb aspirīnu.
 
Lai iedzīvotāji varētu saņemt daļēji valsts apmaksātu pretgripas vakcīnu, nepieciešama īpašā recepte, uz kādas tiek izrakstīti kompensējamie medikamenti. Šādas receptes izsniedz ģimenes ārsts. Ārsts novērtēs pacienta veselības stāvokli un izrakstīs īpašo recepti, pret kuru pacients ar 50% kompensāciju iegādāsies gripas vakcīnu aptiekā. Ar aptiekā iegādāto vakcīnu atkārtoti jādodas pie ģimenes ārsta vai citas ģimenes ārsta norādītas ārstniecības personas, kas veiks vakcināciju. Ja pacients vēlas, viņš vakcīnu var iegādāties ārstniecības iestādē, ja tās ir iestādē pieejamas.

Atgādinām, ka katru gadu Latvijā no 20 000 līdz 30 000 cilvēku saslimst ar gripu. Vakcinācija uzskatāma par efektīvāko pretgripas profilakses līdzekli, tomēr ir ieteicams ievērot arī citus piesardzības pasākumus, kas palīdzēs stiprināt imunitāti un saglabāt labu veselību. Aicinām iedzīvotājus ievērot personīgo higiēnu un lietot pilnvērtīgu uzturu, kurā iekļauti augļi, dārzeņi, kas satur C vitamīnu, un skābpiena produktus. Tāpat jālieto pēc iespējas vairāk šķidruma – sulas, zāļu tējas, minerālūdens, kā arī gripas epidēmijas laikā jāizvairās no pasākumu apmeklējumiem, kuros pulcējas daudz cilvēku (teātra izrādes, koncerti, kino u.c.).
 
Informācija pārpublicēta no Veselības ministrijas mājaslapas
16.11.2009

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas