Search form

09.10.2013

Drukāt

Latvijā ir vairākas pilis – viena no tām Vecmīlgrāvī!

Tā bija lieliski izdevusies diena 22 cilvēku grupai, kas 9. oktobrī atsaucās mājaslapā ievietotajam aicinājumam uz kopīgu izziņas gājienu „Jaunatklāj Rīgu kopā ar Raiņa vakarskolas grupu!” – kā par brīnumu, saules staru sasildīta, rudens košās krāsās izrotāta, pārsteidzoša ar jaukiem skatiem un jauniem atklājumiem.


Kopā ar  Rīgas biedrības Raiņa vakarskolas grupu (vadītāja Inese Immure) šī pasākuma dalībnieki devās  no jauna iepazīt it kā jau sen zināmo Rīgu un konkrēti – nesen pēc restaurācijas atklāto kultūras pili „Ziemeļblāzma” Vecmīlgrāvī.
 
 
Pēc nepilnas stundas brauciena sabiedriskajā transportā tāda tā arī atklājās: kā mūsdienīgi senatnīga, balti vizoša un cēla, lielā parka vareno koku ieskauta – patiešām pils! Arī iekšpuse pavērās visu acīm karaliska: ar mirdzošām kristāla lustrām, spožu klasisko parketu, visur dabīgā koka apdari, lieliem logiem, sienu gleznojumiem, jaunām iekārtām, neskaitāmi daudzām telpām lielās sešstāvu ēkas centrālajā daļā un vairākos tās „spārnos” utt.
 
Viss šis skaistums, kā stāstīja gide, atdzimis divdesmit mēnešos paveiktā darba rezultātā un Rīgas Domei izmaksājis 9 miljonus latu.
Pili ir vērts skatīt pašu acīm, jo sevišķi tāpēc, ka tajā ar lielu cieņu un mīlestību apkopotas un saglabātas atmiņas par šī nama un vēl vairāku citu tā apkārtnē uzcelto sabiedrisko ēku celtniecības iniciatoru un finansētāju – pazīstamo mecenātu Augustu  Dombrovski: vairākās telpās izvietotie materiāli uzskatāmi parāda viņa nenovērtējamo devumu šīs toreizējās Rīgas nomales attīstībā.
 
 
Arī pašas pils raibo mūžu ar trim atdzimšanām var iepazīt, elektroniski pāršķirstot daudzo materiālu lappuses. Kādā no tām lasāmi arī Augusta Dombrovska testamenta vārdi – visu savu mantību atstāju manai mīļajai latviešu tautai.
 
 
Un nams šo savu kalpošanas tautai misiju pilda: tajā brīvi, bez kādas pieteikšanās var ieiet un visu skatīt jebkurš, kas to vēlas. Bet pats pils saimnieks atdusas mierā turpat viņa paša dēstītā parka koku pavēnī…
 
  
Plašāk lasiet „Kopsolī” 11. numurā novembrī!
 
 
Sagatavoja: LNS Informācijas centrs
Foto: Inese Immure

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas