Search form

08.12.2016

Drukāt

Jūgendstils – pašu acīm skatīts un iepazīts (foto)

Rīgas RB 9 biedru grupa ar tulku 1.decembrī bija ekskursijā Rīgas Jūgendstila* muzejā Alberta ielā 12 – ēkā, kas celta 1903. gadā.


Stāsta ekskursijas organizatore ANDA TĪDEMANE: ”Priekštelpā gids sagaidīja un tad mūs veda brīnišķīgajā muzeja pasaulē, kas  atklāj jūgendstila būtību – no telpu plānojuma, oriģinālajiem sienu krāsojumiem un griestu gleznojumiem, logu vitrāžām, virtuves flīzēm, ozolkoka sienu paneļiem līdz pat durvju un logu rokturiem. Varējām vērot arī dažādus traukus, mākslas darbus, pulksteņus, apģērbus, izšuvumus un citus priekšmetus. Iesaku arī citiem aiziet uz šo oriģinālo  muzeju.”

Vairāk foto šeit.

*Jūgendstils ir mākslas īpašs novirziens, kas radās ap 1890. gadu Eiropā un uzplauksmi kultūrā sasniedza no 20. gadsimta sākuma līdz Pirmajam pasaules karam. Spilgti izpaudās visos mākslas veidos, sākot ar lietišķo mākslu, dizainu un beidzot ar tēlotājmākslu un arhitektūru. Tam pamatā līnijas, asimetrija, neregulāras liektas līnijas. Raksturīgi stilizēti augu motīvi, gaismēnu trūkums, izteikti dekoratīvas detaļas.

 

Sagatavoja: LNS Informācijas nodaļa
Foto: no Andas Tīdemanes personiskā arhīva


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas