Search form

15.06.2018

Drukāt

Liepājniekiem nav laika garlaikoties!

Photo

Mēs jau rakstījām, ka, pateicoties Liepājas pilsētas pašvaldības un SIA “LNS Rehabilitācijas centrs” finansiālajam atbalstam, LNS Liepājas reģionālajā biedrībā notiek projekta “Lai staro dzīvesprieks mūsu Liepājā!” vairāku aktivitāšu realizācija.


Vēlamies šoreiz parādīt un pastāstīt, kā liepājniekiem veicies ar rokdarbu mākslas apgūšanu maija mēnesī.

Maijā notika divas rokdarbu nodarbības. Pirmajā nodarbībā ar projekta dalībniekiem tika izrunāts, ko viņi vēlas apgūt un izgatavot nodarbību rezultātā, kādus rokdarbu materiālus un piederumus nepieciešams iegādāties, lai varētu darboties pilnā sparā.

Sastādīts saraksts ar visu nepieciešamo, lai izgatavotu baltus priekšautus dejotāju tautastērpiem. Bet jau pirmās nodarbības laikā atnākušie izmantoja tos materiālus, kuri jau bija, un izgatavoja rotas, liekot lietā savu iztēli un fantāziju.

Par šo nodarbību projekta vadītāja Gundega Paņko saka: “Kopā sanākšana ir mūsu nepieciešamība, kad mēs ne tikai atbalstām cits citu, bet arī sniedzam padomus, kritiski novērtējam paveikto – cik labi saliktas krāsas rotās, cik tehniski pareizi tās izpildītas atbilstoši tematikai utt.”
 


Organizējot otro rokdarbu nodarbību, projekta vadītāja ar savu palīdzi – Liepājas RB valdes locekli Ilzi Jaunzemi vispirms devās uz veikalu un iegādājās šūšanas piederumus un linu audumu. Nu ko, darbs varēja sākties! Visi čakli strādāja bez pārtraukuma, griežot, mērot un šujot 3 baltus priekšautus, lai Liepājas dejotāji varētu uzstāties tautastērpos ar baltiem priekšautiem Valmierā Nedzirdīgo amatiermākslas festivālā.

Bija patīkami vērot, ka pie šujmašīnas darbojas ne tikai sievietes, bet arī Elmārs Sesks – bez viņa darbs neritētu tik raiti. Kad priekšauti bija gatavi, nodarbības dalībnieki bija pamatīgi noguruši, bet tajā pašā laikā arī laimīgi, jo viss process notika radoši, jautri un visi varēja būt lepni, ka Liepājas dejotājiem nu ir jauni priekšauti. Bet priekšā ir gana daudz darba un lieli plāni –viss notiks pakāpeniski.
 


Bet tas nav viss – liepājnieki apgūst arī ēst gatavošanas mākslu.

Šogad viņi piedalās arī kulinārijas un konditorijas nodarbībās. Tās notiek reizi mēnesī ar mērķi pilnveidot zināšanas un prasmes latviešu nacionālās virtuves tradicionālo ēdienu gatavošanā. Nodarbības tā arī saucas “Latvju senču ēdieni”. Pirmajā kulinārijas nodarbībā vienbalsīgi bija nolemts pagatavot auksto biešu zupu, ņemot vērā karsto laiku.

Ar nodarbības dalībniekiem izrunājām, ko nepieciešams nopirkt, lai ne tikai pagatavotu zupu, bet arī to izbaudītu visi nodarbībā klātesošie. Sākumā nodarbības dalībnieki aizgāja uz veikalu iepirkties, un tad process varēja sākties: vienam vajadzēja sagriezt gurķus, otram – kartupeļus, trešajam – izvārīt olas utt., aizņemti bija visi, neviens nesēdēja bez darba. Zupas pagatavošana notika virtuvē, bet galda klāšana un zupas degustācija notika viesu istabā. Piekrītiet, ka daudz patīkamāk izbaudīt ēdienu pie skaisti uzklāta galda, uz kura bija ne tikai zupa, bet arī pīrādziņi un citi gardumi.

Nodarbība pagāja jaukā, siltā atmosfērā – pie galda liepājnieki varēja parunāties, apspriest dažādus aktuālus jautājumus par to, kas notiek mums apkārt. Un nevar noliegt, ka kopīga pasēdēšana cilvēkus uzmundrina, uzlabo omu un satuvina.


Mmm, konditorijas nodarbībā bija nolemts pagatavot arī ābolu plātsmaizi. Pagatavošanas process bija gana aizraujošs un radošs – kā lai tādā nepiedalītos! Tā bija arī lieliska iespēja ne tikai iemācīties gatavot, bet arī savstarpēji pakomunicēt un pasēdēt kā vienai ģimenei. Kā mums izdevās ābolu plātsmaize, skatieties fotogrāfijās!


Aicinām LNS Liepājas RB biedrus piedalīties mūsu rokdarbu un kulinārijas/konditorijas nodarbībās, jo tajās biedri ne tikai mācās un apgūst kaut ko jaunu, bet starp savējiem patīkami pavada laiku un aktīvi iesaistās nodarbību procesā.

Projektu “Lai staro dzīvesprieks mūsu Liepājā!” finansē Liepājas pilsētas pašvaldība un līdzfinansē LNS sadarbības partneris SIA “LNS Rehabilitācijas centrs”.

 

Rakstu sagatavoja: projekta publicitātes un informācijas pasākumu ieviešanas vadītāja Karīna Pavlova un ziņu korespondents Ainārs Ostvalds.
Foto: Gundega Paņko un Ilze Jaunzeme.
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas