Search form

27.08.2018

Drukāt

Liepājnieki aktīvi arī karstajā jūlijā!

Photo

Jūlijs darba aktivitāšu apjoma ziņā skaitās klusais mēnesis, kad pārsvarā cilvēki iet atvaļinājumos, pavada brīvo laiku vasarnīcās, atpūtas pasākumos dabā vai vienkārši mājās.


Neskatoties uz to, Liepājas RB biedri gluži kā rūķīši tomēr atraduši laiku turpināt projektā ieplānotās aktivitātes. Šoreiz piedāvājām ielūkoties fotogrāfijās par karstās vasaras notikumiem.

Rokdarbu nodarbībās sievietes (diemžēl šoreiz vīriešu nebija) turpināja iesākto – šuva priekšautus pie tautas tērpiem un izrunāja nodarbību plānu nākamajiem mēnešiem, kad priekšautu gatavošana būs pabeigta. Tad iecerēts darināt brošas ar latvju zīmēm, aplikācijas, kakla bantes.

 

Kulinārijas nodarbībā tika gatavots viegls ēdiens: dažādu dārzeņu sacepums ar kabaci un mocarellu. Recepte vienkārša, maciņam nav dārgi un arī pagatavot nebija grūti. Paskatieties foto – liekas garšīgi, vai ne?!

 

Konditorejas nodarbībā gribējās izbaudīt kaut ko garšīgu, bet pie plīts lielā karstumā stāvēt negribējās, tāpēc tika gatavota gaisīga vasaras kūka bez cepšanas. Un, lūk, šoreiz arī dalīsimies receptē. Ņemiet par labu un – labu arī apetīti!

Sastāvdaļas:

Selgas cepumi – 3 paciņas;
Sviests 100 – 150 gr.;
Iebiezināts piens – 1 bundža;
Saldais krējums – 0,5 ml;
Banāni – 2 gab.;
Mellenes dekorēšanai.

Pagatavošana:

1) sadrupina cepumus, samaisa ar sviestu, liek traukā;
2) uzklāj iebiezinātu pienu;
3) izvieto banānu šķēlītes;
4) uzklāj saputotu putukrējumu;
5) dekorē ar mellenēm.

 

Tas vēl nav viss! Pateicoties projekta finansējumam, tagad biedrības virtuve paplašinājusies ar jauniem virtuves piederumiem un mēs gaidām biedrības cilvēkus uz kulinārijas un konditorejas nodarbībām: būs vēl interesantāk gatavot ēdienus, izmantojot virtuves kombainu, sulu spiedi, elektroniskos svarus utt.

 

 

Ilze Jaunzeme, LNS Liepājas RB valdes locekle un projekta brīvprātīgā, kura palīdzēja projekta vadītājai Gundegai Paņko izvēlēties iepērkamos virtuves piederumus:

“Vēl jau neesam paguvuši izmantot visas ierīces, ko iegādājāmies. Sulu spiedi mēs noteikti lietosim ābolu sulu spiešanas laikā, kas būs pavisam drīz. Virtuves kombainu arī liksim pie darba. Pārsvarā lielākā slodze pašlaik ir šādiem virtuves piederumiem: virtuves dēlīši, naži, svari, bļodas, virtuves cimdi, stikla cepamtrauki un vēl visādas citas lietas, ko iepirkām. Daži no šiem piederumiem ir nepieciešami arī ikdienā, kad nenotiek nodarbības.

Kopumā jāsaka: mūsu biedriem patīk piedalīties šajās nodarbībās, darbojoties ar jaunajiem virtuves piederumiem, kas ir ērti lietošanā un acīm patīkami.”

Mīļie liepājnieki, aicinām izmantot lielisko iespēju piedalīties projekta ietvaros organizētajās rokdarbu un kulinārijas/konditorejas nodarbībās, lai gan labi un lietderīgi pavadītu laiku ar saviem biedriem, gan daloties savā pieredzē rokdarbos un ēdienu pagatavošanā, gan apmainoties viedokļos un gūstot labus iespaidus no kopīgās darbošanās procesa.

Projektu “Lai staro dzīvesprieks mūsu Liepājā!” finansē Liepājas pilsētas pašvaldība un līdzfinansē LNS sadarbības partneris SIA “LNS Rehabilitācijas centrs”.

 

Rakstu sagatavoja: projekta publicitātes un informācijas pasākumu ieviešanas vadītāja Karīna Pavlova un ziņu korespondents Ainārs Ostvalds.
Foto: Ilze Jaunzeme un Gundega Paņko.
 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas