Search form

05.10.2018

Drukāt

Liepājnieku ekskursija uz Tērveti

Jaukā 22. septembra sestdienā Liepājas RB biedri ar savām mašīnām izbrauca baudīt rudens krāsas ārpus Liepājas. Kopā šajā krāsainajā ekskursijā piedalījās 22 mūsu cilvēki ar vēlmi uzzināt ko jaunu un redzēt ko nebijušu. Kā tas izdevās?


Pirmais pieturas punkts ceļā uz Tērveti mums bija “Saldus pārtikas kombināts”, kur uzzinājām, ka top konfektes “Gotiņa”, īrisi, šerbeti, marmelādes un konfekšu krēmi no dabīgām izejvielām. Ikviens izmēģināja roku konfekšu tīšanas procesā. Uh, tas ir roku darbs, un vajadzīgs laiks, lai iemācītos veikli tikt pie gardām konfektēm papīrīšos, jā!!!

 

Otrais pieturas punkts nu jau bija Tērvetē – Tauriņu māja! Uzzinājām daudz ko jaunu par tauriņiem. Mums visiem bija šoks, ka tauriņiem dzīves ilgums ir pavisam īss. Iekšā bija tik karsts +24 grādi un mitrs, jo tādos apstākļos šie krāsainie tauriņi dzīvo. Izpētījām krāsainos tauriņus un arī bruņurupuču bruņas, kuru mums piedāvāja iztaustīt. Bet ārpusē mūs jau gaidīja rudens krāsas, kaut arī galvā pēc tauriņiem vēl bija vasara.

 

Nākamais apskates objekts – Tērvetes dabas parks. Bet vispirms mums bija kārtīgas pusdienas, lai būtu spēks visas takas izstaigāt.
Mazliet atpūtāmies blakus Tērvetes parkam esošajā kafejnīcā, un tad jau norunātajā laikā un vietā mūs sagaidīja gids. Tērpies krāsainajā rūķu apģērbā, viņš 3 stundās mums izrādīja skaistākās ainavas un pastāstīja dažādus nostāstus par to, kas mainījies gadu gaitā. Lai labāk saprastu šos stāstus, rūķim nāca talkā surdotulks Ainārs Ostvalds.

Trīs stundas paskrēja ātri. Pa starpām ieturējām arī mazas pauzītes – vieni pasēžot, pavērojot krāšņo ainavu, citi malkojot kafiju ar gardām smalkmaizītēm vai piedaloties radošajā nodarbībā. Kam bija dūša – uzkāpa Tērvetes skatu tornī!

Šī diena, par spīti rudens lietum, patiešām bija izdevusies! Esam saelpojušies rudens smaržu, skatījuši dabā rudens krāsas un guvuši pozitīvu omu mājupceļam!

 

Liels paldies maniem mīļajiem ekskursantiem par izturību, par jautrām noskaņām!
Visu ekskursantu vārdā liels paldies mūsu surdotulkam – Aināram Ostvaldam, ar kura palīdzību uzzinājām daudz ko jaunu!

 

Teksts un foto: Ilze Jaunzeme


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas