Search form

25.06.2019

Drukāt

Ceļojums uz ziedošo Rietumlatviju

9. jūnijā Zemgales grupas biedriem bija ieplānota ekskursija uz Peoniju dārzu Kuldīgas novadā. Diemžēl uz to pieteicās maz biedru, tāpēc vajadzēja atteikt oficiāli pasūtīto lielo autobusu un organizēt izbraukumu mazākai interesentu grupai 8 cilvēku sastāvā. To sekmīgi paveica ekskursijas organizatori: Vika Romanova kā grupas gids un Juris Grundulis – šoferis.


Viņi nomainīja ekskursijas plānu un pirmo reizi paši pasūtīja mikroautobusu, kā arī sagatavoja apskatāmo tūrisma objektu  sarakstu – ceļvedi. Par šo pieredzi stāsta JURIS GRUNDULIS!

Mēs devāmies  uz Peoniju  dārzu “Ziedoņi” Kuldīgas novadā, kur notika  dārza svētki. Tur pavadījām ap 2 stundas, skatot pašā plaukumā peoniju un īrisu ziedus –   vairāk nekā 400  šķirņu skaisti  iekoptā daiļdārzā.

Peoniju kolekcionāre Dagnija Voika pastāstīja par peoniju audzēšanu, iepazīstināja ar to izmantošanu dabīgajā kosmētikā un piedāvāja iegādāties peoniju dzērienu. Sapirkāmies dabīgās ziepes, eļļas, garšīgus dzērienus un arī peoniju  ziedus.

 

Pēc tam braucām uz Šokolādes muzeju Pūrē, jau pa gabalu jūtot rūgteni saldo šokolādes smaržu. Pure Chocolate muzeja darbinieki interesanti pastāstīja  par šokolādes iegūšanu, apstrādāšanu, lietošanu un šokolādes vēsturi.

Varējām  izveidot paši savas trifeles un šokolādes figūriņas, kā arī nobaudīt karstu šokolādes dzērienu un iegādāties Pure Chocolate gatavoto produkciju ražotnes veikaliņā.

 

Pēc tam parūpējāmies par grupas nodrošināšanu ar  pusdienām kafejnīcā “Pie Jāņa”, kur baudījām patiesi garšīgus ēdienus.

 

Tālāk sekoja  20 min brauciens līdz Senču ozolam Kaivē. Šis dižozols ir resnākais un vecākais koks ap 400 gadu vecumā Baltijā; arī vienpadsmitais resnākais ozols Austrumeiropā. Ap ozolu sadevāmies rokās un sajūsmināti mēģinājām to aptvert.

 

Nākamais ekskursijas objekts – sagrautās Vecmoku muižas  kungu mājas drupas un vairākas saimniecības ēkas, kā arī dažādu eksotu sugas brīvajā Vecmoku muižas parkā.

 

Pēdējās ekskursijas objekts bija Durbes pils. Mēs uzzinājām faktus par pils vēsturi,  pastaigājām pa akmens tiltu pāri gravu.

 

Ekskursijas nobeigumā pie Durbes pils izgaršojām  pašu pagatavotās šokolādes, un tad – ceļš mājup ar smaidu un mieru sirdī par vērtīgi pavadītu dienu.


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas