Search form

20.09.2019

Drukāt

Mācīties, darīt, dzīvot kopā

Ar šādu devīzi viesmīlīgajās Vaidavas pagasta “ Madarās” jeb Mucu muzejā vairākas dienas kopā pavadīja cilvēki, kurus vieno izaicinājums – izprast un atbalstīt bērnus, jauniešus un pieaugušos ar dzirdes traucējumiem.


Kopā risinājām dažādus aktuālus jautājumus, diskutējām un mācījāmies, lai veidotu vienotu izpratni atbalsta sniegšanai personām ar dzirdes traucējumiem.

Nodarbību tēmas bija daudzveidīgas: komunikācija ar personām ar dzirdes traucējumiem, pozitīvu savstarpējo attiecību radīšana, cilvēku motivēšana un iedrošināšana, atbildības uzņemšanās par savas dzīves un karjeras veidošanu utt.

Galvenais mērķis – personības radošuma veicināšana, jo tas ir pamatnoteikums, lai jebkurš cilvēks prastu sevī saskatīt un izkopt daudzveidīgas iespējas savas personības attīstībai.

Cits pasniedzējs nodarbību dalībniekus lūdza aizspiest ausis un aprakstīt savas izjūtas, tādējādi iejūtoties cilvēku ar dzirdes traucējumiem ikdienā. Veidojās ļoti saturīga saruna par nedzirdīgu bērnu integrēšanās iespējām sabiedrībā.

Nedēļas noslēgumā notika saruna par to, kā veidot pašizziņas, pašvērtējuma prasmes, kā atpazīt un veiksmīgi pārvaldīt savas emocijas, izvirzīt dzīves mērķus un mācīt to darīt bērniem.

Nodarbībās piedalījās līdz 35 dalībniekiem.

Izvērtējuma anketās varēja lasīt sirsnīgus pateicības vārdus lektoriem un atzinību visiem dalībniekiem par veiksmīgo savstarpējo komunikāciju ar vēlmi turpināt šādus pasākumus, lai labāk iepazītu cilvēku ar dzirdes traucējumiem pasauli un mūsu visu iespējas dzīvot un sadzīvot kopā.

 

Projektu finansiāli atbalsta ASV vēstniecība Latvijā.

 

Projekta koordinatore: Daiga Ramata


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas