Search form

29.06.2011

Drukāt

Videoziņas Nr.98


Nedzirdīgo ziņas

LNS Rīgas biedrība sākusi izdot pati savu informatīvo izdevumu „Rīgas Nedzirdīgo Ziņas” elektroniskā versijā.
 Pirmajā numurā iepazīstina ar jauno biedrības valdi, apraksta notikušo konferenci un apsveic biedrības jaunos Goda biedrus. Izdevumā ir kultūras pasākumu afiša un cita vajadzīga informācija.Izdevums tiek izplatīts ar e pasta palīdzību, tāpēc lūgums Rīgas biedriem nosūtīt savu e-pasta adresi Vitai Kamarei (sms 26438412) vai uz Rīgas biedrības e-pasta adresi: [email protected].
Foto: www.lns.lv

No 27. jūnija līdz 9. jūlijam Dānijas pilsētā Odensē risinās Eiropas Nedzirdīgo futbola 7. čempionāts.
 Par medaļām sacenšas 12 komandas. Čempionāts sākās ar Dānijas un Beļģijas spēli, un ar rezultātu 3: 0 uzvarēja beļģi. Šīs futbola sacensības ir lielākais pasākums, ko šogad rīko Eiropas Nedzirdīgo sporta komiteja.
Foto: www.facebook.com

Dienvidāfrikas pilsētā Durbanā no 18. līdz 24. jūlijam notiks 16. Pasaules Nedzirdīgo federācijas kongress.
Tajā ievēlēs jaunu Pasaules Nedzirdīgo federācijas prezidentu. Uz šo amatu pretendē trīs kandidāti: Džo Marejs no ASV, Kolins Alens no Austrālijas un Terijs Railijs no Anglijas.
 Pašreizējais prezidents Marku Jokinens ir no Somijas un federāciju vada jau no 2003. gada. Kongresā lems, kurā pilsētā rīkot nākamo kongresu 2015. gadā. Ir pieteikušās 3 pilsētas: Stambula (Turcija), Mehiko (Meksika) un Berlīne (Vācija).
 LNS šoreiz  kongresā nepiedalīsies finansiālu apstākļu dēļ.
Foto: www.wfdeaf.org
 
 
Latvijas ziņas

Centrālā vēlēšanu komisija izsludināja tautas nobalsošanu par 10. Saeimas atlaišanu.
 Nobalsošana notiks sestdien, 2011.gada 23. jūlijā. Tautas nobalsošanā vēlētājiem būs jāatbild uz jautājumu „Vai jūs esat par 10. Saeimas atlaišanu ?”. Būs divi atbilžu varianti: „par” vai „pret”.
23. jūlijā balsošanas iecirkņi būs atvērti no pl. 7 līdz 22.Vēlētāji varēs balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī Latvijā vai ārvalstīs. Lai vēlētājs nevarētu balsot divreiz, viņa pasē iespiedīs zīmogu par dalību tautas nobalsošanā.
Šai nobalsošanai nav vajadzīgs kvorums, tas ir, nav noteikts minimālais vēlētāju skaits. Ja vairāk nekā puse no cilvēkiem, kas piedalīsies nobalsošanā, nobalsos par Saeimas atlaišanu, tad Saeima tiks atlaista un izsludinātas jaunas ārkārtas vēlēšanas. Iespējamais Saeimas ārkārtas vēlēšanu datums ir 17. septembris.
Foto: www.baltic-ireland.ie

Valdība uzlikusi akcīzes nodokli dabasgāzei, un jau ar 1. jūliju par gāzi jāmaksā vairāk.
 Eiropas Savienība nemaz neprasīja ieviest akcīzes nodokli dabasgāzei līdz 2014. gadam, bet Latvijas valdība acīmredzot uzskata, ka iedzīvotāji ir tik bagāti, ka var samaksāt vēl vienu lieku nodokli
 Patiesībā 40 % iedzīvotāju nevar samaksāt jau pašreizējos rēķinus par apkuri. Šogad apkures sezona noslēdzās ar 41 milj. latu lielu iedzīvotāju parādu par siltumu.
Foto: www.bnn.lv

Pašreizējā valsts prezidenta Valda Zatlera termiņš prezidenta amatā beigsies 7. jūlijā, bet 8. jūlijā valsts pirmās personas krēslā sēdīsies Andris Bērziņš no Zaļo un zemnieku savienības.
 Zatlers savus turpmākās darbības plānus atklās tikai pēc 7. jūlija. Uz viņa amata termiņa noslēguma pasākumu svētdien, 3. jūlijā pl. 19, brīvā dabā uz salas Koknesē Likteņdārzā aicināti visi. Tajā bez maksas piedalīsies daudzi Latvijā pazīstami rakstnieki, mūziķi un citi skatuves mākslinieki.
Organizatori lūdz pasākuma apmeklētājus uz Likteņdārzu vest Latvijas laukakmeņus 20 – 30 cm diametrā, ko vēlāk iemūrēs turienes brīvdabas estrādes akmens krāvumā.
Sīkāka informācija mājaslapā: http://www.liktendarzs.lv
Foto: www.ir.lv

No 1.maija darbojas Veselības ministrijas un Veselības norēķinu centra organizētais ģimenes ārstu konsultatīvais medicīnisko padomu tālrunis 66016001.
 Jau pirmajā mēnesī mediķi snieguši konsultācijas 2100 zvanītājiem. Pārsvarā nepieciešami ārstu padomi, kā rīkoties paaugstinātas temperatūras un saaukstēšanās, galvassāpju, vemšanas, paaugstināta asinsspiediena, alerģiskas reakcijas un citu vienkāršu slimību gadījumos.
Padomus iedzīvotāji var saņemt darbdienās, zvanot ārpus ģimenes ārstu darba laika no pl.18 vakarā līdz 8 no rīta, bet brīvdienās un svētku dienās visu diennakti.
Diemžēl joprojām šis pakalpojums nav pieejams nedzirdīgajiem. LNS ir griezusies atbildīgajās iestādēs, lai lūgtu nodrošināt iespēju nedzirdīgajiem saņemt medicīniskās konsultācijas ar sms palīdzību. LR Tiesībsargs uzskata, ka šis pakalpojums jānodrošina arī nedzirdīgajiem. Veselības ministrija sola izvērtēt tehniskās iespējas pakalpojuma nodrošināšanā. Bet Veselības Norēķinu centrs apņemas to risināt, ja 2012. gadā tam tiks piešķirti nepieciešamais finansējums.
Foto: www.reitingi.lv

  
Ārzemju ziņas
 
ES un Starptautiskais Valūtas fonds atsakās piešķirt Grieķijai starptautiskā aizdevuma piekto kārtu 12 miljardu eiro (8,5 miljardu Ls), kamēr tās parlaments nebūs pieņēmis jaunu taupības pasākumu programmu. Valstī noticis divu dienu ģenerālstreiks,  protestējot pret jauniem taupības pasākumiem.
Demonstrācijas notika galvenokārt Atēnu centrā, kur atrodas parlamenta ēka. Protestos piedalījās  desmitiem tūkstošu cilvēku, kas uzskata, ka starptautiskā sabiedrība uzspiež pārāk skarbus nosacījumus Grieķijas glābšanai no bankrota.
Foto: www.diena.lv

Maija beigās Turcijas Bodrumas kūrortā notika masveida saindēšanās ar viltotu alkoholu.
 Pasākumā uz kādas tūrisma firmas jahtas nomira piektais upuris, kāda jauna krieviete. Tajā piedalījās aptuveni 120 atpūtnieku no Krievijas. 30 no viņiem vēlāk tika ievietoti slimnīcā ar saindēšanos. Trīs cilvēki miruši Turcijas slimnīcās, vēl divi pēc nogādāšanas dzimtenē.
 Indīgā spirta paveids  izmantots viltota viskija izgatavošanai Ziemeļkiprā, un Turcijā ievestas 12 000  pudeles. Esiet uzmanīgi ar alkoholu Turcijā!
Foto: www.apollo.lv
 
Latvijas sieviešu basketbola izlase turpina cīņu Eiropas čempionātā Polijā.
Tā uzvarēja Poliju ar 62:53, bet zaudēja Spānijai ar 57:66 un Melnkalnei ar 70:74, iekļūstot ceturtdaļfinālā. Latvijai būs jāspēlē ar Krieviju par iekļūšanu pusfinālā. Spēle notiks trešdien, 29.jūnijā pl. 19.
Foto: www.unity.lv

Bet tagad, mūsu uzticamie skatītāji un lasītāji, mēs atvadāmies no jums līdz augustam. Jūlijā mēs aizejam atvaļinājumā, tāpēc jaunas videoziņas un jaunumus varēsiet lasīt tikai augustā. Priecīgu atpūtu!

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas