Search form

29.02.2012

Drukāt

Videoziņas Nr.130


Nedzirdīgo ziņas
 
23. februārī oficiāli reģistrēts SIA „LNS Rehabilitācijas centrs”. 
Tas izveidots, apvienojot agrāko SIA Zīmju valodas centru, SIA Rītausmu un SIA Komunikācijas centru, kas tagad ar izmainītiem nosaukumiem būs šī centra nodaļas. Tātad atsevišķi vēl paliek LNS Surdotehniskās palīdzības centrs, tam viss paliek pa vecam, kas saņem atsevišķi nodalītu valsts finansējumu, kā arī SIA LNS Nekustamie īpašumi.
Foto: Zigmārs Ungurs
 
Klientiem ar dzelteno karti katru gadu jāierodas uz izvērtēšanu.
Daudzi LNS biedri arī šogad saņem valsts apmaksātos sociālās rehabilitācijas pakalpojumus. Viņiem ir izsniegta klienta karte dzeltenā krāsā. Lūdzam nejaukt ar zilo karti. Dzeltenā karte katru gadu ir jāpagarina. Lai to izdarītu, rīdziniekiem jāatnāk uz jauno Rehabilitācijas centru Rīgā, Elvīras ielā 19 pie sociālā darbinieka. Vienu reizi gadā izvērtēšana ir obligāta, citādi karti pagarināt nav iespējams. Reģionālajās biedrībās ir jāpiesakās uz vietas, un tad sociālais darbinieks aizbrauks uz biedrību un pieņems cilvēkus tur.
Foto: Laura Gaile
 
25.februārī Latvijas Nedzirdīgo sporta federācijas balvas izcīņa šautriņu mešanā sievietēm balvu izcīnīja Laura Gromova. Vīriešu konkurencē par uzvarētāju kļuva Andris Žurakovskis.
Sacensības notika KC Rītausma. Piedalījās 13 sievietes un 11 vīrieši.
Foto: www.lnsf.lv
 
Izraēlas armijas sastāvā  ir vairāk nekā 100 sievietes  ar dzirdes traucējumiem.
Lai uzlabotu saziņu starp nedzirdīgajām un dzirdīgajām kareivēm, pirmoreiz tur  organizēti zīmju valodas kursi 20 dalībniekiem. Uz nākamajiem   jau pieteikušies 60 dalībnieki. Paredzētais  apmācību kurss ietver 8 divu stundu nodarbības.
Arī pats šīs  armijas vienības komandieris Horovics nolēmis iemācīties zīmju valodu.
Citas armijas vienības arī  izrādījušas interesi par šo programmu. Kursu dalībnieki ne tikai mācās zīmju valodu, bet arī iepazīstas tuvāk ar nedzirdīgo cilvēku vajadzībām un iespējām uzlabot viņu darba apstākļus armijā.
Foto: www.kiaoragaza.wordpress.com
 
 
Latvijas ziņas
 
No 1.marta līdz 1. jūnijam  jāiesniedz mantiskā stāvokļa jeb nulles deklarāciju
Tā jāiesniedz tikai tiem, kuriem ir naudas uzkrājumi vairāk nekā 10 000 Ls. Jāiesniedz arī tiem, kuri paņēmuši kredītu un atlikusī atmaksājamā daļa pārsniedz 10 000 Ls.
Ja jūs ceļat māju un tā vēl nav ierakstīta Zemesgrāmatā, tad deklarācija jāiesniedz, ja jaunbūves vērtība pārsniedz 10 000 ls. Ja jūsu īpašums, vienalga cik vērtīgs, ir ierakstīts Zemesgrāmatā, tad deklarācija nav jāiesniedz. Deklarācija nav jāiesniedz arī tad, ja jums pieder auto un tas reģistrēts CSDD (Ceļu satiksmes drošības direkcija). Deklarācijā jāuzrāda jūsu mantiskā situācija nevis tagad, bet uz 2011. gada 31.decembri. Sīkāku informāciju lasiet marta Kopsolī.
Foto: www.diena.lv
 
26. janvārī Latvijas valdība parakstīja Viltošanas novēršanas tirdzniecības nolīgumu  (ACTA).
 Tas ir starptautisks līgums, lai ierobežotu viltotu un pirātisku preču izplatīšanu un tirdzniecību , Tā uzdevums ir  aizsargāt intelektuālo īpašumu. Latvijā, tāpat kā daudzās valstīs,  sākušies protesti pret ACTA, jo daudzi to uzskata par interneta brīva lietojuma ierobežojumu.
Tāpēc arī Latvijā šo līgumu pagaidām nevirzīs apstiprināšanai Saeimā un rīkos par to diskusijas. Arī Eiropas Komisija lūgusi Eiropas Savienības  Tiesu izvērtēt ACTA atbilstību ES tiesību normām.
Foto: www.ltvziņas.lv
 
Latvijas skeletonists Martins Dukurs sestdien ASV, Leikplesidas trasē, otro gadu pēc kārtas kļuva par pasaules čempionu.
Viņš visos četros braucienos pārliecinoši apsteidza  konkurentus un pierādīja, ka beidzamajos gados ir pasaulē visspēcīgākais šajā sporta veidā. Viņa brālis Tomass ieguva piekto vietu. Atgādinām, ka Martins Dukurs šogad arī Pasaules kausu skeletonā ieguva jau trešo reizi!
Foto: www.sportaavize.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
Grieķija beidzot glābta: eirozonas finanšu ministri panākuši vienošanos par jaunu finansiālās palīdzības paketi Grieķijai.
 Tiks norakstīti 53,5% no Grieķijas parādiem privātajiem kreditoriem. Papildus Grieķijai vēl piešķirs aizdevumu 130 miljardu eiro apmērā. Valdības darbu turpmāk stingri uzraudzīs starptautiskās institūcijas.
 Lai pilnībā saņemtu šo finansiālo palīdzību, Grieķijai līdz februāra beigām jāizpilda daudz nosacījumu. Nākamo divu mēnešu laikā jāpieņem arī Konstitūcijas grozījumi, kas nosaka  prioritāti parādu atmaksai.
Foto: www.diena.lv
 
Vācijā pēdējo divu gadu laikā elektrībai un gāzei cenas pieaugušas par aptuveni 15% .
 Jau 2010. gadā 62 000 ģimenēm tika atslēgta elektrība, jo tās vairs nespēja samaksāt rēķinus. Pašlaik nenomaksātu rēķinu dēļ bez elektrības palikušas aptuveni  600 000 mājsaimniecības visā valstī. Saskaņā ar likumu pirms elektrības atslēgšanas patērētājs vairākas reizes jābrīdina. Noteikta īpaša aizsardzība vairākām iedzīvotāju grupām, arī invalīdiem.
Foto: www.mysicily.wordpress.com
 
Ja brauksiet uz Franciju ar auto, ņemiet līdzi alkometru.
Francija ir vīna zeme, un tur pastāvīgi notiek cīņa ar iereibušiem autobraucējiem. Tagad  valdība pieņēmusi noteikumu, ka no šī gada 1. jūlija, visiem autovadītājiem, kuri vēlēsies iebraukt Francijā, obligāti būs jāņem līdzi arī alkometri. Jaunie noteikumi attiecas arī uz tūristiem.  Tam nav jābūt dārgam, derēs arī vienreizējās lietošanas ierīces, kuras  nopērkamas benzīntankos. Sods par jauno noteikumu neievērošanu  noteikts 11 eiro, kas ir 7,7 lati.
Foto: www.auto24.lv

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas