Search form

27.06.2012

Drukāt

Videoziņas Nr.147


Nedzirdīgo ziņas
 
20. jūnijā LNS Informācijas centra darba grupas vadītāja Inese Immure Briselē tikās ar vienīgo nedzirdīgo eiroparlamentārieti Ādamu Kosu.
Šis deputāts Eiropas Parlamenta Nodarbinātības un sociālo lietu komitejā rūpējas par to, lai uzlabotu dzīvi eiropiešiem ar īpašām vajadzībām. Tikšanās laikā notika domu apmaiņa par informācijas pieejamību nedzirdīgajiem un situāciju Eiropā.
Briselē mūsu Inese ieradās pēc Eiroparlamenta deputātes Ineses Vaideres ielūguma konkursa „Sieviete Latvijai 2012” laureātu grupas sastāvā. Par to plašāk „Kopsolī” nākamajā numurā.
Foto: no Ineses Immures personiskā arhīva
 
No 20. līdz 24. jūnijam Latvijā viesojās 26 nedzirdīgo grupa no Itālijas pilsētas Veronas, kuru uz Latviju atveda Tatjana Osetrova.
Viņa jau vairākus gadus dzīvo Itālijā. Grupā bija arī Veronas nedzirdīgo kopienas vadītājs Tīno Boreti un viņa brālis Džuliano, kas vada Veneto reģiona nedzirdīgo kopienu. Šajā reģionā ir 2500 nedzirdīgo, bet visā Itālijā ir aptuveni 40 – 50 tūkstoši nedzirdīgo.
Itālieši Latvijā bija pirmo reizi un atzina, ka ir pārsteigti par mūsu Rehabilitācijas centra sniegtajiem daudzveidīgajiem pakalpojumiem un plašajām telpām. Viņi pirmo reizi paši varēja piedalīties Jāņu svinēšanā. Intervijas ar itāļiem lasiet Kopsolī augusta numurā.
Foto: Laura Gaile
 
No 1. līdz 10. jūlijam Prāgā, Čehijas galvaspilsētā, notiks „Miss Deaf World 2012” un „Miss Deaf Europe 2012” konkurss. 
Piedalīsies meitenes no 50 valstīm. Latviju pārstāvēs Laura Klāsupa, un viņas pavadone būs Rīgas biedrības vadītāja Māra Lasmane. Laurai ir 17 gadi, viņa šopavasar pabeidza 10. klasi Raiņa vakarskolā un ir aktīva kultūras nama „Rītausmas” pašdarbniece.
Skaistumkonkursa fināls notiks 7. jūlijā pl. 19.30. To varēs redzēt tiešraidē mājaslapā www.missdeafworld2011-2020.com.
Foto: www.missdeafworld2011-2020.com
 
Latvijas III olimpiādē, kas norisināsies Liepājā no šī gada 6. līdz 8.jūlijam.
Tajā piedalīsies arī mūsu Laura Gaile (teikvando) un Māris Grēniņš – tāllēkšanā un 110 metru barjerskriešanā. Sīkākas ziņas un Olimpiādes programma pieejama Olimpiādes mājaslapā: http://www.latvijasolimpiade.lv
Foto: www.ventspils.lv
 
1. – 7. jūlijā Ālandu salās notiks Ziemeļu – Baltijas valstu nedzirdīgo 3. sporta festivāls.
Tajā piedalīsies arī mūsu sporta klubs „Nedzirdīgo boulings”.
Foto: www.edso.eu
 
 
Latvijas ziņas
 
Ministru kabinets izstrādā jaunus noteikumus par pedagoģiski medicīniskajām komisijām.
Tām būs jānosaka skolēniem ar speciālām vajadzībām nepieciešamie atbalsta pasākumi. Komisija ieteiks katram skolēnam piemērotāko izglītības programmu atbilstoši viņa veselības stāvoklim, attīstības līmenim un spējām, tiks ņemts vērā arī ģimenes viedoklis, resursi un iespējas izglītību iegūt pēc iespējas tuvāk skolēna dzīvesvietai. Pašlaik valstī ir 102 speciālās izglītības iestādes, tajā skaitā arī pirmsskolas izglītības iestādes.
Foto: www.riga24.lv
 
Iedzīvotāji turpmāk interaktīvā kartē varēs paši atzīmēt vietas, kur tirgo nelegālo alkoholu, cigaretes un narkotikas.
Karte ir Valsts policijas mājas lapā: http://www.ic.iem.gov.lv/gis2/index.php
Šī izveidotā informācijas sistēma ir mūsdienīgs veids, kā iedzīvotāji, tajā skaitā arī nedzirdīgie, var sniegt ziņas policijai. Pašlaik tiek gatavoti arī grozījumi Administratīvo pārkāpumu kodeksā, lai pie atbildības varētu saukt ne tikai nelegālā alkohola, cigarešu un narkotiku tirgotājus, bet arī personas, kuru īpašumā notiek šī nelegālā tirdzniecība.
Foto: www.ic.iem.gov.lv
 
Saeima pieņēma grozījumus Darba likumā, kas aizliedz darba sludinājumā norādīt konkrētas svešvalodas prasmes, izņemot gadījumu, kad tā nepieciešama darba vajadzībām.
Likums patlaban jau nosaka vairākus citus ierobežojumus attiecībā uz darba sludinājuma saturu. Tas nedrīkst attiekties tikai uz vīriešiem vai tikai uz sievietēm, kā arī tajā aizliegts norādīt vecuma ierobežojumus.
Tomēr grozījumos netika apstiprināts priekšlikums darba līgumos vairs neminēt obligātu kādas svešvalodas prasmi.
Foto: www.saeima.lv
 
Valsts izglītības attīstības aģentūra lauzusi vienošanos ar 16 profesionālās izglītības iestādēm par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansēto projektu īstenošanu.
Šīs skolas nav pratušas realizēt savus projektus un nepareizi izlietojušas finansējumu. Diemžēl ERAF projekts tiks pārtraukts arī Alsviķu profesionālajā skolā, kur amatus apgūst arī nedzirdīgie.
Foto: www.delfi.lv
 
Tiesa pirmdien, 25. jūnijā atcēla Latvenergo tarifus, kas tika apstiprināti 2011. gada 16. februārī.
Taču šis tiesas spriedums vēl nevar stāties spēkā, jo Latvenergo pārsūdzēs šo lēmumu Augstākajā Tiesā. Tāpēc līdz šīs tiesas spriedumam joprojām būs spēkā pašreizējie tarifi.
Foto: www.ir.lv
 
 
Ārzemju ziņas
 
NATO otrdien sasauca ārkārtas sanāksmi, lai apspriestu dalībvalsts Turcijas iznīcinātāja notriekšanu, ko piektdien izdarījuši Sīrijas bruņotie spēki.
Turcija uzskata, ka  ir apdraudēta tās teritorija, neatkarība un drošība. Latvijai ir svarīgi pārliecināties, vai līgums ar NATO darbojas praksē, jo arī mums varbūt nepieciešama šāda palīdzība.
Foto: www.apollo.lv
 
Kipra lūgusi aizdevumu eirozonai.
Kipras bankām radušies milzu zaudējumi, jo tās iegādājušās daudz Grieķijas obligāciju, kuru vērtība daļēji tika norakstīta.
Lai šīm bankām palīdzētu, būs jāaizņemas apmēram četri miljardi eiro (2,8 miljardi latu). Pagājušajā gadā Kipra jau saņēma 2,5 miljardu eiro (1,8 miljardu latu) aizdevumu no Krievijas.
Lai palīdzētu savām bankām, aizdevumu eirozonai lūdz arī Spānija. Tai nepieciešami apmēram 62 miljardi eiro (44 miljardi latu). Eiro zonas aizdevumus ir saņēmušas jau trīs eirozonas valstis – Grieķija, Īrija un Portugāle.
Foto: www.apollo.lv
 
Zilonis prognozē Eiropas čempionāta (EČ) futbolā rezultātus.
Ziloņu meitene Nelī no Tanzānijas (Āfrika) prognozē, ka 28. jūnija pusfināla spēlē starp Vāciju un Itāliju uzvarēs Vācija. Līdz šim 2,5 gadus vecais zilonēns nekad nav kļūdījies. Paskatīsimies!
Foto: www.euronews.com
 
Šī ziņa, cerams,  raisīja jūsu smaidu! Arī mēs, videoziņu veidotāji, smaidām, jo jūlijā mums visiem ir atvaļinājums. Vēlam arī jums priecīgu vasaru, un tiksimies 4. augustā.

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas