Search form

02.08.2012

Drukāt

Videoziņas Nr.148


NEDZIRDĪGO ZIŅAS
 
Individuālās nodarbības fotogrāfiju un videoierakstu apstrādē datorā un psiholoģijā
Projekts “Klusuma pasaule” augustā sāk piedāvāt individuālās nodarbības fotogrāfiju un videoierakstu apstrādē datorā un psiholoģijā
Valdis Krauklis sniegs konsultācijas fotogrāfiju un videoierakstu apstrādē datorā jau no 1. augusta katru darba dienu pl. 9 - 17     LNS Rehabilitācijas centra 2. stāvā, Rīgā Elvīras ielā 19.
Tajā pašā vietā konsultācijas psiholoģijā sniegs psiholoģe Sandra Freimane. Viņa ir apguvusi zīmju valodu, tāpēc konsultācijas notiks bez tulka. Uz konsultācijām jāpierakstās iepriekš pie sociālās rehabilitētājas Vitas Kamares Rehabilitācijas centrā katru darba dienu pl. 9-17.
Psihologs palīdzēs tikt galā ar sarežģītām dzīves situācijām, piemēram, tādām kā šķiršanās, tuva cilvēka zaudējums, nāve, atkarība (alkoholisms, narkomānija, datoratkarība, azartspēles), vardarbība, darba zaudējums, konflikti darbā, ģimenē, skolā u.c.
Psihologu var apmeklēt arī tad, ja nav īpašu satraukumu, bet vēlaties kaut ko mainīt savā dzīvē.
Abus pakalpojumus var saņemt   projekta „Klusuma pasaule” klienti no visas Latvijas. Klientam apmaksāt ceļu varēs tikai tad, ja viņš iepriekš pierakstījies. Pierakstīties var arī pie Brigitas Aldersones pa tel. 26446614 vai [email protected].
Foto: Laura Gaile
 
Nedzirdīgais olimpietis
Deivids Smits (27 gadi), ASV volejbola izlases spēlētājs, ir nedzirdīgs. Viņš lieto dzirdes aparātu, kas palīdz samazināt 80 – 90% dzirdes zuduma radītās sekas. 203 cm garais volejbolists bija 2007. gada ASV čempionāta uzvarētājkomandas labākais spēlētājs. Šī ir pirmā reize, kad viņš piedalās Olimpiskajās spēlēs. Viņa iekļaušana sastāvā ir pārsteigums, jo sākotnējā spēlētāju sarakstā maijā viņa nebija. ASV komanda, kura ir 5. vietā pasaules rangā, svētdien pārspēja Serbijas izlasi.
Foto: msn.fox.sports.com
 
Pasaules čempionāts futbolā nedzirdīgajiem noslēdzies
II Pasaules čempionāts futbolā nedzirdīgajiem noritēja no 16.  līdz 28. jūlijam Ankarā, Turcijā. Sieviešu turnīrā 5 komandu konkurencē 1. vietu izcīnīja ASV futbolistes, ar rezultātu 1:0 pārspējot Krieviju. 3. vietā palika Vācijas izlase. Vīriešu turnīrā 15 valstu vidū 1. vietu ieguva mājiniece Turcija, ar 1:0 uzvarot Ēģipti. 3. vietā ierindojās Ukraina, kas ar 4:2 pārspēja Krieviju.
Foto: www.facebook.com/difaworld
 
 
LATVIJAS ZIŅAS
 
Jauna kārtība referendumu ierosināšanai
Ceturtdien Saeimas deputātu vairākums atbalstīja grozījumus, kas apgrūtinās referenduma ierosināšanu. Tie noteic, ka no 2015. gada 1. janvāra referenduma ierosinātājiem pašiem būs jāsavāc 150 000 vēlētāju parakstu. Zaļo un Zemnieku savienības deputāti draud rīkot referendumu pret šo likumprojektu. Šajā sakarā 1. augustā plānota tikšanās ar prezidentu Bērziņu.
Patlaban referenduma iniciatoriem jāsavāc 10 000 vēlētāju parakstu, bet atlikušo 140 000 parakstu savākšanu veic Centrālā vēlēšanu komisija par valsts budžeta naudu.
Foto: www.apollo.lv
 
Minimālā alga paliek 200 latu liela
Minimālā mēnešalga 2013. gadā nemainīsies un paliks 200 latu apmērā. Labklājības ministrija uzskata, ņemot vērā darba tirgus situāciju, minimālās mēneša darba algas apmērs jāsaglabā pašreizējā līmenī, lai veicinātu mazāk kvalificēto bezdarbnieku ātrāku iekļaušanos darba tirgū.
Foto: www.reitingi.lv
 
Rīgas vēsturiskajā centrā ubagošana aizliegta
No 1. augusta Rīgas vēsturiskajā centrā ubagošana aizliegta. Ārpus pilsētas centra ubagošana atļauta tikai ar personu apliecinošu dokumentu.
Rīgā turpmāk būs aizliegts ubagot uzmācīgā veidā un iežēlināšanai izmantot dzīvniekus. Ubagošana aizliegta sabiedriskajos transportlīdzekļos, uz brauktuves, uz ietvēm, kāpnēm, estakādēm, laukumiem un citiem gājējiem paredzētiem ceļiem vietās, kur tas var apgrūtināt vai traucēt gājēju kustību.
Rīgas pašvaldības policisti ubagotājus brīdinās, ka konkrētā vietā vai konkrētā veidā ubagot nedrīkst. Ubagotājam varēs piespriest arī desmit latu sodu. Policijas darbiniekam būs iesības pārbaudīt dokumentus un ubagotājam norādīt, kur saņemama Rīgā nodrošinātā sociālā palīdzība.
Foto: www.apollo.lv
 
Lauzīs līgumu ar radaru uzstādītājiem
Valsts policija lauzīs sadarbības līgumu ar privāto partneri „Vitronic Baltica un partneri”, kas nav spējis izpildīt līguma saistības. Uzņēmumam 20 dienu laikā jāsniedz paskaidrojumi par līguma neizpildi, pēc tam līgumu lauzīs.
Līgumu plāno lauzt augusta vidū, tad fotoradari ātruma pārkāpējus vairs nefiksēs. Policijai šobrīd neesot nekādu iespēju tos atpirkt no „Vitronic”. Uzņēmumam līdz 23. jūlijam bija jāuzstāda uz Latvijas ceļiem 160 stacionārie fotoradari, bet pagaidām uzstādīti vien 27.
Foto: www.apollo.lv
 
 
ĀRZEMJU ZIŅAS
 
Sākušās Londonas Olimpiskās spēles
27. jūlijā atklātas 30. Vasaras olimpiskās spēles, kuras notiek Londonā, Lielbritānijā. Atklāšanas ceremoniju klātienē Londonas olimpiskajā stadionā vēroja 60 tūkstoši cilvēku, bet ap 4 miljardiem cilvēku skatījās to pie TV ekrāniem. 4 stundu ilgās ceremonijas režisors bija britu filmu režisors Denijs Boils. Grandiozajā pasākumā, kurš tika nosaukts par „Brīnumu salām”, tika attēlota Lielbritānijas vēsture līdz pat mūsdienām – digitālo tehnoloģiju laikmetam, kā arī māksla un kultūra. Piedalījās slaveni aktieri un mūziķi kā, piemēram,  Rovans Atkinsons jeb misters Bīns un Pols Makartnijs, kurš noslēdza atklāšanas ceremoniju.
Pēc priekšnesuma sekoja sportistu parāde, kuru atklāja Grieķija, bet noslēdza Lielbritānija – attiecīgi, olimpisko spēļu dzimtene un mājvieta. Latvija stadionā iesoļoja kā simt ceturtā, un mūsu karogu nesa pludmales volejbolists Mārtiņš Pļaviņš. Spēles atklāja karaliene Elizabete II, skatītājus un sportistus sveica rīcības komitejas vadītājs Sebastians Ko un Starptautiskās olimpiskās komitejas prezidents Žaks Roge.
Viena no lielākajām ceremonijas intrigām bija par lāpas iedegšanu. To līdz stadionam ar laivu aizgādāja futbolists Deivids Bekhems, nododot  tālāk izcilajam airētājam Stīvam Redgreivam, kurš arī nodeva to tālāk. Stadiona centrā novietoto lāpu aizdedza 7 britu jaunie sportisti, kurus izvēlējušies ievērojami britu sportisti.
Olimpiskajās spēlēs piedalās ap 10 500 sportistu no 204 valstīm un teritorijām. Latviju pārstāv 45 sportisti 13 sporta veidos – 22 vieglatlēti, 4 BMX riteņbraucēji un pludmales volejbolisti, 2 cīkstoņi, džudisti, modernās pieccīņas sportisti, peldētāji, smaiļotāji, 1 galda tenisists, riteņbraucējs, svarcēlājs, šāvējs un vingrotājs.
Foto: www.zimbio.com, www.sportacentrs.com
 
Latvijas sportistu gaitas
Vairāki mūsu sportisti jau startējuši.
250 km grupas braucienā riteņbraucējs Aleksejs Saramotins ierindojās 56. vietā 144. dalībnieku konkurencē. Uzvarēja Kazahstānas sportists A. Vinokurovs.
Savukārt vingrotājs Dmitrijs Trefilovs daudzcīņas kvalifikācijā palika 38. vietā un finālā neiekļuva. Galda tenisists Matīss Burģis sacensību 1. kārtā sīvā 7 setu cīņā uzvarēja Kanādas sportistu, bet 2. kārtā zaudēja 4 setos zaudēja krievam A. Smirnovam.
Sekmīgi startē abi mūsu pludmales volejbola pāri. Aleksandrs Samoilovs ar Ruslanu Sorokinu jau uzvarējuši pirmās abas grupu turnīra spēlēs: sīvā cīņā ar 2-1 pārspēti Polijas sportisti, bet ar 2-0 ātri uzvarēja pāri no Dienvidāfrikas Republikas. Otrs pāris – Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš  - uzvarēja Vācijas pāri ar 2:1, neskatoties uz zaudējumu 1. setā. Otrā spēlē viņi divos setos pieveica Venecuēlu un iekļuva astotdaļfinālā.
Vēl diviem mūsu sportistiem spēles jau beigušās. Džudists Konstantīns Ovčiņņikovs 1. kārtā svara kategorijā līdz 81 kilogramam zaudēja Brazīlijas sportistam, iepriekšējo olimpisko spēļu medaļniekam. Savukārt 18 gadus vecais peldētājs Uvis Kalniņš ieguva 30. vietu 100 m brīvā stila distances priekšsacīkstēs, neiekļūstot 16 labāko skaitā, kas tiek pusfinālā. Viņš distanci veica 49,96 sekundēs, labojot savu personisko rekordu.
Foto: www.sportacentrs.com, www.ltv.lv, www.kasjauns.lv, www.nra.lv, www.diena.lv, www.swimming.lv
 
Citu valstu rezultāti
Vakar, 1. augustā, valstu neoficiālā kopvērtējumā 1. vietā bija Ķīna, kurai ir 13 zelta, 6 sudraba un 4 bronzas medaļas, tai seko ASV, kurai ir 17 medaļas, tomēr tikai 5 ir zelta. 3. vietā ir Francija 4 zelta medaļas.
Arī Lietuva ir izcīnījusi zeltu. 15 gadus vecā peldētāja Rūta Meilutīte to paveica 100 m brasa distancē. Viņa uzskatāma par peldēšanas sacensību un pat visu spēļu lielāko pārsteigumu. Lietuviete pārliecinoši uzvarēja priekšsacīkšu un pusfināla peldējumā, kurā uzstādīja jaunu Eiropas rekordu – vienu minūti un 5, 47sekundes. Fināla peldējumā pēc pusdistances viņa bija pārliecinošā vadībā, tomēr beigās pārspējot ASV sportisti tikai par 8 sekundes simtdaļām. Viņas izcīnītā medaļa ir pirmais zelts peldēšanā Lietuvai vispār.
Slavenais amerikāņu peldētājs Maikls Felpss kļuvis par olimpiskām medaļām bagātāko sportistu Olimpisko spēļu vēsturē. Viņš kopā izcīnījis 19 medaļas.
Foto: www.thefoxisblack.com

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas