Search form

08.08.2012

Drukāt

Videoziņas Nr.149


NEDZIRDĪGO ZIŅAS
 
„Rītausmas” pašdarbnieki piedalīsies Eiropas Nedzirdīgo mākslas un kultūras festivālā
No 8. līdz 12. augustam Igaunijas galvaspilsētā Tallinā notiek Eiropas Nedzirdīgo mākslas un kultūras festivāls „Salvia 2012”. Astotajā augustā uz festivālu no Rīgas izbrauc arī „Rītausmas” pašdarbnieku grupa 10 cilvēku sastāvā: 8 pašdarbnieki, Dana Kalpiņa – Geida kā kolektīva vadītāja un Brigita Aldersone kā delegācijas pārstāve. Latvijas grupa festivālā uzstāsies pati pirmā uzreiz pēc festivāla atklāšanas – ar vienu uzvedumu „Dzīve”. Šajā uzvedumā apvienoti dažādi elementi: kustības, spēle ar instrumentiem, pantomīma.
Festivālā mūsu delegācija paliks līdz tā beigām 12. augustā. Delegācijas vadītāja Brigita Aldersone teica: „Mums ir svarīgi iepazīties ar citu tautu kultūru, paskatīties, ko spēlē Eiropā, varbūt arī pamācīties un, protams, nodibināt kontaktus, veidot sadarbību ar citiem kolektīviem.”
Foto: www.ead.ee
 
Piesakieties talantu šovam
22. septembrī KC „Rītausma” notiks vēl nebijis pasākums: vienas dienas talantu šovs. Jebkurš no jums aicināts pieteikties un parādīt savu izdomu, neparastu prasmi, triku, varbūt dresētu suni vai kaķi. Vecumam nav nozīmes, var pieteikties arī bērni, pensionāri, galvenais, lai jums būtu ko parādīt citiem un lai citiem būtu interesanti skatīties. Pirmās trīs vietas iegūs naudas balvas. Pieteikties vajadzētu  savlaicīgi, līdz 25. augustam pie Brigitas Aldersones: e-pasts: [email protected], mob. tel. 26446614.
Foto: www.lns.lv
 
LNSF sacensības pludmales volejbolā
Šosestdien, 11. augustā, pl. 11 Majoru pludmalē, Jūrmalā sāksies Latvijas Nedzirdīgo sporta federācijas balvas izcīņa pludmales volejbolā. Pieteikšanās jau nokavēta, bet var braukt un just līdzi savai komandai, pie reizes arī atpūsties pludmalē.
Foto: www.valmiera24.lv
 
 
LATVIJAS ZIŅAS
 
Olimpiskajās spēlēs pārsteidz mūsu pludmales volejbolisti
Olimpiskajās spēlēs Londonā sekmīgi turpina cīnīties pludmales volejbolistu pāris Pļaviņš/Šmēdiņš. Ceturtdaļfināla spēlē viņi ar rezultātu 2:1 uzvarēja ASV volejbolistus, šīs sezonas spēcīgāko pāri Gibu/Rozentālu. Līdz ar to viņi iekļuva pusfinālā, kur sīvā cīņā ar rezultātu 0:2 zaudēja vairākkārtējiem pasaules čempioniem un olimpiskajiem čempioniem Brazīlijas pāri Emanuelu/Alisonu. Cīņā par 3. vietu mūsējie spēlēs ar Nīderlandes duetu. Šo cīņu skatieties ceturtdien!
Diemžēl otrs Latvijas pāris Samoilovs/Sorokins astotdaļfināla mačā ar rezultātu 0:2 zaudēja šī gada Eiropas čempioniem Brinkam/Rekermanam no Vācijas un dalību Londonas Olimpiādē līdz ar to noslēdza dalītā devītajā vietā.
Veiksmīgi Olimpiskajās spēlēs svarcelšanā svara kategorijā līdz 105 kg debitēja mūsu jaunais svarcēlājs Artūrs Plēsnieks, kuram ir tikai 20 gadu. Raušanā viņš pacēla 175 kg, grūšanā 215 kg un kopvērtējumā ar 390 kg savā B grupā ieņēma pirmo vietu. Galīgais rezultāts noskaidrojas, kad startēja A grupas svarcēlāji ar augstākiem personiskajiem rezultātiem, tomēr Plēsnieks apsteidza arī trīs šīs grupas sportistus un ieguva septīto vietu.
Par olimpisko čempionu kļuva ukrainis Oleksijs Torohtijs, kurš raušanā pacēla 185 kilogramus, bet grūšanā 227 kilogramus. Summā viņa rezultāts bija 412 kilogrami.
Latvijas vieglatlēte Polina Jeļizarova 3000 metru šķēršļu skrējienā ieguva 13. vietu. Septiņcīņā Laura Ikauniece ieguva devīto vietu, atkārtojot Latvijas rekordu, bet otra Latvijas dalībniece – Aiga Grabuste šajā disciplīnā izstājās.
Mūsu tāllēcēja Ineta Radeviča vakar izpildīja kvalifikāciju un iekļuva finālsacensībās.
Foto: www.sportacentrs.com, www.diena.lv, www.nra.lv un www.turntherightcorner.com
 
Par elektrību maksāsim mazāk
No 1. jūlija samazinot elektroenerģijai piemērojamo PVN likmi no 22% uz 21%, mainījās arī elektrības tarifs iedzīvotājiem. Par jūlijā patērēto elektroenerģiju būs jānorēķinās, sākot ar 1. augustu. Ar jauno PVN likmi starta tarifu samazinās no 0,0825 latiem par kilovatstundu (Ls/kWh) uz 0.0818 Ls/kWh, savukārt pamata tarifu - no 0,1074 Ls/kWh uz 0,1065 Ls/kWh.
Foto: www.treideri.lv
 
Valsts kompensēs recepšu zāļu iegādi
No 1. septembra valsts 50% apmērā kompensēs recepšu medikamentus bērniem līdz divu gadu vecumam, bet 25% apmērā – grūtniecēm vai sievietēm pēcdzemdību periodā. No 1. augusta valsts sedz arī pusi no gripas vakcīnas iegādes izdevumiem grūtniecēm.
Foto: www.lat.gorod.lv
 
Arī nedzirdīgie varēs izmantot mūžizglītības programmu
Valdība mūžizglītības pasākumiem papildus piešķīra vienu miljonu latu. Tāpēc vēl trim tūkstošiem cilvēku būs iespēja iesaistīties mūžizglītības pasākumos. Izglītības programmas, kādām iedzīvotāji varēs pieteikties, septembrī apstiprinās Labklājības ministrijas izveidota apmācību komisija.
Mūžizglītības pasākumos "Atbalsts mūžizglītības politikas pamatnostādņu īstenošanai" var piedalīties un paaugstināt savas prasmes nodarbināti un pašnodarbināti cilvēki no 25 gadu vecuma.
Lai mūžizglītības pakalpojumi būtu pieejami arī cilvēkiem ar invaliditāti, 17 cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem  būs pieejami surdotulka pakalpojumi, savukārt 17 cilvēkiem ar invaliditāti – asistenta pakalpojumi.
Foto: www.muzizglitiba.lv
 
Esiet uzmanīgi uz ūdens!
Šogad jūlijā noslīkuši vismaz 30 cilvēki. Faktiskais noslīkušo cilvēku skaits varētu būt lielāks, jo VUGD reģistrē tikai tos gadījumus, kad uz notikuma vietu izbrauc dienesta glābēji. Piemēram, ja apkārtējie cilvēki pamana nelaimi uz ūdens un slīkstošo izvelk, kaut arī bez dzīvības pazīmēm, tad glābēju palīdzība nav nepieciešama un līdz ar to šāds gadījums VUGD statistikā netiek fiksēts.
Tieši jūlijā ik gadu reģistrē vislielāko noslīkušo skaitu. Tā, piemēram, 2011.gadā VUGD ūdenslīdēji no ūdens krātuvēm izcēla 16 noslīkušos, 2010. gadā – 50 cilvēkus. Noslīkšanas cēloņi visbiežāk ir peldēšanās alkohola reibumā, strauja temperatūras maiņa, kad sakarsis cilvēks ielec aukstā ūdenī, kā arī pārgalvība. Vasara vēl nav beigusies, tāpēc esiet uzmanīgi uz ūdens!
Foto: www.delfi.lv
 
 
ĀRZEMJU ZIŅAS
 
Ķīna joprojām vadībā
Londonas olimpiskajās spēles noslēgušās peldēšanas sacensības. Leģendārais ASV peldētājs Maikls Felpss, kurš šajās spēlēs izcīnīja 4 zelta un 2 sudraba medaļas, paziņojis par karjeras beigām. Atgādināsim, ka viņš ir visu laiku medaļām bagātākais sportists olimpisko spēļu vēsturē (18 zelta, 2 sudraba un 2 bronzas medaļas).
Jamaikietis Useins Bolts 100 m skrējienā uzstādījies jaunu olimpisko rekordu 9,63 sek. un bija pirmais skrējējs, kas šajā distancē aizstāvējis savu titulu. Bolts startēs un centīsies labot rekordus arī 200 m un 4x100 m stafetes skrējienā.
Neoficiālajā medaļu kopvērtējuma šobrīd joprojām pirmajā vietā ir Ķīna ar 73 medaļām (34 zelta, 21 sudraba un 18 bronzas medaļas), seko ASV ar 70 (30 zelti) un Lielbritānija ar 48 medaļām (22 zelta).
Atgādināsim, ka olimpiskās spēles noslēdzas svētdien. Noslēguma ceremoniju svētdien, 12.augustā pl. 22. 55 varēsiet skatīties ar surdotulkojumu tiešraidē LTV 1.kanālā.
Foto: www.sportacentrs.com un www.usatoday.com
 
Grieķija izraida nelegālos imigrantus
Grieķijā ir smaga ekonomiskā krīze, tāpēc tā nolēma, ka nevar atļauties nelegālo imigrantu ieplūdumu valstī. Grieķijas policija veica plašu operāciju, kuras laikā tika arestēti vairāk nekā 6000 cilvēki. No tiem 1600 nelegālo imigrantu izraidīja no valsts.
Vairāk nekā 80% no visiem imigrantiem, kas iekļūst Eiropas Savienībā (ES), robežu šķērso caur Grieķiju. Šobrīd Grieķijā legāli uzturas aptuveni 800 000 imigrantu, bet nelegālo ieceļotāju skaits sasniedz 350 000.
Foto: www.treideri.lv
 
Robots nolaidies uz Marsa
Uz planētas Marss sekmīgi nolaidies ASV Marsa izpētes pašgājējs robots "The Curiosity", kas tika palaists kosmosā pagājušā gada novembrī. No robota jau saņemti pirmie attēli, kuros redzama "The Curiosity" ēna uz Marsa virsmas. Šis robots oficiāli tiek dēvēts par Marsa Zinātnisko laboratoriju (MZL). Tas ir aprīkots ar videokamerām un sarežģītiem mehānismiem un izmaksājis 2,5 miljardus dolāru. ASV prezidents Baraks Obama robota veiksmīgo piezemēšanos jau nodēvējis par tehnoloģiju varoņdarbu, kas būs amerikāņu nacionālais lepnums vēl ilgā nākotnē.
Foto: www.topnews.in

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas