Search form

15.08.2012

Drukāt

Videoziņas Nr.150


NEDZIRDĪGO ZIŅAS
 
LNS piedalīsies kā partnere jaunā projektā
Pēc Lietuvas Nedzirdīgo biedrības uzaicinājuma LNS kā partnerorganizācija iesaistījusies Eiropas Savienības finansētajā Mūžizglītības programmas Grundtvig projektā, kas veltīts aktīvās novecošanas pasākumu veicināšanai.
Galvenās aktivitātes vērstas uz labās prakses piemēru un pieredzes apmaiņu mūžizglītības un radošo aktivitāšu jomā nedzirdīgo mērķauditorijai 30 – 60 gadu vecumā. Projektā iesaistījušās 6 valstis: Lietuva – vadošā, Latvija, Slovēnija, Kipra, Turcija, Nīderlande. Projekta ilgums – 2 gadi, sākot no šī gada 1. augusta.
Foto: www.lkdt.lt
 
Vēl var pieteikties uz šovu
„Vienas dienas talantu šovs” par godu Nedzirdīgo dienai notiks 22. septembrī k/n „Rītausma”. Uz to jau pieteikušies 6 dalībnieki ar saviem netradicionāliem vaļaspriekiem un prasmēm. Pasteidzieties arī jūs, tas jāizdara līdz 25. augustam!
Foto: www.lns.lv
 
LNSF balvas izcīņa pludmales volejbolā
Sacensībās Jūrmalā 11. augustā piedalījās piecas sieviešu komandas , tātad 5  pāri. Pirmo vietu ieguva Jekaterina Jasinska – Volkova ar Lauru Gaili, 2. vietā – Katrīna Ciekure un Inta Hartmane, bet 3. godalgoto vietu ieguva Līva Vaivade un Anita Zdanovska. Vīriešu konkurencē piedalījās 13 pāri. Pirmajā vietā Artūrs un Dāvis Beitiki. Otrajā vietā Kārlis un Jānis Valdmaņi. Trešajā – Aivis Grāvītis un Deniss Saldabolovs.
Foto: Iveta Kraze
 
Starptautisks draudzības turnīrs minifutbolā
Notiks 18. augustā  pl. 11 Rīgas Nedzirdīgo bērnu internātpamatskolā Graudu ielā 21. Piedalīsies lietuviešu komanda „Gestas” no Viļņas, „Tālavas Nedzirdīgo sports” no Valmieras, „Nedzirdīgo sports” no Rīgas un Rēzeknes reģionālās biedrības komanda.
Foto: www.lns.lv
 
 
LATVIJAS ZIŅAS
 
Olimpiskās spēles beigušās ar lielisku rezultātu Latvijai
 Latvijā atgriezies mūsu vienīgais olimpiskais čempions šajās spēlēs BMX riteņbraucējs Māris Štrombergs, kā arī bronzas medaļu ieguvēji pludmales volejbolā Pļaviņš un Šmēdiņš. Nobeiguma ceremonijā Latvijas karogu nesa ceturtās vietas ieguvēja tāllēkšanā Ineta Radeviča.
 Neoficiālajā valstu vērtējumā iegūto medaļu skaita ziņā Latvija ir 49. vietā ( starp 204 valstīm!). Pirmajā vietā ir ASV, otrajā Ķīna, bet trešajā Lielbritānija, kurai šīs bija veiksmīgākās olimpiskās spēles valsts vēsturē. Nākamās olimpiskās spēles notiks 2016. gadā Brazīlijas pilsētā Riodežaneiro. Tā bija Brazīlijas galvaspilsēta līdz 1960. gadam, kad galvaspilsētu pārcēla uz speciāli jaunuzcelto pilsētu Brazilju.
Foto: www.apollo.lv
 
Valsts apmaksās recepšu zāļu iegādi un pienu
No 1. septembra valsts 50% apmērā kompensēs recepšu medikamentus bērniem līdz divu gadu vecumam, bet 25% apmērā – grūtniecēm vai sievietēm pēcdzemdību periodā. No 1. augusta valsts segs arī pusi no gripas vakcīnas iegādes izdevumiem grūtniecēm.
No šā gada 1. septembra glāzi piena bez maksas saņems ne tikai bērnudārza audzēkņi un 1. – 4. klases skolēni, bet arī 5. – 9. klases skolēni.
Foto: www.kasjauns.lv, www.spoki.lv
 
Jauni steidzamās medicīniskās palīdzības punkti
Līvānu slimnīcā, Zaļā ielā 44 steidzamās medicīniskās palīdzības punktā palīdzību visu diennakti sniedz viens ārsts un viena māsa vai ārsta palīgs, bet Valkā, Rūjienas ielā 3 steidzamo medicīnisko palīdzību no pl. 8  līdz pusnaktij sniedz divi ārsti un viena medmāsa.
 Iedzīvotāji var saņemt palīdzību izmežģījumu, lūzumu vai grieztu brūču gadījumos, kā arī citās situācijās, kad vajadzīga steidzama medicīniskā palīdzība.
Foto: www.ceturtdiena.lv
 
Skolām trūkst naudas grāmatu iegādei
Skolu direktori ir sašutuši par Tiesībsarga Jura Jansona paziņojumu, ka vecākiem pašiem nav jāpērk mācību grāmatas bērniem un viņi var sūdzēt tiesā skolas, kas vecākiem pašiem liek iegādāties mācību materiālus.
 Tiesībsarga paziņojums nav taisnīgs, jo skolām nav naudas un par to jāvaino Izglītības ministrija, nevis skolas. Tieši ministrijai jāpiešķir nauda skolām šo grāmatu iegādei.
Foto: www.e-klase.lv
 
Apmaksās mākslīgo apaugļošanu sievietēm līdz 37 gadu vecumam
 No 1. novembra beidzot sāks apmaksāt zāles un procedūras neauglības ārstēšanai. Valsts maksās tikai par vienu procedūru. Diemžēl pieredze rāda, ka tikai katra piektā procedūra ir veiksmīga.
 Pašlaik neauglīgo ģimeņu reģistrā ir ietverti 200 vīrieši un 1000 sievietes. Iesākumā valsts nolēmusi palīdzēt tikai 50 pāriem. Viena neauglības ārstēšanas procedūra izmaksā no 800 līdz 1000 latiem. Priekšroka būs tām sievietēm, kuras būs veikušas visus nepieciešamos medicīniskos izmeklējumus.
Foto: www.sieviesuklubs.lv
 
 
ĀRZEMJU ZIŅAS
 
Grieķijā ekonomiskā krīze ir jau piekto gadu
Bezdarba līmenis sasniedzis jaunu rekordu – 23 % no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem, kas nozīmē 1,15 miljoni bezdarbnieku. Bezdarbs vissmagāk skāris jauniešus no 15 līdz 24 gadiem, viņiem darba nav vairāk nekā pusei. Sieviešu vidū bezdarba līmenis bija 26 % un vīriešu vidū – 20 %.
Grieķijai uzbrukusi vēl viena  nelaime – milzīgs ugunsgrēks valsts ziemeļos. Tikai pēc 4 dienām uguns izplatīšanos izdevies apturēt. Aizdomās par ļaunprātīgu dedzināšanu aizturēti trīs cilvēki.
Foto: www.diena.lv
 
Temperatūras rekordi Spānijā un ASV
 Karstā laika dēļ Spānijas varas iestādes pasludinājušas sarkano bīstamības līmeni, jo temperatūra var sasniegt pat +45 grādus. Vislielākais karstums bijis  2003. gadā  Kordovas pilsētā –  46,2 grādi.
 Arī ASV šogad ir ļoti augsta gaisa temperatūra, pārsniegti visi karstuma rekordi. Jūlijs bijis visu laiku karstākais mēnesis ASV vēsturē , turklāt ar lielāko sausumu kopš 1956.gada. Ilgstošā sausuma un karstuma dēļ šogad ASV ir gaidāma daudz mazāka raža.  Tādēļ  cēlušās pārtikas cenas visā pasaulē.
Foto: www.lancsresilience.org.uk
 
Irānā notikušas divas spēcīgas zemestrīces
Gājis bojā 300 cilvēku, tūkstošiem savainoti. Tūkstošiem cilvēku tagad spiesti dzīvot pagaidu mājvietās, teltīs vai pat zem klajas debess. Glābšanas dienesti apgādājuši cietušos ar segām un siltu apģērbu, kā arī cer līdz rudenim viņiem sagatavot jaunas mājvietas.
Foto: www.diena.lv
 
Kanādas iedzīvotājs tiesājas pret Tēvreizes skaitīšanu
 Kimberlijas pilsētiņas pilsonis Pīters Fergusons tiesājas ar vietējām varas iestādēm, prasot  pirms apriņķa padomes sēdēm neskaitīt Tēvreizi. Viņš dievam netic un paziņoja, ka šāda Tēvreizes skaitīšana pirms sēdes ir viņa konstitucionālo tiesību pārkāpums un tas liek izjust arī ciešanas, diskrimināciju un dzīvesprieka zudumu. Par nodarīto morālo kaitējumu un tiesvedības izdevumiem Fergusons pieprasījis piecu tūkstošu dolāru (2837 lati) lielu kompensāciju.
Foto: www.delfi.lv

 


Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas