Search form

22.02.2010

Drukāt

Noslēdzās radošais seminārs „Saskarsmes un radošās pašizpausmes iemaņu apguve"

Photo


Projekta „Klusuma pasaule” aktivitātēs „Saskarsmes un radošās pašizpausmes iemaņu apguves izstrāde un realizācija” ietvaros svētdien, 21. februārī, noslēdzās radošais seminārs „Esi radošs!”. No 17. februāra tajā varēja piedalīties gan visi interesenti, gan klubu vadītāji, gan tulki, gan pedagogi, gan tie, kas strādā ar nedzirdīgajiem. Seminārā bija iespēja pašiem sevi izteikt radošā jomā, atklāt savu talantu un iemācīties kaut ko jaunu dažādas ievirzes darbnīcās.

Piedāvātās programmas iespējas bija gana plašas. Radošo darbnīcu programmā iekļautas deju un kustību nodarbības, izmantojot dažādus mūzikas instrumentus. Dalībnieki varēja mēģināt uztvert ritmu maiņu, tiem piemērojot ķermeņa kustības. Interesanti bija pašiem veidot skanošus instrumentus. Saskarsmes prasmju darbnīcā dalībnieki vingrinājās savstarpējā komunikācijā, izpildot dažādus uzdevumus. Savukārt teātra darbnīcā dalībnieki apguva žonglēšanas vingrinājumus, darbojās ar krāsām, attīstīja kustību un mīmikas spējas, piedzīvoja emociju atklāsmes. Semināra dalībnieki izmantoja arī vizuāli plastiskās mākslas darbnīcā piedāvātās iespējas izgatavot sveces, māla darinājumus, brošas utt. Tika piedāvātas arī informatīvas lekcijas par foto un video nodarbībām.

Radošajās darbnīcās ar dalībniekiem strādāja astoņu speciālistu komanda: aktivitātes vadītāja Dana Kalpiņa – Geida (deju un kustību darbnīcas), mūzikas terapeite Līga Taube (ar mūziku saistītās nodarbības), psiholoģe Sandra Freimane (saskarsmes nodarbības), Marika Antonova un čehu nedzirdīgais eksperts Roberts Miličs (teātra un vizuālās mākslas nodarbības), Inga Cepurīte un Līga Sarkane (vizuāli plastiskās mākslas nodarbības), fotogrāfs Aivars Slišāns (foto nodarbības).


No kreisās: S.Freimane, I.Cepurīte, R.Miličs, A.Slišāns, L.Taube, M.Antonova, L.Sarkane.
Sēž: D.Kalpiņa-Geida.

Aktivitātes „Saskarsmes un radošās pašizpausmes iemaņu apguves programmas izstrāde un realizācija” vadītāja Dana Kalpiņa – Geida: „Pilotprojekta noslēgumā programmas veidotājiem, izskatot dalībnieku ieteikumus un diskutējot savstarpēji, radās idejas, kas noteikti jāņem vērā, organizējot tālākos pasākumus:
1)    semināra dalībniekiem nepieciešams profesionāls tulks darbnīcās, kur apmācība notiek lekcijas formā vai tiek dots liels apjoms informatīva materiāla;
2)    radošajās darbnīcās ļaut pašiem dalībniekiem izpausties –  nedot un nerādīt nekādus paraugus vai piemērus (palīdzēt tikai tajos gadījumos, ja dalībnieki netiek galā ar uzdevumu);
3)    pagarināt nodarbību ilgumu darbnīcām, lai varētu paspēt ne tikai vairāk iedziļināties veicamajos uzdevumos, bet arī pārrunāt dalībnieku izjūtas, ieteikumus.
Kopumā secinājām, ka cilvēkiem ir liela interese iegūt jaunas idejas radošām aktivitātēm, un tas dod stimulu arvien aizrautīgāk turpināt strādāt pie programmas izstrādes.”
 
Plašāka informācija un intervijas par šo radošo semināru būs laikraksta „Kopsolī” marta mēneša numurā.

Teksts: Ivars Kalniņš
Foto: Inese Immure
22.02.2010

 


Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas