Search form

15.07.2016

Drukāt

Daugavpils – iespēju pilsēta arī nedzirdīgajiem

Photo

Latvijas Nedzirdīgo savienība Daugavpils pilsētas domei pavasarī iesniedza projekta “Daugavpils – iespēju pilsēta visiem” pieteikumu. Vērtēšana notika ļoti ilgi. No 134 projektiem tika apstiprināti 104 projekti – to skaitā arī minētais, ko ar savas pilsētas domes atbalstu īsteno Daugavpils reģionālā biedrība.


Projekta aktivitāšu norise paredzēta no līdz 28.decembrim, un tā realizācija jau sākusies.

Projekta mērķis ir piedāvāt brīvā laika pavadīšanas, aktīvās atpūtas dažādošanas un kvalitātes uzlabošanas iespējas 40 nedzirdīgiem biedriem, dzīvojošiem Daugavpils pilsētā.

Projektā notiek šādas aktivitātes:

1) “Daugavpils kā kultūrvēsturiskās pilsētas izzināšana un popularizēšana”.

Aktivitātes ietvaros tiks nodrošināta mērķgrupas dalībnieku līdzdalība radošās, izzinošās brīvā laika pavadīšanas aktivitātēs, lai sekmētu viņu dzīves kvalitātes paaugstināšanu, iegūstot jaunas prasmes un zināšanas.

Minētās aktivitātes ietvaros 16 mērķgrupas dalībnieki tiek apmācīti lietot attēlu apstrādes programmu, lai izveidotu fotoizstādi “Daugavpils pilsēta – zināmais un nezināmais” 8 tematiskajās jomās: industriālā zona, gadalaiku noskaņas, skvēri un parki, dievnami, vēsturiskie nami, Gājēju iela – cilvēki un arhitektūras elementi, kultūras un mācību iestādes, vilinājums un Daugavpils no neparastā skatupunkta.

Konsultācijas par objektu izvēli, par aprakstu sagatavošanu un izstādes ekspozīcijas izveidošanu jautājumiem sniegs sadarbības partneri – Latgales Centrālā bibliotēka un Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra.

Fotoizstādes “Daugavpils pilsēta – zināmais un nezināmais” mērķis ir veicināt nedzirdīgo cilvēku socializāciju un popularizēt viņu veikumu un harmonisku dzīvesveidu.

2) “Sporto un dzīvo veselīgi!”. Aktivitātes ietvaros tiks veicināts un popularizēts aktīvs un veselīgs dzīvesveids, brīvā laika pavadīšanas un dažādošanas iespējas, piedaloties galda sporta un izklaidējošās sporta tādās spēlēs kā dambrete, šahs, novuss, šautriņu mešana. Sporta nodarbības tiks organizētas 2 reizes mēnesī.

Projekta vadītāja – LNS Daugavpils reģionālās biedrības priekšsēdētāja Elvīra Čaika.

Visi laipni aicināti piedalīties projekta “Daugavpils – iespēju pilsēta visiem” rīkotajās aktivitātēs.

 

Projekts “Daugavpils – iespēju pilsēta visiem” tiek īstenots ar Daugavpils pilsētas domes un biedrības finansiālo atbalstu, to īsteno Daugavpils reģionālā biedrība.

 

Atpakaļ

Uz augšu


Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas