Search form

17.11.2023

Drukāt

Prezentēti vairāki latviešu zīmju valodas materiāli

14. novembrī latviešu zīmju valodas pasākumā tika prezentēti vairāki zīmju valodas materiāli. Pasākums iesākās ar pasaku grāmatas “Eža kažociņš” atvēršanas svētkiem. Šo grāmatu sagatavoja Latvijas Neredzīgo bibliotēka sadarbībā ar LNS. Grāmata tika tulkota jeb adaptēta zīmju valodā ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu. Šīs grāmatas tapšanā no LNS puses piedalījās Ilona Liniņa un Jolanta Znotiņa. Grāmatu digitālā veidā ir iespējams aplūkot LNS Zīmju valodas un Latvijas Neredzīgo bibliotēkas mājaslapās.

Grāmata "Eža kažociņš" - PDF

Uz šo mācību gadu izdoti mācību līdzekļi saziņai latviešu valodā un latviešu zīmju valodā 1. – 6. klasēm. Tie tika izstrādāti Valsts izglītības satura centra īstenotajā Eiropas Sociālā fonda projektā “Kompetenču pieeja mācību saturā”. Minētajā pasākumā “Skola 2030” darba grupa (vadītāja Jolanta Gūža, mācību līdzekļu autore Inamora Zaiceva un redaktore Kristīne Morozova) prezentēja mācību līdzekļus “Saproti mani”. Grāmatas zīmju valodas ilustratore ir LNS biedre Ieva Vilciņa.


Projekts Skola 2030 ir publicējis Interaktīvos mācību un metodiskos līdzekļus skolēniem ar dzirdes traucējumiem un tie ir pieejami skolo.lv vidē:  E-kurss “Kurss skolēniem ar dzirdes traucējumiem” https://skolo.lv/course/view.php?id=753994

Pēc LNS Zīmju valodas komisijas pārstāves Ilonas Liniņas iniciatīvas tika sagatavoti ilustratīvi skaitļi zīmju valodā (1- 10) iespiedu formātā, kas būtu nepieciešami bērniem ar dzirdes traucējumiem. Ilustratore – Ieva Vilciņa. Atbalstītājs – Baltijas Bērnu fonds.

2022.gadā par valsts budžeta līdzekļiem tika sagatavoti arī vēl divi zīmju valodas materiāli bērniem ar dzirdes traucējumiem: latviešu zīmju valodas roku formas spēļu kartītes un jaunas pasakas par gadalaikiem videoversijā zīmju valodā ar ilustrācijām. Šo materiālu gatavošanā piedalījās liela Lauras Zeltiņas vadīta komanda. Informācija par pasakām: https://www.lns.lv/lat/?doc=21428.

Spēļu kartītes var saņemt pie LNS viceprezidenta Ivara Kalniņa. Bet pasakas var aplūkot Zīmju valodas mājaslapā.

LNS valde izsaka pateicību Labklājības ministrijai, Latvijas Neredzīgo bibliotēkai un Baltijas Bērnu fondam par sadarbību un atbalstu!

Atpakaļ

Uz augšu

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas