Sociālās rehabilitācijas pakalpojumi *
Atbilstoši izstrādātajam klienta sociālās rehabilitācijas plānam, personas ar dzirdes invaliditāti var saņemt šādus valsts budžeta apmaksātos sociālās rehabilitācijas pakalpojumus:
2. latviešu zīmju valodas apmācību un pilnveidi;
3. radošās pašizteiksmes un saskarsmes iemaņu apguvi un pilnveidi;
4. psiholoģiskās adaptācijas treniņus;
5. palīdzību un atbalstu klienta sociālo problēmu risināšanā;
2. sociālās rehabilitācijas pakalpojumu kompleksu klientiem, kuriem dzirdes zudums radies pēc mutvārdu valodas apguves vienu reizi trijos gados.
Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu piešķiršanas un saņemšanas kārtību nosaka Ministru kabineta 15.12.2009 noteikumi Nr.1472 „Kārtība , kādā Latvijas Neredzīgo biedrība un Latvijas Nedzirdīgo savienība sniedz sociālās rehabilitācijas pakalpojumus un nodrošina tehniskos palīglīdzekļus – tiflotehniku un surdotehniku”.
Lai saņemtu sociālās rehabilitācijas pakalpojumus, persona vai tās likumiskais pārstāvis, ja persona nav sasniegusi 18 gadu vecumu, Latvijas Nedzirdīgo savienībā iesniedz personīgi, nosūta pa pastu vai elektroniski atbilstoši normatīvajiem aktiem par elektronisko dokumentu noformēšanu:
b) nepieciešamo sociālās rehabilitācijas pakalpojumu;
c) likumiskā pārstāvja personas datus, ja iesniegumu iesniedz personas likumiskais pārstāvis, kā arī pievieno pārstāvības tiesības apliecinoša dokumenta kopiju;
d) informāciju par vēlamo saziņas veidu ar biedrību vai savienību (ierodoties personīgi savienībā, nosūtot informāciju pa pastu vai elektroniski, ja persona vai tās likumiskais pārstāvis piekritis saziņai ar elektroniskā pasta starpniecību);
3) invaliditātes lēmuma kopiju, ja tajā ir norādīts, ka ir dzirdes invaliditāte, vai ģimenes ārsta vai ārstējošā ārsta atzinumu, kas apliecina, ka ir dzirdes traucējumi.
Iesniegumu sociālās rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanai var iesniegt arī paši bērni, kuri sasnieguši 15 gadu vecumu. Šajā gadījumā bērnam jāiesniedz tie paši iepriekšminētie dokumenti un iesniegumā jānorāda savu vecāku dati. LNS pēc iesnieguma saņemšanas no nepilngadīgā bērna par saņemto iesniegumu ziņos viņa vecākiem un lūgs viņus rakstiski paziņot LNS, ja viņi vēlas ierobežot sava bērna pakalpojumu saņemšanu. Ja no vecāku puses iebildumu nebūs, tad LNS varēs piešķirt pakalpojumu. |
Pievienotie faili

2) Iesnieguma paraugs sociālās rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanai personām līdz 18 gadu vecumam (likumiskajam pārstāvim)

3) Iesnieguma paraugs sociālās rehabilitācijas pakalpojumu saņemšanai personām līdz 18 gadu vecumam (personām no 15 gadu vecuma)

Pievienotais fails: