Search form

Tehnoloģijas

Photo

Robots apgūst prasmi veidot zīmes: viņu „mācīs” runāt zīmju valodā

28.12.2011

Autokompānijas Honda izveidotais un pilnveidotais cilvēkveida robots, vārdā Asimo, nu spēj skriet ātrāk, balansēt un pārvietoties pa nelīdzenām virsmām, lekt un pat ieliet dzeramo.

Photo

Kā BBC gatavo subtitrus TV raidījumiem (video)

27.10.2011

Televīzija nedzirdīgajiem ir vissvarīgākais informācijas avots, tāpēc TV raidījumu subtitrēšanas jautājums viņiem vienmēr ir bijis aktuāls. Lielbritānijā ir visaugstākais procents subtitrēto raidījumu.

Photo

Japānā izstrādātā datorprogramma automātiski tulko tekstu zīmju valodā (video)

10.11.2011

Japānas ietekmīgās telekompānijas NHK Zinātnes un tehnoloģiju pētniecības laboratorija ir nākusi klajā ar jaunu tehnoloģiju. Tā spēj diktora runāto tekstu pārvērst zīmju valodā, ko uz televizora ekrāna demonstrē animēts (zīmēts) surdotulkotājas tēls. Tehnoloģiju paredzēts izmantot jaunāko ziņu raidījumu tulkošanai.

Photo

Mobilo telefonu varēs pārvērst par videotelefonu

15.09.2011

Martā Ročesteras (ASV) Tehnoloģiskā institūta Nacionālajā nedzirdīgo tehnikas institūtā kompānija Sorenson Communications demonstrēja jaunās ntouch PC un ntouch Mobile datorprogrammas, kas spēj pārvērst portatīvos datorus (laptopus) un mobilos telefonus par videotelefoniem. Tehnoloģijas un idejas, kas tajos izmantotas, ir līdzīgas VRS tehnoloģijai, ko ASV lieto nedzirdīgie, runājot pa stacionārajiem mājas videotelefoniem.

Photo

Brilles filmu skatīšanai ar subtitriem sola jau nākamgad

26.08.2011

Nedzirdīgi un vājdzirdīgi cilvēki jau izsenis sūdzējušies par to, ka filmu skatīšanās var radīt ļoti nepatīkamu pieredzi, filmas ar titriem demonstrē „nedraudzīgā” laikā, kā arī to laikā bieži vien rodas dažādas tehniskas problēmas.

Photo

Izgudrots pilnībā implantējams dzirdes aparāts

21.06.2011

Oklahomas Universitātē (ASV) radīta ierīce, kas varētu apmierināt daudzu vājdzirdīgo estētiskās prasības attiecībā uz dzirdes aparāta praktisko pielietojumu.

Photo

Parastie mobilie telefoni raidīs videozvanus zīmju valodā

23.05.2011

Vašingtonas universitātes inženierzinātņu nodaļa radījusi ierīci, kas labāk nekā parastie mobilie telefoni spēj pārraidīt videozvanus zīmju valodā.

Photo

Izgudrots implants nedzirdīgajiem cilvēkiem, ar kuru var gan peldēt, gan gulēt

08.04.2011

Pašreizējos implantus lielākoties nevar izmantot 24 stundas diennaktī. Taču tagad speciālisti atraduši iespēju cilvēkiem dzirdēt, pateicoties nelielam iebūvētam mikrofonam. Cilvēki ar implantu var peldēt, iet vannā, gulēt un skriet.

Photo

Drīzā nākotnē dzirdēt palīdzēs infrasarkanie stari

11.05.2011

Lai nodrošinātu cilvēkiem iespēju dzirdēt, kohleārajos implantos patlaban izmanto elektriskos signālus. Jūtas štata (ASV) universitātes bioinženieris Ričards Rabits atklājis jaunu veidu, kā iedarboties uz smadzeņu šūnām, un tie ir – infrasarkanie stari.

Photo

'SoundBite' – dzirdes aparāts cilvēka mutē

17.03.2011

Tehnoloģiju portāls ZParks.lv šodien ziņo par jauna veida dzirdes aparātu, kura viena daļa ievietojama mutē.

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas