Search form

Tehnoloģijas

Photo

ASV: Elektronikas uzņēmums saņem augstu novērtējumu par nedzirdīgo brīdināšanas sistēmas izveidi

25.11.2013

ASV radioelektronikas uzņēmums NPR Labs saņems īpašo Sadzīves elektronikas asociācijas (Consumer Electronics Association – CES) starptautisko gada balvu, ko pasniedz par sasniegumiem elektronisko ierīču dizaina un izstrādes jomā, ziņo portāls radiomagonline.com.

Photo

Aplikācija taksometriem Dubaijā (video)

05.11.2013

Visi, kas braukuši ar taksometru, zina, ka steigšanās uz to nekad nav bijusi patīkama, īpaši, ja kaut ko nākas kavēt, piemēram, lidmašīnas reisu.

Photo

Radīts jaunākās paaudzes kohleārais implants

22.10.2013

Vācijā, Nirnbergā no 16. līdz 18. oktobrim notikušajā starptautiskajā Eiropas Dzirdes aparātu akustiķu savienības kongresā prezentēta jauna kohleārā implanta sistēma – firmas „Cochlear” izstrādājums „Nucleus 6 System”, ziņo Austrijas nedzirdīgo ziņu portāls.

Photo

Kā runu pārvērst subtitros?

14.06.2013

Krievijas „Runas tehnoloģiju centra” speciālisti demonstrēja savas izstrādnes, kas spēj runu reālā laikā automātiski pārvērst tekstā.

Photo

ASV: iespēja uzlabot zīmju un arī angļu valodu, izmantojot jaunākos zinātnes sasniegumus

04.06.2013

Galaudeta universitātes zinātnieki izveidojuši nedzirdīgajiem bērniem pirmo bilingvālo stāstu grāmatas aplikāciju iPad datoriem.

Photo

ASV: Datorprogramma paver iespēju visiem studentiem

22.03.2013

Profesora Martina Cinkes-Allmanga  pirmā kursa fizikas lekcijas Rietumu universitātē  gada laikā izmainījušās līdz nepazīšanai. Tas nav saistīts ar viņa lekciju saturu, tāpat nav mainījusies telpa vai pasniegšanas stils. Tas nav saistīts pat ar to, ka augstskolā ienākuši  jauni studenti. Galvenā atšķirība ir nodarbību pieejamība, un to nodrošina jaunā datorprogrammu sistēma, ko izstrādājis uzņēmums International Tehnology Services (ITS).

Photo

Vācijā: Radioraidījums zīmju valodā (video)

11.02.2013

Radio nedzirdīgajiem ir kaut kas diezgan neierasts un neparasts. Bavārijas radio (Bayrische Rundfunk) Vācijā šī gada 24. janvārī pirmoreiz rādīja radioraidījumu zīmju valodā. Raidījumā „IQ – zinātne un pētniecība” tika runāts par tēmu ”Kad nedzirdīgajiem dzimst bērni – valodas barjeras un ceļš uz sapratni”, ziņo Austrijas mājaslapa Gebärdenwelt.

Photo
Photo

Apeirons un LNS grupas „Tilts” biedri sajūsmā par FM sistēmu

21.01.2013

8. janvārī Apeirons un vairāki vājdzirdīgie cilvēki no Latvijas Nedzirdīgo savienības grupas „Tilts” devās uz Rīgas speciālo internātpamatskolu bērniem ar dzirdes traucējumiem.

Photo

Ceļotājiem: viss par EVAK

07.01.2013

Visu par Eiropas Veselības apdrošināšanas karti jeb saīsināti – EVAK un tās pielietojumu ikviens var atrast savā viedtālrunī.

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas