Search form

Vides pieejamība

Photo

Amerikāņu komponists var atkal dzirdēt mūziku, pateicoties dzirdes cilpām

27.12.2013

Pirms trim gadiem amerikāņu komponists Ričards Einhorns, kurš ir vairāku simfoniju autors un sarakstījis mūziku Brodvejas teātru izrādēm, pēkšņi vienas dienas laikā kļuva nedzirdīgs. Kas notika tālāk?

Photo

Arābu valstī Katarā demonstrē jaunu ugunsgrēka brīdināšanas sistēmu

27.12.2013

Kataras galvaspilsētā Dohā novembrī notikušās Kataras Civilās aizsardzības izstādes un konferences laikā plašākai sabiedrībai tika demonstrēta pilnīgi jauna ugunsgrēka trauksmes signalizācijas sistēma, kas paredzēta cilvēku ar dzirdes traucējumiem vajadzībām.

Photo

Japānā sāk atzīt zīmju valodu

21.10.2013

Totori prefektūras* asambleja oktobra sākumā oficiāli atzina zīmju valodu un uzdeva vietējām valsts un pašvaldības iestādēm veikt pasākumus, lai nodrošinātu nedzirdīgajiem pieejamu vidi un radītu apstākļus, lai nedzirdīgos varētu apkalpot zīmju valodā, ziņo portāls The Japan Times.

Photo

ASV: Domā, kā palīdzēt nedzirdīgajiem dabas stihiju laikā

18.10.2013

Spēcīgas tornado vēja brāzmas un plūdu ūdeņi var apdraudēt ikvienu no mums, bet Tenesijas štata vietējo pašvaldību vadība plāno īpaši parūpēties par nedzirdīgajiem un vājdzirdīgajiem, lai par tuvojošos dabas stihiju viņus brīdinātu vibrējošs spilvens, ziņo portāls USATODAY.com.

Photo

Sabiedrībai grūti pieņemt ārzemju TV raidījumus ar subtitriem

17.10.2013

15. oktobrī „Latvijas Avīze” publicēja rakstu „Televīzija – svešvalodu klase”, kurā parādīta sabiedrības pretrunīgā attieksme jautājumā par Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) sagatavotajiem grozījumiem Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kas paredz atteikšanos no televīzijas raidījumu ieskaņošanas un pakāpenisku pāreju uz subtitrēšanu un dublēšanu.

Photo

Televizors piespiedu kārtā mācīs svešvalodas

03.10.2013

Par valsts televīziju saturu atbildīgā Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) iesniegusi Saeimā likumprojektu, kas liek konfliktēt neredzīgajiem ar nedzirdīgajiem un apdraud latviešu valodas pozīcijas ēterā.

Photo

ASV: veido nedzirdīgo brīdināšanas sistēmas

12.09.2013

ASV Radio apraides tehnoloģiju izpētes un attīstības centrs NPR Labs cer drīzumā izveidot ārkārtas brīdināšanas sistēmu nedzirdīgo un vājdzirdīgo vajadzībām. Tā būtu paredzēta informācijas nosūtīšanai šiem ASV iedzīvotājiem, izmantojot radioviļņus.

Photo

Kā runu pārvērst subtitros?

14.06.2013

Krievijas „Runas tehnoloģiju centra” speciālisti demonstrēja savas izstrādnes, kas spēj runu reālā laikā automātiski pārvērst tekstā.

Photo

Kādus pakalpojumus var saņemt cilvēki ar dzirdes traucējumiem

08.05.2013

„Latvijas Vēstneša” portāls piedāvā skaidrojumu, kādu atbalstu piedāvā valsts cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem. Atbalstam valsts piedāvā apmaksātus sociālās rehabilitācijas, surdotulka pakalpojumus un tehniskos palīglīdzekļus jeb surdotehniku.

Photo

Priekšvēlēšanu diskusiju raidījumi ar surdotulkojumu LTV7 no šodienas

08.05.2013

Gatavojoties 2013. gada pašvaldību vēlēšanām, Latvijas Televīzija (LTV) pārraidīs sešas diskusijas ar Latvijas lielāko pilsētu potenciālajiem mēra amatu kandidātiem un ievadraidījumu Rīgā, kas būs jau šovakar, 8., maijā, pl. 21:20.

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas