Search form

Vides pieejamība

Photo

Eiropas Savienība atvieglos nedzirdīgo komunikāciju

18.12.2012

Vienīgais nedzirdīgais Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Adams Kosa (Ungārija) un viņa kolēģis Eiroparlamentā Verners Kūns novembra beigās Strasbūrā nāca klajā ar pilotprojektu plānam, kura mērķis ir atvieglot vairāk nekā viena miljona nedzirdīgo un daudzu desmitu miljonu vājdzirdīgo eiropiešu, kas lieto zīmju valodu, komunikācijas iespējas.

Photo

Konference Eiropas Parlamentā – pieejama nedzirdīgajiem (video)

07.12.2012

Eiropas Parlamenta (EP) politiskā grupa Zaļie/Eiropas Brīvā alianse 5. decembrī Eiropas parlamentā, Briselē rīkoja konferenci „Blogeri demokrātijai”. Kāpēc tas ir svarīgi nedzirdīgajiem? Tā bija pirmā tikšanās, kas bija pieejama cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem.

Photo

Var mācīties amerikāņu zīmju valodu kopā ar aktrisi Marlī Metlinu (video)

07.11.2012

Nedzirdīgajiem un vājdzirdīgajiem ir radītas dažādas īpašas aplikācijas –programmatūras viedtālruņu, planšetdatoru, iPad, iPod un citu moderno tehnoloģiju lietotājiem. Sarakstu ar tām var apskatīt šeit: Apps for the Deaf and Hearing-Impaired. Nesen klajā laistā aplikācija „Marlee Signs” („Mārlī runā zīmju valodā”) šo sarakstu papildina.

Photo

Lietuvas muzejā – elektroniskais ceļvedis zīmju valodā (video)

01.11.2012

Ar Lietuvas Valsts bankas atbalstu nedzirdīgie lietuvieši Naudas muzejā tagad var izmantot jaunu pakalpojumu – „elektronisko surdotulku”.

Photo

ASV visas TV programmas internetā būs ar subtitriem

15.10.2012

Pēc daudzu gadu neatlaidīga darba ASV Nacionālajai nedzirdīgo asociācijai (NAD) un citām atbalstošām organizācijām izdevies panākt, ka pieņemti federālie (visas valsts) noteikumi, kas regulē slēpto titru ieviešanu valstī.

Photo

Darba klubs palīdz skotu nedzirdīgajiem sameklēt darbu

09.10.2012

Nesen Edinburgā nodibinātā Darba kluba mērķis ir palīdzēt jauniem nedzirdīgajiem un vājdzirdīgajiem cilvēkiem sameklēt darbu.

Photo

Atrakciju parks piekrīt nodrošināt vides pieejamības tehnoloģijas

24.09.2012

ASV lielākā iekštelpu ūdens atrakciju parku ķēde „Great Wolf Lodge” noslēgusi vēsturisku vienošanās par to, ka tā padarīs visus vienpadsmit tai piederošos atrakciju parkus pilnīgi pieejamus nedzirdīgiem un vājdzirdīgiem cilvēkiem.

Photo
Photo

LTV 1 piedāvā īpašos vasaras raidījumus ar subtitriem un surdotulkojumu

20.06.2012

Latvijas Televīzija (LTV) ir izveidojusi īpašu Līgo svētku piedāvājumu cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem.

Photo

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas