Search form

Interesanti fakti

Photo

Vispirms pateicība mātei – zīmju valodā (video)

27.02.2014

Šveices snovbordists, Soču Ziemas olimpisko spēļu sudraba medaļnieks milzu slalomā Nevins Galmarini pašu pirmo sveicienu pēc veiksmīgā starta sūtīja savai mātei.

Photo

Nedzirdīga slēpotāja sapņo par Olimpisko zeltu

21.02.2014

Pašlaik Krievijā, Sočos notiek pasaulē nozīmīgākais sporta notikums – 22. Ziemas olimpiskās spēles. Tajās pirmo reizi piedalās arī jaunā un talantīgā nedzirdīgā krievu kalnu slēpotāja Jeļena Jakovišina (21). Stāstot par savu startu, sportiste uzsver, ka viņas piedalīšanās šajās spēlēm var iedvesmot arī citas nedzirdīgās meitenes uzsākt nopietni nodarboties ar sportu.

Photo

ASV: Tirgus kļūst par nedzirdīgo centru (video)

13.02.2014

Vienotības tirgus (Union Market) Vašingtonā, ASV galvaspilsētā, ko pēc rekonstrukcijas no jauna atvēra tikai pirms gada, kļuvis par unikālu vietu, kur pilsētas nedzirdīgo kopienai tikties,  iepirkties un ieturēt maltīti, vēsta portāls „Voice of America”.

Photo

Japāna: Oširo palīdz saviem līdzcilvēkiem ar dzirdes traucējumiem „izlauzties no čaulas”

27.01.2014

Skaistumkonkursu dalībniece, modele un uzņēmēja, kura bērnībā kļuvusi nedzirdīga, nesen sarīkoja īpašu modes skati, kuras laikā deva iespēju nedzirdīgajiem parādīt uz ko viņi ir spējīgi.

Photo

Rokas, kas palīdz: Viena diena kāda teātra dzīvē

09.01.2014

Tas ir teātris, kur visu var saprast bez vārdiem. Tos aizstāj mūzika, ķermeņa kustības, acu izteiksme un, protams, rokas. It īpaši rokas – ar to palīdzību Maskavas teātra „Ņedoslov” (ko aptuveni var tulkot kā „Vārdos nepasakāmais”) nedzirdīgie aktieri uztur kontaktu ar skatītājiem zālē un apkārtējo pasauli.

Photo

ASV: autobusa šoferis apguvis zīmju valodas pamatus

28.12.2013

Ņujorkas satiksmes autobusa šoferis Edvīns Kora ir apguvis zīmju valodu. Tagad nedzirdīgos pasažierus, kas iekāpj autobusā, viņš sagaida ar draudzīgiem sveicieniem.

Photo

Nedzirdības epidēmija ASV armijā

27.12.2013

Pēc teroristu uzbrukuma Ņujorkas Dvīņu torņiem, ASV valdība pieņēma lēmumu uzsākt karu pret terorismu, lai iznīcinātu teroristus atbalstošos režīmus Irākā un Afganistānā, tomēr cena, ko par šo karu maksā amerikāņu tauta, ir visai augsta.

Photo

ASV: Nedzirdīga cilvēka smadzenes darbojas atšķirīgi

13.11.2013

Cilvēkiem, kas ir nedzirdīgi kopš dzimšanas, uztvere ar tausti ir savādāka nekā cilvēkiem ar normālu dzirdi – pie šāda secinājuma nonākuši Oregonas Universitātes (ASV) zinātnieki. Pētījumi apliecina, ka agrīns dzirdes zudums būtiski ietekmē smadzeņu turpmāko darbību.

Photo

Nedzirdīgo sports pasaulē

11.11.2013

Nedzirdīgo videoziņu portāls H3.tv piedāvā pasaules nedzirdīgo sporta ziņu apkopojumu.

Photo

Sibīrijas zinātnieki atklājuši nedzirdības gēnu

15.10.2013

Krievijas Zinātņu akadēmijas Citoloģijas un ģenētikas institūta Sibīrijas nodaļas zinātniekiem izdevies atklāt ģenētisku mutāciju, kuras dēļ Tuvas Republikā (Krievijas autonomā teritorija) salīdzinoši biežāk dzimst nedzirdīgi bērni.

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas