Search form

Jaunumi

Photo

Latvijā trūkst speciālistu ar «plastiskajām rokām» - surdotulku

29.07.2015

Runāt zīmju valodā ir daudz grūtāk nekā skaņu valodā - pēc katrām 20 minūtēm vajadzētu atpūsties, jo tā ir liela slodze rokām, arī mugurai - to labi zina zīmju valodas tulki jeb surdotulki. Tāpēc bagātākās valstīs ir pat divi surdotulki uz vienu nedzirdīgu cilvēku, saka Latvijas Nedzirdīgo savienībā. Taču Latvijā zīmju valodas tulku pat ļoti trūkst. Valsts apmaksā nedzirdīgajiem surdotulka pakalpojumus izglītības programmu apgūšanai un saskarsmes nodrošināšanai, taču to nodrošināt nav viegli, jo interese par surdotulka profesiju nav liela.

Photo

SIVA Koledža aicina apgūt surdotulka profesiju

29.07.2015

Lai nodrošinātu atbalstu cilvēkiem ar dzirdes invaliditāti, ļoti svarīgs ir surdotulku jeb zīmju valodas tulku darbs. Diemžēl šobrīd speciālistu skaits ir nepietiekams, tāpēc interesenti ir aicināti apgūt valsts apmaksātu izglītības programmu SIVA Koledžā.

Photo

Iespēja: Eiropas Nedzirdīgo savienība piedāvā darbu projektā NEXES

25.07.2015

EUD piedalās Eiropas Savienības Pētniecības un inovāciju programmas „Apvārsnis- 2020” ietvaros finansēta projekta NEXES realizācijā, kura mērķis ir nākamās paaudzes avārijas izziņošanas sistēmas izveide starp pilsoņiem un neatliekamās palīdzības dienestiem, lai nodrošinātu uzticamu un drošu vidi to savstarpējai komunikācijai  ārkārtas situācijās. Plašāk par šo projektu – www.nexes.eu

Photo
Photo

Aizgājis mūžībā LNS Goda biedrs ANSIS SMONS

14.07.2015

1932.15.06 – 2015.9.07

Photo
Photo
Photo

Ievērībai: Jūlijs – atvaļinājumu laiks!

03.07.2015

Kā jau parasts, jūlijs/augusts ir atvaļinājumu laiks lielai daļai LNS sistēmā strādājošo, tāpēc, pirms nākt uz LNS iestādēm, vēlams noskaidrot to darbinieku pieņemšanas laikus.

Photo

Apsveicam Barkavas skolas absolventus!

03.07.2015

30. jūnijā Barkavas profesionālajā arodvidusskolā bija izlaidums, kurā absolventu vidū bija arī 7 nedzirdīgie jaunieši.

Photo

Baltijas bērnu fonds atbalstīs nedzirdīgos augstskolu studentus informācijas tehnoloģiju studiju programmās (video)

03.07.2015

Baltijas bērnu fonds (Zviedrija) izsludina kārtējo studiju stipendiju konkursu jauniešiem ar dzirdes traucējumiem (vidējās pakāpes vai smagāki). Uz stipendijām var pieteikties personas, kuras ir uzņemtas informācijas tehnoloģiju (IT) vai ar tām saistītā citā jomā kādā no Latvijas augstākās izglītības mācību iestādēm.

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas