Search form

Diskriminācija

Photo

Nedzirdīgu studenti atskaita no koledžas

26.08.2011

Sabiedrības Ziemeļu krasta koledžas (ASV) vadība taisnojas, ka nedzirdīgās Kristīnes Von Meringas – Formeres atskaitīšanai no māszinību programmas nav saistības ar diskriminācijas faktu, taču pati studente apgalvo, ka viņai tieši tādēļ nav dota iespēja pabeigt pilnu mācību kursu un iegūt māszinību speciālistes sertifikātu ar tiesībām strādāt šajā jomā.

Photo

Nedzirdīgi ieslodzītie tiesā pieprasa par tulku pieejamību cietumā

16.05.2011

Starp vienpadsmit nedzirdīgajiem, kas iesnieguši sūdzību tiesā par cilvēktiesību pārkāpumu, ir arī kāds Ilinoisas ( ASV ) labošanas iestādes ieslodzītais, kurš ticis sodīts par ēdiena zādzību, lai gan nebija to darījis, bet tulka nepieejamības dēļ nav spējis to paskaidrot.

Photo

Policistus kritizē par nedzirdīga vīrieša aizturēšanu

21.04.2011

Nesen Anglijā noticis nepatīkams starpgadījums. Policijas darbinieki bija pārpratuši kāda nedzirdīga vīrieša zīmi, uzskatot to par nepieklājīgu žestu, un aizturējuši nedzirdīgo vīrieti un viņa brāli. Policisti saņēmuši nopietnu miertiesneša kritiku.

Photo

Mirušā nedzirdīgā Valda Jasinska tēvs uzvar Eiropas Cilvēktiesību tiesā

22.12.2010

Pirms pieciem gadiem, 2005. gada marta numurā  avīze „Kopsolī” rakstā „ Bez tiesībām …dzīvot”  ziņoja par nedzirdīgo biedru Valdi Jasinski (42), kurš policistu vardarbīgās rīcības dēļ nomira. „Valda tuvinieki apņēmušies līdz galam cīnīties par vaininieku sodīšanu. Šāda noziedzīga izturēšanās ir cilvēktiesību pārkāpums un pelnījusi bargu sodu. Bet vai tas notiks?” tā rakstīja „Kopsolī”.

Photo

Taisnīgs spriedums pēc 5 gadiem - nedzirdīgā tēvs saņem atlīdzību par morālo kaitējumu

22.12.2010

Šodien Latvijas masu mediji turpina ziņot par mirušā nedzirdīgā Valda Jasinska tēva uzvaru Eiropas Cilvēktiesību tiesā, kas piesprieda atlīdzināt tēvam nodarīto morālo kaitējumu 50 000 eiro (35 140 lati) apmērā.

Photo

Pirmā Austrijas tiesa par subtitru trūkumu

19.10.2010

Eiropas Nedzirdīgo savienības mājaslapā ievietota ziņa par neparastu tiesas prāvu Austrijā.

Photo

Tūrisma aģentūra saņem sodu par nedzirdīgo diskrimināciju

29.10.2010

Beļģijā Ģentes Komerciālā tiesa pieņēmusi notiesājošu spriedumu pret kādu tūrisma aģentūru, kas diskriminējoši izturējusies pret nedzirdīgu klientu.

Photo

Diskriminē nedzirdīgo policijas darbinieku: viņš rosinājis mainīt likumu un vērsies tiesā

10.01.2011

Piecus gadus atpakaļ Bils Furmans (ASV) vēlējies piedalīties apmācības kursā, lai veidotu karjeru un kļūtu par valsts pilnvarotu municipālās policijas virsnieku. Viņš jutās šokēts, uzzinot, ka nedrīkst to darīt tāpēc, ka lieto dzirdes aparātu. Šobrīd Furmans strādā par šerifa vietnieku, un nu jau piecus mēnešus cīnās ar valsts policiju, apsūdzot to viņa diskriminācijā.

Photo

ASV izvirza stingras prasības tūrisma kompānijām

05.01.2011

Kā raksta viens no lielākajiem ASV laikrakstiem „USA Today”, Norvēģijas kruīzu kuģu kompānija piekritusi izmaksāt 100 000 ASV dolārus 9 tūristiem – cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Photo

Par interneta plašāku pieejamību cīnās arī amerikāņi

19.04.2011

Internets paver durvis – vai tā vienmēr ir? Videoklipi, filmas, dažādi aktuāli sižeti, padomi un kursi internetā ļoti bieži ir bez subtitriem, pametot nedzirdīgos un vājdzirdīgos neziņas tumsā. (NAD) uzskata, ka jāsāk rīkoties! Ir jāpieprasa, lai valsts nodrošina saprotamu piekļuvi visām valsts un vietējo pašvaldību mājaslapām, kā arī komercfirmu sniegtajai informācijai internetā!

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas