Search form

Jaunumi

Photo

Diskusija par bērnu izglītību (foto)

26.09.2015

Nedzirdīgo nedēļas pasākumu ietvaros 25. septembrī LNS Rehabilitācijas centrā pie apaļā galda risinājās spraiga, gandrīz 3 stundu ilga diskusija „Kvalitatīvu izglītību nedzirdīgiem bērniem”.

Photo

Uzmanības centrā – nedzirdīgo dzimtā zīmju valoda

25.09.2015

Nedzirdīgo nedēļas ietvaros divas dienas – 22. un 24. septembrī visiem interesentiem bija iespēja iepazīties ar nedzirdīgo cilvēku dzimto – zīmju valodu, piedaloties izzinošā nodarbībā “Ievads zīmju valodā”.

Photo

Dienas centra “Rītausma” klienti Latgales ceļos – no lellēm līdz bazilikai un Velnezeram

25.09.2015

16. septembrī Dienas centra klienti devās ekskursijā uz Latgali. Par to vislielākais paldies Dienas centra vadītājai Diānai Zālamanei – Leitei.

Photo

Ar zīmju valodu mūsu bērni var!

24.09.2015

23. septembra pēcpusdienā Rītausmā Nedzirdīgo nedēļas ietvaros ar devīzi “Mūsu bērni var!” notika divi priekšnesumi.

Photo

Rīgā uzdarbojas krāpniece, vācot ziedojumus

24.09.2015

Portālā www.kasjauns.lv 23. septembrī publicēts raksts “Izliekas par kurlmēmu un žēlām acīm apelē pie sirdsapziņas…” par kādu it kā neredzīgu/nedzirdīgu sievieti – bezkaunīgu krāpnieci Rīgā uz ielas.

Photo

Nedzirdīgu un dzirdīgu jauniešu patiesi dzīvesstāsti

22.09.2015

Eiropas Valodu dienas un Pasaules nedzirdīgo dienas pasākumā 24. septembrī Raiņa vakarskolā nepilnas pusstundas garumā tiek izstāstīti un izspēlēti trīs emocionāli jauniešu dzīvesstāsti.

Photo

Vai tu zināji? Latvijā ar surdotulka palīdzību sazinās divi tūkstoši cilvēku (video)

22.09.2015

Ar šādu nosaukumu 22. septembra LNT rīta raidījumā “900 sekundes” varēja vērot videosižetu par Latvijas Nedzirdīgo savienības surdotulku pakalpojumu ar paskaidrojošu tekstu, kura autore – Zane Brikmane.

Photo
Photo

Nedzirdīgie jaunieši melodeklamē Doma laukumā (foto)

21.09.2015

19. septembra dienas vidū Doma laukumā notika īpašs publisks pasākums – zibakcija „Vai tu mani dzirdi?”, veltīts zīmju valodas popularizēšanai. Tajā saradās 14 nedzirdīgo jauniešu grupa vienādi noformētos violetos kreklos ar Latvijas Nedzirdīgo savienības (LNS) logo, roku attēlu, uzrakstu „Sazinos zīmju valodā” un zīmju valodas alfabētu.

Photo

No Britu nedzirdīgo asociācijas (BDA /Skotija) ziņojuma: oficiāli atzīta zīmju valoda (video)

21.09.2015

17. septembrī noticis vēsturisks pagrieziens britu zīmju valodas (BSL) attīstībā – Skotijas Parlamentā iesniegtais likumprojekts par tās atzīšanu ar likumu ir saņēmis atbalstu. Pateicoties nedzirdīgo organizācijas, daudzu ieinteresēto privātpersonu un nedzirdīgo kopienas partnerībai, panākts šāds ievērojams sasniegums.

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas