Search form

Interesanti fakti

Photo

ASV: autobusa šoferis apguvis zīmju valodas pamatus

28.12.2013

Ņujorkas satiksmes autobusa šoferis Edvīns Kora ir apguvis zīmju valodu. Tagad nedzirdīgos pasažierus, kas iekāpj autobusā, viņš sagaida ar draudzīgiem sveicieniem.

Photo

Nedzirdības epidēmija ASV armijā

27.12.2013

Pēc teroristu uzbrukuma Ņujorkas Dvīņu torņiem, ASV valdība pieņēma lēmumu uzsākt karu pret terorismu, lai iznīcinātu teroristus atbalstošos režīmus Irākā un Afganistānā, tomēr cena, ko par šo karu maksā amerikāņu tauta, ir visai augsta.

Photo

ASV: Nedzirdīga cilvēka smadzenes darbojas atšķirīgi

13.11.2013

Cilvēkiem, kas ir nedzirdīgi kopš dzimšanas, uztvere ar tausti ir savādāka nekā cilvēkiem ar normālu dzirdi – pie šāda secinājuma nonākuši Oregonas Universitātes (ASV) zinātnieki. Pētījumi apliecina, ka agrīns dzirdes zudums būtiski ietekmē smadzeņu turpmāko darbību.

Photo

Nedzirdīgo sports pasaulē

11.11.2013

Nedzirdīgo videoziņu portāls H3.tv piedāvā pasaules nedzirdīgo sporta ziņu apkopojumu.

Photo

Sibīrijas zinātnieki atklājuši nedzirdības gēnu

15.10.2013

Krievijas Zinātņu akadēmijas Citoloģijas un ģenētikas institūta Sibīrijas nodaļas zinātniekiem izdevies atklāt ģenētisku mutāciju, kuras dēļ Tuvas Republikā (Krievijas autonomā teritorija) salīdzinoši biežāk dzimst nedzirdīgi bērni.

Photo

ASV: Populārā zīmju valodas tulce vēlas paplašināt nedzirdīgo iespējas

09.10.2013

Zīmju valodas tulce Lidija Kellisa pašlaik Ņujorkas publiskajā bibliotēkā Manhetenā vada ekskursijas nedzirdīgajiem zīmju valodā, ziņo portāls New York Times. Kā mēs jau rakstījām Jaunumos, Lidija Kellisa iemantoja lielu popularitāti, kad pērn viesuļvētras Sendija laikā tulkoja zīmju valodā Ņujorkas pilsētas mēra Marka Blumberga uzrunas pilsētas iedzīvotājiem.

Photo

Gvatemala: zēns raud, pirmoreiz izdzirdot mātes balsi (video)

08.10.2013

Septiņus gadus vecais Dženrijs Rivera no Gvatemalas (valsts Centrālamerikā), pirmoreiz izdzirdot savas mātes balsi, nevarēja novaldīt asaras.

Photo

Lielbritānija: Nedzirdīgo organizācija finansēs zinātniekus – nedzirdības pētniekus

10.09.2013

Lielbritānijas cilvēku ar dzirdes zudumu organizācija „Action on Hearing Loss” (tulkojot burtiski – Rīcība dzirdes zudumam; iepriekšējais nosaukums – Karaliskais Nacionālais nedzirdīgo institūts) rosina jaunu iniciatīvu – Polīnas Ešlijas balvas piešķiršanu, lai karjeras sākumā atbalstītu jaunos zinātniekus, kas pēta dzirdes zuduma un trokšņu (zvanīšanas) ausīs ārstēšanu.

Photo

Nedzirdīgs deputāta kandidāts Kanādā kampaņai izmanto ātrrakstītāju (video)

28.08.2013

Stīvs Estijs ir Jauno demokrātu partijas kandidāts uz Kanādas provinces Jaunskotijas parlamenta deputāta vietu savā vēlēšanu apgabalā. Viņš kļuva nedzirdīgs 35 gadu vecumā, tāpēc nepārvalda zīmju valodu.

Photo

Nedzirdīgais uzvar britu realitātes šovā

23.08.2013

19. augustā ar nedzirdīgā Sema Evansa (23) uzvaru noslēdzās realitātes šova „Big Brother” (Lielais brālis – angļu val.) 14. sezona.

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas