Search form

Interesanti fakti

Photo

Slovēnija : Nedzirdīgais basketbolists Miha Zupans iekļauts savas valsts basketbola izlasē (video)

29.08.2014

Slovēnijas Nedzirdīgo sporta asociācija ziņo sabiedrībai par sava nedzirdīgā biedra izcilā profesionālā basketbolista Miha Zupana ievērojamo panākumu.

Photo

ASV: Romāns, kas paver logu uz nedzirdīga bērna pasauli

12.05.2014

Amerikāņu rakstnieces Patrīcijas Averbahas pirmais romāns „Gleznojot tiltus” tapis, balstoties uz kādu daudz senāk sarakstītu nepublicētu stāstu.

Photo

Pirmais nedzirdīgo kultūras multimediju festivāls Lielbritānijā

11.04.2014

Austrumlondonā notika pirmais nedzirdīgo kultūras multimediju festivāls Lielbritānijā „Incloodu Nedzirdīgo mākslu festivāls”.

Photo

Kanāda: Nedzirdīga medicīnas rezidentūras studente – izcila ārste

02.04.2014

Pēc medicīnas augstskolas pabeigšanas visi topošie ārsti turpina studijas rezidentūrā, kuras laikā papildina savas teorētiskās zināšanas un pieredzējuša augsti kvalificēta ārsta vadībā apgūst praktiskās iemaņas. Džesika Dunklija pašlaik mācās rezidentūrā un vēlas kļūt par pirmo nedzirdīgo medicīnas zinātņu doktori Kanādas vēsturē.

Photo

ASV: Katru gadu tūkstošiem suņu nogalina tikai tāpēc, ka viņi nedzird

13.03.2014

Jau vairāk nekā 15 gadus darbojas fonds „Nedzirdīgo suņu apmācība”, kura mērķis ir nodrošināt nedzirdīgo suņu dzīvības glābšanu, viņu apmācīšanu un dzīves apstākļu uzlabošanu.

Photo

Vispirms pateicība mātei – zīmju valodā (video)

27.02.2014

Šveices snovbordists, Soču Ziemas olimpisko spēļu sudraba medaļnieks milzu slalomā Nevins Galmarini pašu pirmo sveicienu pēc veiksmīgā starta sūtīja savai mātei.

Photo

Nedzirdīga slēpotāja sapņo par Olimpisko zeltu

21.02.2014

Pašlaik Krievijā, Sočos notiek pasaulē nozīmīgākais sporta notikums – 22. Ziemas olimpiskās spēles. Tajās pirmo reizi piedalās arī jaunā un talantīgā nedzirdīgā krievu kalnu slēpotāja Jeļena Jakovišina (21). Stāstot par savu startu, sportiste uzsver, ka viņas piedalīšanās šajās spēlēm var iedvesmot arī citas nedzirdīgās meitenes uzsākt nopietni nodarboties ar sportu.

Photo

ASV: Tirgus kļūst par nedzirdīgo centru (video)

13.02.2014

Vienotības tirgus (Union Market) Vašingtonā, ASV galvaspilsētā, ko pēc rekonstrukcijas no jauna atvēra tikai pirms gada, kļuvis par unikālu vietu, kur pilsētas nedzirdīgo kopienai tikties,  iepirkties un ieturēt maltīti, vēsta portāls „Voice of America”.

Photo

Japāna: Oširo palīdz saviem līdzcilvēkiem ar dzirdes traucējumiem „izlauzties no čaulas”

27.01.2014

Skaistumkonkursu dalībniece, modele un uzņēmēja, kura bērnībā kļuvusi nedzirdīga, nesen sarīkoja īpašu modes skati, kuras laikā deva iespēju nedzirdīgajiem parādīt uz ko viņi ir spējīgi.

Photo

Rokas, kas palīdz: Viena diena kāda teātra dzīvē

09.01.2014

Tas ir teātris, kur visu var saprast bez vārdiem. Tos aizstāj mūzika, ķermeņa kustības, acu izteiksme un, protams, rokas. It īpaši rokas – ar to palīdzību Maskavas teātra „Ņedoslov” (ko aptuveni var tulkot kā „Vārdos nepasakāmais”) nedzirdīgie aktieri uztur kontaktu ar skatītājiem zālē un apkārtējo pasauli.

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas