Search form

Jaunumi

Photo

Par medicīniskās izziņas saņemšanu nedzirdīgiem autovadītājiem

24.02.2021

Nedzirdīgajiem un vājdzirdīgajiem ir tiesības saņemt autovadītāja medicīnisko izziņu jebkurā sev izvēlētā medicīnas iestādē, uzsver Veselības inspekcija. Saņemot sūdzības no biedriem par grūtībām saņemt transportlīdzekļa vadītāja veselības izziņu, Latvijas Nedzirdīgo savienība vērsās Veselības inspekcijā pēc skaidrojuma. Šeit publicējam Veselības inspekcijas atbildi.

Photo

Datu nesēju nodoklis un cilvēki ar dzirdes traucējumiem

18.02.2021

Šodien, 18. februārī Valsts sekretāru sanāksmē skatīs grozījumus Ministru kabineta (MK) noteikumos, kuri nosaka kārtību datu nesēju atlīdzības noteikšanu iekārtām un datu nesējiem (piemēram, USD zibatmiņa), ja šos datu nesējus var izmantot ierakstiem un kopēšanai.

Photo

Lidostas ,,Rīga” attīstības plāna apspriešana ar NVO pārstāvjiem

17.02.2021

Vakar, 16.februārī lidosta ,,Rīga” attālināti organizēja tikšanos ar nevalstiskajām organizācijām, kas pārstāv cilvēkus ar īpašām vajadzībām, tai skaitā ar kustību, redzes un dzirdes traucējumiem, lai iepazīstinātu ar topošā termināļa projektu un lidostas kopējo attīstības vīziju turpmākajiem gadiem un uzklausītu ieteikumus, kas palīdzētu uzlabot pieejamību lidostas apmeklētājiem ar invaliditāti. Šajā tikšanās piedalījās arī Latvijas Nedzirdīgo savienība.

Photo

Lasiet “Kopsolī” no mājām

11.02.2021

Portālā www.periodika.lv ir plašas iespējas iepazīt dažādu laiku preses publikācijas, lasot laikrakstus un žurnālus sākot no 18. gadsimta vidus. Tostarp arī Latvijas Nedzirdīgo savienības laikraksta “Kopsolī” 1960.- 1995. gada numurus.

Photo

Pie jums ceļā laikraksta “Kopsolī” 2021. gada pirmais numurs

27.01.2021

 Iznācis Latvijas Nedzirdīgo savienības izdevuma KOPSOLĪ 2021. gada pirmais numurs. 

Photo

Saeimā diskutē par kultūras dzīves pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti (video)

21.01.2021

Pirmdien, 18.janvārī, notika tiešsaistes diskusija “Saeima cilvēkiem ar invaliditāti”, kurā sprieda par kultūras dzīves pieejamību cilvēkiem ar invaliditāti.

Photo

LABĀKIE NO LABĀKAJIEM

21.01.2021

Ikgadējais noslēguma pasākums parasti notiek LNS kultūras centrā “Rītausma”, taču šogad diemžēl Covid-19 pandēmijas dēļ pasākumu organizēt klātienē nebija iespējams. Šogad pasākums notika attālināti, piedāvājot visiem noskatīties video “LNS simtam pāri” ar amatiermākslinieku priekšnesumiem, gada svarīgāko notikumu atspoguļojumu, gada balvu un Labklājības ministrijas Atzinības rakstu pasniegšanu.

Photo

Mūžībā aizgājusi LNS Goda biedre Jautrīte GROMA

20.01.2021

Visa Latvijas Nedzirdīgo savienība skumst – svētdien, 17. janvārī, 72 gadu vecumā pārstāja pukstēt LNS Goda biedres Jautrītes Gromas sirds. Viņa visu savu darba mūžu nostrādājusi LNS sistēmā – kā tulks/diktors, kā metodiķe, kā sociālā darba organizatore.

Photo

Rīt, 20. janvārī, pl. 18.20 ar surdotulkojumu ziņu speciālizlaidums "Barikādēm 30”

19.01.2021

Šogad aprit 30 gadi kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem. Barikādes bija nozīmīgs tautas pašapziņas un gribas izpausmes brīdis, kad cilvēki bija apņēmības pilni nosargāt savu zemi un brīvību. Lai pieminētu šo laiku un ļaudis, rīt, 20. janvārī, plkst. 18.20 būs skatāms ziņu speciālizlaidums "Barikādēm 30" ar surdotulkojumu. Barikāžu trīsdesmitgadei veltīto ziņu speciālizlaidumu vadīs Gundars Rēders un Karīna Rubene.

LNS 2020. gada noslēguma pasākums

28.12.2020

Aicinām noskatīties LNS 2020. gada noslēguma svētku pasākumu “LNS simtam pāri”. Covid – 19 ieviesa būtiskas izmaiņas arī LNS dzīvē, un svētku pasākums nevarēja notikt klātienē, tāpēc piedāvājam gada nogales pasākumu e-vidē.

Šajā pasākumā atskatīsimies uz paveikto 2020.gadā, pasniegsim LNS Gada balvas 12 dažādās nominācijās un izbaudīsim amatiermākslinieku priekšnesumus.Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas