Search form

Jaunumi

Photo

Martā LTV skatītājiem ar dzirdes traucējumiem piedāvā jaunas pārraides ar subtitriem un zīmju valodas tulkojumu

01.03.2022

Martā Latvijas Televīzija pārraida dažādus jaunus un interesantus raidījumus un seriālus, kuriem nodrošināti subtitri un surdotulkojums.

Photo
Photo

Nedzirdīgie var saņemt tiešsaistes ārstu konsultācijas ar mobilo lietotni

20.02.2022

LNS dara zināmu, ka Cilvēku ar Īpašām Vajadzībām un Invaliditāti Digitālās Integrācijas Asociācija izstrādājusi cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem mobilo Lietotni. 

Photo

LNS biedre saņem pateicības rakstu Rīgas domē

17.02.2022

11. februārī, Rātsnamā jau tradicionāli tika godināti Rīgas brīvprātīgā darba veicēji un organizatori, kas devuši ievērojamu ieguldījumu sabiedrības labā aizvadītā gada laikā.

Photo
Photo

Vēstures apskats: LNS Valmieras reģionālā biedrība - 75

09.02.2022

Valmieras reģionālā biedrība savā attīstības ceļā piedzīvojusi garu vēsturi. Vidzemes Kurlmēmo biedrība radās 1929. gadā, Valmieras Kurlmēmo skolā.

Photo

Jauniešu koris “Balsis” uzsāk īpašu projektu cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem

08.02.2022

Jauniešu koris BALSIS uzsācis nebijušu projektu, kur sadarbībā ar Latvijas Nedzirdīgo savienību ir izveidotas vienpadsmit kormūzikas skaņdarbu vizualizācijas, kas pielāgotas cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem. 

Photo

LTV piedāvājums!

03.02.2022

Zīmju valodas tulkojums - Pekinas Olimpiskās spēles atklāšanas ceremonijā - 4. februārī plkst. 13:50 LTV7 kanālā un noslēguma ceremonijā - 20. februārī plkst. 13:55 LTV7 kanālā. Bet Olimpiskās sporta studijas katru dienu no 4.-20. februārim ar zīmju valodas tulkojumu - LTV mājaslapā.

Photo

NEPLP pētījums: satura uztveršanai subtitrus izmanto 43% sabiedrības

26.01.2022

Latvijā televīzijas programmās un interneta tīmekļvietnēs nepietiekamā apjomā tiek nodrošināti satura pieejamības risinājumi, liecina Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) sadarbībā ar tirgus un sociālo pētījumu centru SIA “Latvijas Fakti” 2021.gada nogalē veiktais pētījums. Tajā atklāts, ka ne tikai cilvēkiem ar dzirdes traucējumiem satura uztveršanai nepieciešami subtitri vai surdotulkojums –  tos ikdienā izmanto ievērojami plašāka sabiedrības daļa.

Photo

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas