Search form

Diskriminācija

Photo

Tūrisma aģentūra saņem sodu par nedzirdīgo diskrimināciju

29.10.2010

Beļģijā Ģentes Komerciālā tiesa pieņēmusi notiesājošu spriedumu pret kādu tūrisma aģentūru, kas diskriminējoši izturējusies pret nedzirdīgu klientu.

Photo

Diskriminē nedzirdīgo policijas darbinieku: viņš rosinājis mainīt likumu un vērsies tiesā

10.01.2011

Piecus gadus atpakaļ Bils Furmans (ASV) vēlējies piedalīties apmācības kursā, lai veidotu karjeru un kļūtu par valsts pilnvarotu municipālās policijas virsnieku. Viņš jutās šokēts, uzzinot, ka nedrīkst to darīt tāpēc, ka lieto dzirdes aparātu. Šobrīd Furmans strādā par šerifa vietnieku, un nu jau piecus mēnešus cīnās ar valsts policiju, apsūdzot to viņa diskriminācijā.

Photo

ASV izvirza stingras prasības tūrisma kompānijām

05.01.2011

Kā raksta viens no lielākajiem ASV laikrakstiem „USA Today”, Norvēģijas kruīzu kuģu kompānija piekritusi izmaksāt 100 000 ASV dolārus 9 tūristiem – cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Photo

Par interneta plašāku pieejamību cīnās arī amerikāņi

19.04.2011

Internets paver durvis – vai tā vienmēr ir? Videoklipi, filmas, dažādi aktuāli sižeti, padomi un kursi internetā ļoti bieži ir bez subtitriem, pametot nedzirdīgos un vājdzirdīgos neziņas tumsā. (NAD) uzskata, ka jāsāk rīkoties! Ir jāpieprasa, lai valsts nodrošina saprotamu piekļuvi visām valsts un vietējo pašvaldību mājaslapām, kā arī komercfirmu sniegtajai informācijai internetā!

Photo

ASV nedzirdīgo kopiena ietekmē sabiedrisko domu

18.03.2011

„Pa TV rāda aizraujošus jaunākās kinofilmas reklāmas rullīšus. Visi jau runā par šo filmu. Jūsu draugi un ģimene vēlas redzēt gada interesantāko filmu jau tās pirmizrādes dienā. Vai mēs vēlamies to pašu?” – ar šādiem vārdiem ASV Nacionālā nedzirdīgo asociācija (NAD) uzrunāja savus biedrus un atbalstītājus iesaistīties vēstuļu sūtīšanas akcijā, lai panāktu visu filmu titrēšanu kinoteātros.

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas