Search form

Diskriminācija

Photo

Nedzirdīgs pāris iegūst tiesības braukt kruīzā

19.09.2012

Nedzirdīgam britu pārim sākotnēji tika liegta iespēja doties brīvdienu ceļojumā ar kruīzu, bet viņu dēla kampaņa lika mainīt kruīza operatora domas, raksta Lielbritānijas televīzijas kanāla „Channel 4” ziņu portāls.

Photo

Krievijā nedzirdīgie iekrīt krāpnieku tīklos, iegādājoties nekvalitatīvus dzirdes aparātus

25.07.2012

Kādā Krievijas mazpilsētā – Mednogorskā miertiesneši nesen saņēma vairākas iedzīvotāju sūdzības par krāpniekiem, kas vietējiem pensionāriem par dārgu cenu tirgo nekvalitatīvus dzirdes aparātus. Vairākus gadus gan nekas nebija dzirdēts par šādiem gadījumiem, bet beidzamajā laikā dažādās vietās krāpnieki atkal atsākuši savu nelikumīgo nodarbi.

Photo

Ņujorkas Taimskvērā demonstrē sociālo reklāmu zīmju valodā (video)

13.07.2012

„Ņujorka patiešām ir pilsēta, kas nekad neguļ, un seksuālā vardarbība ir viena no problēmām, uz kuru mūsu sabiedrība nedrīkst pievērt acis. Cilvēkiem būtu jāiestājas pret to, lai turpmāk nekas tāds nenotiktu.”

Photo

Nedzirdīgie protestētāji pieprasa slimnīcai nodrošināt dzīvu surdotulka pakalpojumu klātienē

18.06.2012

Turot rokās plakātus ar uzrakstiem „Sauciens pēc nedzirdīgo tiesībām”, „Slimnīca ir netaisnīga pret nedzirdīgajiem” un „Es vēlos sazināties ar dzīvu tulku”,  aptuveni 40 cilvēku protestēja pret to, ka Ilinoisas štata Svētā Franciska Medicīnas centrs saziņai ar nedzirdīgajiem izmanto tikai videotulkus.

Photo

Nedzirdīgu studenti atskaita no koledžas

26.08.2011

Sabiedrības Ziemeļu krasta koledžas (ASV) vadība taisnojas, ka nedzirdīgās Kristīnes Von Meringas – Formeres atskaitīšanai no māszinību programmas nav saistības ar diskriminācijas faktu, taču pati studente apgalvo, ka viņai tieši tādēļ nav dota iespēja pabeigt pilnu mācību kursu un iegūt māszinību speciālistes sertifikātu ar tiesībām strādāt šajā jomā.

Photo

Nedzirdīgi ieslodzītie tiesā pieprasa par tulku pieejamību cietumā

16.05.2011

Starp vienpadsmit nedzirdīgajiem, kas iesnieguši sūdzību tiesā par cilvēktiesību pārkāpumu, ir arī kāds Ilinoisas ( ASV ) labošanas iestādes ieslodzītais, kurš ticis sodīts par ēdiena zādzību, lai gan nebija to darījis, bet tulka nepieejamības dēļ nav spējis to paskaidrot.

Photo

Policistus kritizē par nedzirdīga vīrieša aizturēšanu

21.04.2011

Nesen Anglijā noticis nepatīkams starpgadījums. Policijas darbinieki bija pārpratuši kāda nedzirdīga vīrieša zīmi, uzskatot to par nepieklājīgu žestu, un aizturējuši nedzirdīgo vīrieti un viņa brāli. Policisti saņēmuši nopietnu miertiesneša kritiku.

Photo

Mirušā nedzirdīgā Valda Jasinska tēvs uzvar Eiropas Cilvēktiesību tiesā

22.12.2010

Pirms pieciem gadiem, 2005. gada marta numurā  avīze „Kopsolī” rakstā „ Bez tiesībām …dzīvot”  ziņoja par nedzirdīgo biedru Valdi Jasinski (42), kurš policistu vardarbīgās rīcības dēļ nomira. „Valda tuvinieki apņēmušies līdz galam cīnīties par vaininieku sodīšanu. Šāda noziedzīga izturēšanās ir cilvēktiesību pārkāpums un pelnījusi bargu sodu. Bet vai tas notiks?” tā rakstīja „Kopsolī”.

Photo

Taisnīgs spriedums pēc 5 gadiem - nedzirdīgā tēvs saņem atlīdzību par morālo kaitējumu

22.12.2010

Šodien Latvijas masu mediji turpina ziņot par mirušā nedzirdīgā Valda Jasinska tēva uzvaru Eiropas Cilvēktiesību tiesā, kas piesprieda atlīdzināt tēvam nodarīto morālo kaitējumu 50 000 eiro (35 140 lati) apmērā.

Photo

Pirmā Austrijas tiesa par subtitru trūkumu

19.10.2010

Eiropas Nedzirdīgo savienības mājaslapā ievietota ziņa par neparastu tiesas prāvu Austrijā.

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas