Search form

Diskriminācija

Photo

Indijā: Tūkstošiem cilvēku ar invaliditāti pieprasa vienlīdzīgas tiesības

11.03.2014

Tūkstošiem cilvēku ar invaliditāti protestēja Indijas galvaspilsētā Deli, pieprasot parlamentam pieņemt ilgi gadītos tiesību aktus, kas dotu vienlīdzīgas tiesības, tajā skaitā arī uz darbu un izglītību.

Photo

Nelsona Mandelas atvadu ceremoniju tulko krāpnieks – viltus zīmju valodas tulks (video)

12.12.2013

Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) pirmā melnādainā prezidenta Nelsona Mandelas, kas 5. decembrī aizgāja mūžībā, atvadu ceremoniju aizēnojis kāds starpgadījums. Cilvēku pilnajā Johannesburgas futbola stadionā notiekošo atvadu ceremoniju uz skatuves tulkoja viltus zīmju valodas tulks – krāpnieks, ziņo „CBC”.

Photo

ASV: Nedzirdīgo klubs cīnās par kultūras saglabāšanu

29.10.2013

Nedzirdīgo klubs, kas atrodas Ņujorkas pilsētas apgabalā esošajā Steitenailendas salā, dibināts pirms 58 gadiem. Kopš tā laika daudz kas ir mainījies, bet klubs joprojām ir nozīmīgs tā biedriem, kuri tam vienmēr bijuši uzticīgi, raksta vietējais laikraksts „Staten Island Advance”.

Photo

ASV: Problēma – pacientu saziņa ar medicīnisko personālu

16.09.2013

Pastiprinoties migrācijai no Latīņamerikas un citām angliski nerunājošām valstīm, arvien vairāk amerikāņu samērā slikti pārvalda angļu valodu (kā viņus apzīmē ASV – „ar ierobežotām angļu valodas zināšanām”) un nespēj pilnvērtīgi komunicēt ar slimnīcu darbiniekiem.

Photo

Nedzirdīga meitene iejūtas dzirdīgo skolā neierastā veidā

07.08.2013

Kad Sema Vengelsa sāka mācīties Deptfordas (ASV) skolā, viņa uztraucās par to, kā tur iederēsies. Iepriekš viņa bija citā skolā – programmā, kas paredzēta nedzirdīgiem bērniem.

Photo

Kanāda atsaka pilsonību nedzirdības dēļ

30.07.2013

Kanādas atteikusies ļaut imigrēt nedzirdīgajam krievu gleznotājam Dmitrijam Smirnovam , ziņo blogs „Deaf News Today”. Viņš nebija spējīgs izpildīt mutiskās valodas testu, kaut gan viņš ar to tika galā tad, kad varēja atbildēt amerikāņu zīmju valodā (ASL), kas ir Kanādas angliski runājošo nedzirdīgo vidū lietotā zīmju valoda.

Photo

Protestam „Nedzirdīgu prezidentu tagad!” 25. gadadiena

06.03.2013

Par godu šiem vēsturiskajiem notikumiem interneta tiešraidē notiks paneļdiskusija ar protesta organizatoriem.

Photo

Anglijā: Slimnīca oficiāli atvainojas nedzirdīgam pacientam

13.02.2013

Nedzirdīgais pacients Maikls Mejs apgalvo, ka viņš juties kā otrās šķiras pilsonis pēc tam, kad vairākkārt palicis bez iespējas normāli sarunāties ar slimnīcas medicīnisko personālu.

Photo

Izraēla: pieprasa valdībai saglabāt valsts finansējumu (video)

28.01.2013

Tūkstošiem nedzirdīgo izraēliešu pagājušā gada decembra beigās bija sapulcējušies Telavivā pie valdības ēkas, lai protestētu pret Izraēlas valdības lēmumu samazināt izdevumus surdotulku apmaksai no valsts budžeta.

Photo

Starptautiskajā Invalīdu dienā - apstāties, ieklausīties, saredzēt!

04.12.2012

ANO 1992. gadā pieņēma rezolūciju, ar kuru pasludināja 3. decembri par Starptautisko Invalīdu dienu.

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas