Search form

Jaunumi

Photo

Surdotulce Elza Volonte — dziedošais tilts starp skaņu un klusuma pasauli

08.04.2019

Emocionālo zīmju valodas tulci Elzu Volonti daudzi skatītāji TV ekrānā redz nereti, bet īpaši viņa pamanāma ikgadējā konkursā Supernova, kurā Latvija izvēlas savu Eirovīzijas dziesmu. Elza dziesmas tajā nevis vienkārši iztulko zīmju valodā nedzirdīgajiem, bet burtiski izdzied ar visu ķermeni.

Photo

Subtitri tiešraides raidījumiem ar “Tildi”

05.04.2019

2. aprīlī LNS viceprezidente Inese Immure tikās ar Latvijas Televīzijas (LTV) Dokumentālo raidījumu redakcijas redaktori Sarmīti Plūmi, LTV Tehnoloģiju nodaļas vadītāju Arni Šeibi un programmatūras uzņēmuma “Tilde” Biznesa attīstības direktoru Kasparu Kauliņu, lai pārrunātu LTV raidījumu subtitrēšanas iespējas tiešraides režīmā. Pārrunās piedalījās arī LNS Domes loceklis Edgars Vorslovs.

Photo

Nedzirdīgajiem bērniem vajag jaunu ābeci

02.04.2019

Izskatās, ka nedzirdīgie bērni Latvijā ir "unikālā" situācijā – 21. gadsimtā tikai viņiem ir "ekskluzīva" iespēja mācībās izmantot padomju laika ābeci! Vai Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji un Saeimas deputāti gribētu, ka viņu bērni vai mazbērni mācībās izmantotu šādu grāmatu?!

Photo

LNS Goda biedrei Līgai Bauerei 80

02.04.2019

Vakar, 1. aprīlī, LNS Goda biedre Līga Bauere atzīmēja savu 80. dzimšanas dienu. Apaļajā jubilejā viņu no LNS sveica viceprezidente Inese Immure.

Photo

LNS sievietes ceļā uz dzimumu vienlīdzību (video)

27.03.2019

Pirmoreiz 8. martā tik ciešā kopsadarbībā ar LNS atbalstu notika Rīgas biedrības un Jauniešu centra organizētais interesantais pasākums “Sieviešu dienā ceļā uz dzimumu vienlīdzību”. Norisē netradicionāls, saturiski ļoti bagāts un neparasts.

Photo

Biedrībās notiek atskaites un pārvēlēšanu sapulces

25.03.2019

Paldies visiem Latvijas Nedzirdīgo savienības (LNS) Kurzemes reģionālo biedrību – Ventspils, Kuldīgas un Liepājas biedriem par aktivitāti. Biedrību atskaites un pārvēlēšanu sapulces 23. un 24. martā noritēja veiksmīgi, un jaunievēlētās valdes gatavas nākamajam 2 divu gadu darba posmam. Paldies Kuldīgas, Ventspils un Liepājas RB valdei par paveikto darbu un veiksmi visām jaunievēlētajām valdēm!

Photo

LNS sociālā darbiniece saņem gada balvu! (video)

22.03.2019

Šodien, 22. martā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika Labklājības ministrijas organizēta konference “Resursi sociālajā darbā”.

Photo

Jaunums! Laikraksts “Kopsolī” zīmju valodā (video)

20.03.2019

Šogad avīzei “Kopsolī” jau 65 pastāvēšanas gadi. Un vēl, šogad janvārī avīzei jau ir 1100. numurs. Visos numuros ir iekļauti bagātīgi vēstures materiāli par LNS dzīvi. Tieši šogad no “Kopsolī” rakstiem sākam piedāvāt īsu informāciju zīmju valodā. Turpmāk video būs ievietots LNS mājaslapas sadaļā “Video “Kopsolī” (meklējiet šādā secībā: “Jaunumi” – “Laikraksts “Kopsolī”” – “Video “Kopsolī””). Atgādinām, ka katrs LNS biedrs saņem Kopsolī reizi mēnesī savā e pastā. Ja nesaņemat, lūdzu pie savas biedrības vadītājas pārbaudiet, vai jūsu pasta adrese ir pareiza.

Photo
Photo

Nedzirdīgo savienībā viesojās Saeimas deputāte Anda Čakša

13.03.2019

11.martā LNS viesojās Saeimas deputāte, Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja biedre Anda Čakša un Latvijas Zaļās partijas (LZP) valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars un LZP biroja vadītāja Līga Bulmeistere .

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas