Search form

Nedzirdīgie masu medijos

Photo

LNS pārstāves sniedz interviju “Domskaja plošķadj” (video)

25.10.2019

Nedzirdīgo dienā, 29. septembrī, lai vērstu sabiedrības uzmanību uz Starptautisko nedzirdīgo dienu, Latvijas radio 4 raidījums krievu valodā “Domskaja plošķadj” (Doma laukums) uzaicināja uz sarunu LNS prezidenti Sandru Gerenovsku, viceprezidenti Inesi Immuri, bet tulka lomā šoreiz iejutās Lilita Janševska, kura arī pati piedalījās sarunā.

Photo
Photo

Tēlnieci Aneli Baluli pieminot

16.08.2019

Jūnija sākumā Gārsenes pilī pulcējāmies pasākumā, lai 110 gadu jubilejā godinātu divas vietējās mākslinieces – gleznotāju Irmu Vīksni un tēlnieci Aneli Baluli – kaimiņienes, kuras šķīra Bērzupīte starp Gārsenes un Prodes pagastu.

Photo

Surdotulce Elza Volonte — dziedošais tilts starp skaņu un klusuma pasauli

08.04.2019

Emocionālo zīmju valodas tulci Elzu Volonti daudzi skatītāji TV ekrānā redz nereti, bet īpaši viņa pamanāma ikgadējā konkursā Supernova, kurā Latvija izvēlas savu Eirovīzijas dziesmu. Elza dziesmas tajā nevis vienkārši iztulko zīmju valodā nedzirdīgajiem, bet burtiski izdzied ar visu ķermeni.

Photo

Trīs nedzirdīgu bērnu dzirdīgo vecāku stāsti. Rūdījums, kauns, grūtības sarunāties

04.02.2019

Nedzirdīgu bērnu dzirdīgie vecāki bieži pilnībā neapgūst zīmju valodu, kas nozīmē, ka viņiem ir grūtības pilnvērtīgi sarunāties ar bērniem. Nedzirdīgie bērni arī rūdās sabiedrībā, kurā bieži saskaras ar neiecietību vai pat tuvinieku kaunu par sevi. Lai skaidrotu šo, kā arī uzzinātu citas nedzirdīgo sabiedrības daļas problēmas, Latvijas Radio sarunājās ar dzirdīgu vecāku nedzirdīgiem bērniem, dzirdīgu māti un ģimeni, kurā dzirdīgiem vecākiem aug nedzirdīga meita.

Photo

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas