Search form

Nedzirdīgie masu medijos

Photo

Raidījumā „Bez Tabu” VUGD sola: nedzirdīgajiem vēl šogad būs iespēja nosūtīt īsziņu uz 112

04.11.2011

2. novembra TV3 raidījumā „Bez Tabu” notika saruna pa telefonu ar Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) centrālā sakaru punkta priekšnieci Baibu Petrovu jautājumā par SMS nosūtīšanu uz 112 nepieciešamības gadījumā.

Photo

LTV Panorāmā: par surdotulkojuma pakalpojumu nodrošināšanu iestādēs šogad (video)

11.10.2011

„Pirmoreiz valsts spērusi soli pretī nedzirdīgajiem cilvēkiem augstskolu un profesionālās izglītības iegūšanā, nodrošinot mācību procesā surdotulka pakalpojumus tiem, kas vēlas mācīties,” – tāds ievads bija nelielam sižetam  TV panorāmā (08.10.2011). Jūsu uzmanībai – tā pārstāsts!

Photo

„Melodiskās rokas” raidījumā „Kopā” – par jauniešu iniciatīvas projektu

23.08.2011

13. augustā LTV1 ekrānos varēja vērot atskatu par jauniešu iniciatīvas projektu „Melodiskās rokas”. Tagad projekta ietvaros tapušais videomateriāls pieejams arī internetā portālā delfi.lv.

Photo

Žurnālā “IR” intervija ar LNS uzņēmuma “Dane” direktori Mariju Gedminieni

Jaunajā nedēļas žurnālā “IR” (Nr. 27) rakstā “Vīle 50 gadu garumā” lasāma intervija ar Latvijas Nedzirdīgo savienības (LNS) uzņēmuma “Dane” (Daugavpilī) direktori Mariju Gedminieni. Marija, kas šeit sāka strādāt pirms 35 gadiem kā zīmju valodas tulks, lepojas ar to, ka atšķirībā no vairākām citām līdzīgām ražotnēm, kas bija gan Nedzirdīgo, gan Neredzīgo biedrībai, daugavpiliešiem vienīgajiem izdevās uzņēmumu saglabāt. Vairāk lasiet šeit http://www.ir.lv/2011/7/13/vile-50-gadu-garuma vai žurnālā.

Photo

«Daudzas skolas jūs var apskaust»


24.05.2011

Sākotnēji vecāku un pedagogu noraidīta, nu ideja par nedzirdīgo bērnu internātpamatskolas pārcelšanu uz kluso Pārdaugavu gūst vienīgi atzinīgus vārdus. Jau jūlija sākumā 115 šīs skolas audzēkņi no šaurajām telpām Čaka ielā 42 pārcelsies uz nule izremontētu namu Graudu ielā 21.


Photo

Raidījums televīzijā „Viss notiek” – sižets „Klusā līdzdalības evolūcija” (video)

27.04.2011

Sandra ir rēzekniete, kura katru nedēļu dodas uz darbu Rīgā, jo viņa ir Latvijas Nedzirdīgo savienības viceprezidente. Organizācijā viņa darbojas kopš 18 gadu vecuma, kad iesaistījās kā brīvprātīgā. Viņa ir ārkārtīgi sirsnīga, stāsta par savu dēliņu, jaunumiem organizācijā un par nedzirdīgo projektiem.

Photo

Latvijas avīzē: par mūsu labo zvaigzni Juri Grunduli

01.02.2011

Arī Latvijas populārākajam laikrakstam „Latvijas Avīze” nav pagājuši garām mūsu Labās Zvaigznes gaišie stari. Savā jaunākajā numurā 1. februārī rakstā „Kurlmēmo logs uz pasauli – datorlietošanas prasmes” žurnāliste Ilze Rūtenberga – Bērziņa stāsta par 2010. gada Rīgas Labās Zvaigznes balvas ieguvēju, LNS Informācijas centra darbinieku Juri Grunduli.

Photo

Latvijas Gada varonis 2009 Elvis Jēkabsons: saruna ar viņu raidījumā „Degpunktā”

27.01.2011

Arī šogad raidījums „Degpunktā” organizē pasākumu „Latvijas Gada varonis”, un 24. janvārī raidījums piedāvāja atskatīties uz pagājušā gada varoņiem. Kā viens no tiem tika minēts nedzirdīgais skolēns Elvis Jēkabsons, kurš, riskējot ar savu dzīvību, izglāba slīkstošu klasesbiedru. Jūsu uzmanībai – šīs raidījuma daļas pārstāsts!

Photo

Laikraksta „Auseklis” slejā „Cilvēks mums līdzās”: Kaspars Unte

26.01.2011

Alojas, Krimuldas, Limbažu un Salacgrīvas novada laikraksta „Auseklis” 15. janvāra numurā publicēts žurnālistes Gunitas Ozoliņas raksts „Uzņēmīgais Kaspars pārvar klusuma pasaules šķēršļus”, kurā izklāstīts mūsu izcilā basketbolista Kaspara Untes dzīvesstāsts.

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas