Search form

Nedzirdīgie masu medijos

Photo

LM aicina domāt par surdotulku programmu ieviešanu citās izglītības iestādēs

11.10.2017

Perspektīvai surdotulku attīstībai būtu jārunā par šādu programmu ieviešanu citās izglītības iestādēs Latvijā.

Photo

Latvijā trūkst surdotulku - ausu nedzirdīgajiem

11.10.2017

Lai nedzirdīgie cilvēki spētu sazināties un pilnībā iekļauties sabiedrībā, viņiem ir nepieciešams blakus cilvēks, kas spēj iztulkot zīmju valodu. Tas ir surdotulks, kurš nedzirdīgajiem cilvēkiem palīdz dažādās dzīves situācijās, piemēram, lai aizietu pie ārsta, uz banku, mācītos vai veiktu jebkādas darbības, kurās jākomunicējas ar dzirdīgo pasauli. Šobrīd nedzirdīgajiem sarežģījumus un neērtības komunikācijā rada, tas, ka Latvijā trūkst zīmju valodas tulku.

Photo

Par mums – TV Pirmajā Baltijas kanālā (video)

20.09.2017

20. septembra rīta ziņu programmā TV Pirmajā Baltijas kanālā viens no sižetiem sākās ar informāciju par Starptautisko nedzirdīgo dienu.

Photo

Nedzirdīgajiem savs sertificēts gids tulko ekskursijas zīmju valodā

08.08.2017

Laikrakstā “Latgales laiks” 2017. gada 4. jūlija numurā 4. lpp. ievietots raksts “Daugavpiliete vada ekskursijas nedzirdīgo zīmju valodā”. Skatiet šeit.

Photo

„Lai spēka pietiek visiem darbiem”

26.06.2017

Tāds vēlējums skanēja Latvijas Nedzirdīgo savienības (LNS) Kuldīgas reģionālās biedrības 65. jubilejā. Turpmāk organizācijas priekšsēde būs Raimonda Tabaka.

Photo

LNS Smiltenes reģionālā biedrība piedalās festivālā "Zīmes un Skaņas satiekas vasaras naktī"

26.06.2017

Sestdien, 17.jūnijā norisinājās Latvijas Nedzirdīgo savienības (LNS) amatiermākslas festivāls “Zīmes un Skaņas satiekas vasaras naktī”, kas pulcēja dalībniekus un skatītājus Liepājā, koncertzālē “Lielais dzintars”.

Photo

Par bezmaksas transportu invalīdiem visā Latvijā

21.03.2017

TV3 kanāla 17. marta raidījumā Bez tabu risinājās saruna par ideju, kuras atbalstam pašlaik interneta portālā manabalss.lv sākta balsu vākšana. Un tā ir – par sabiedriskā transporta bezmaksas izmantošanas iespēju visiem invalīdiem Latvijā.

Photo

Pasniegti IZM Pateicības raksti par ieguldījumu izglītības pieejamības veicināšanā cilvēkiem ar invaliditāti

12.01.2017

Svinīgā pasākumā Izglītības un zinātnes ministrijas Pateicības raksti pasniegti profesionāļiem, kuri savā ikdienas darbā sniedz nozīmīgu ieguldījumu, lai cilvēkiem ar invaliditāti nodrošinātu izglītības pieejamību un veicinātu sociālo integrāciju.

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas