Search form

Jaunumi

Photo

Top pasakas un tematiskās vārdnīcas zīmju valodā

14.06.2022

Šī gada sākumā Latvijas Nedzirdīgo savienība noslēdza līgumu ar Labklājības ministriju par valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu bērnu pasaku un tematisko vārdnīcu videoversiju izveidei un tehnikas iegādei.

Photo

LNS Daugavpils RB – 75. Vēstures foto apskats

10.06.2022

1947. gada 8.jūnijā tika nodibināta LNS Daugavpils RB. Uz pirmo kopsapulci, kas notika biedra P. Ivdra dzīvoklī, ieradās 55 nedzirdīgie biedri. Viņi nolēma izveidot Latvijas Kurlmēmo biedrības Daugavpils nodaļu. Par pirmo priekšsēdētāju tika ievēlēts Pāvels Čapulis.

Photo

LNS aicina visus uz radošo festivālu “Skatuves priekškaru atverot dzīvei” (video)

06.06.2022

LNS aicina visus biedrus un citus interesentus uz radošo festivālu “Skatuves priekškaru atverot dzīvei” 18. jūnijā pl. 13, Rītausmā, Kandavas ielā 27, Rīgā. Katram būs iespēja izbaudīt teātra izrādi “Drakula”, piedalīties radošās darbnīcās, meistarklasēs un pavadīt nesteidzīgu atpūtu ar patīkamām sarunām pie tējas, kafijas un dažādiem gardumiem. Ieeja bezmaksas.

Photo

Jūnijā LTV skatītājiem ar dzirdes traucējumiem piedāvā jaunas pārraides ar subtitriem.

03.06.2022

Vasaras saulgriežu programmā Latvijas Televīzija piedāvā dažādus jaunus un interesantus raidījumus un filmas, kā arī Jāņu kino klasiku ar nodrošināti subtitri.

Photo
Photo

Taps latviešu zīmju valodas korpuss

23.05.2022

12. maijā LNS notika tikšanās ar Liepājas Universitātes profesori Dinu Betheri, kas iepazīstināja LNS pārstāvjus ar Valsts pētījumu programmas projektu “Mūsdienu latviešu valodas izpēte un valodas tehnoloģiju attīstība” (LATE). 

Photo
Photo

Maijā LTV skatītājiem ar dzirdes traucējumiem piedāvā jaunas pārraides ar subtitriem un zīmju valodas tulkojumu.

02.05.2022

4. maijā par godu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienai Latvijas Televīzija piedāvā īpašas pārraides un programmu ar zīmju valodas tulkojumu.

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas