Search form

Tehnoloģijas

Photo

ASV: Datorprogramma paver iespēju visiem studentiem

22.03.2013

Profesora Martina Cinkes-Allmanga  pirmā kursa fizikas lekcijas Rietumu universitātē  gada laikā izmainījušās līdz nepazīšanai. Tas nav saistīts ar viņa lekciju saturu, tāpat nav mainījusies telpa vai pasniegšanas stils. Tas nav saistīts pat ar to, ka augstskolā ienākuši  jauni studenti. Galvenā atšķirība ir nodarbību pieejamība, un to nodrošina jaunā datorprogrammu sistēma, ko izstrādājis uzņēmums International Tehnology Services (ITS).

Photo

Vācijā: Radioraidījums zīmju valodā (video)

11.02.2013

Radio nedzirdīgajiem ir kaut kas diezgan neierasts un neparasts. Bavārijas radio (Bayrische Rundfunk) Vācijā šī gada 24. janvārī pirmoreiz rādīja radioraidījumu zīmju valodā. Raidījumā „IQ – zinātne un pētniecība” tika runāts par tēmu ”Kad nedzirdīgajiem dzimst bērni – valodas barjeras un ceļš uz sapratni”, ziņo Austrijas mājaslapa Gebärdenwelt.

Photo
Photo

Apeirons un LNS grupas „Tilts” biedri sajūsmā par FM sistēmu

21.01.2013

8. janvārī Apeirons un vairāki vājdzirdīgie cilvēki no Latvijas Nedzirdīgo savienības grupas „Tilts” devās uz Rīgas speciālo internātpamatskolu bērniem ar dzirdes traucējumiem.

Photo

Ceļotājiem: viss par EVAK

07.01.2013

Visu par Eiropas Veselības apdrošināšanas karti jeb saīsināti – EVAK un tās pielietojumu ikviens var atrast savā viedtālrunī.

Photo

Jaunais stetoskops palīdzēs ārstiem ar dzirdes traucējumiem

01.10.2012

Pilnvērtīgai diagnozes uzstādīšanai pacientam, izmantojot stetoskopu (instruments, ar ko izklausa sirdi un plaušas – red. piez.), nepieciešama laba dzirde, lai sadzirdētu trokšņus sirdī un atšķirtu tos no normālām sirds skaņām.

Photo

Modernās tehnoloģijas paplašina zīmju valodas tulka pakalpojumu pieejamību Polijā (video)

31.05.2012

Kas notiktu, ja nedzirdīgajiem būtu pieeja tulkam jebkurā laikā, jebkurā vietā? Vai tas neizmainītu viņu dzīvi? Tas izklausās pēc sapņa, bet patiesībā ir iespējams!

Photo

Jauns izgudrojums komunikācijai

16.01.2012

Komunikācijas ierīču komplekta Communicaid izgudrotājs ir Dienvidkorejas dizainers Jepjongs Lī. Viņa ideja – palīdzēt nedzirdīgajiem situācijās, ar kurām tie sastopas savās ikdienas gaitās. Atšķirībā no cilvēkiem ar vieglāk saredzamu invaliditāti kā, piemēram, neredzību vai garīgu atpalicību, nedzirdīgajiem nav tik lielu problēmu iekļauties dzirdīgo vidē. Un tomēr ir savas problēmas!

Photo

Robots apgūst prasmi veidot zīmes: viņu „mācīs” runāt zīmju valodā

28.12.2011

Autokompānijas Honda izveidotais un pilnveidotais cilvēkveida robots, vārdā Asimo, nu spēj skriet ātrāk, balansēt un pārvietoties pa nelīdzenām virsmām, lekt un pat ieliet dzeramo.

Photo

Kā BBC gatavo subtitrus TV raidījumiem (video)

27.10.2011

Televīzija nedzirdīgajiem ir vissvarīgākais informācijas avots, tāpēc TV raidījumu subtitrēšanas jautājums viņiem vienmēr ir bijis aktuāls. Lielbritānijā ir visaugstākais procents subtitrēto raidījumu.

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas