Search form

Tehnoloģijas

Photo

Runu jau var pārveidot tekstā

18.02.2016

Vadošais plaša lietojuma programmatūras izstrādātājs Baltijas valstīs SIA Tilde radījis eksperimentālu rīku jeb datorprogrammu “Runas atpazinējs”. Programma audio failus (piemēram, mobilā telefona diktofonā ierakstīto) jeb runu pārveido rakstītā tekstā. Programma tiek uzlabota, notiek tās testēšana, un jebkurš to var izmēģināt šajā vietnē: http://www.tilde.lv/runas-atpazinejs

Photo

Braci aplikācija brīdina par trauksmi un zvaniem

26.06.2014

Moderno mobilo telefonu – viedtālruņu lietotāji droši vien jau zina, ko nozīmē aplikācijas. Tās ir nelielas programmas viedtālruņiem, piemēram, ir speciāla aplikācija draugiem.lv, vēl ir Waze, Skype utt.

Photo

Vai viedtālruņa aplikācijas spēs aizstāt dzirdes aparātu?

07.04.2014

Petrolex – tā ir pirmā viedtālruņu aplikācija dzirdes korekcijai, ko izstrādājuši speciālisti, kas nodarbojas ar skaņu apstrādi.

Photo

Mobilā aplikācija atvieglo tuvinieku aprūpi mājā

07.02.2014

Izveidota Latvijā pirmā viedtālruņu aplikācija, kurā ietverta praktiska informācija par aprūpes sniegšanu. Prast palīdzēt ar aprakstiem un pamācībām sniedz iespēju aprūpēt līdzcilvēku mājas apstākļos, portālu Diena.lv informēja Latvijas Samariešu apvienība.

Photo

Austrālija: Rada jaunu zīmju valodas tulkošanas iekārtu

14.01.2014

Divas portugāļu dizaineres, kuras strādā Sidnejā, Austrālijā, ar praktisku ideju vēlas uzlabot tiešo komunikāciju zīmju valodā. Dizaineru Katarinas Aranžas un Sofijas Santušas projektam, kas pašlaik uzsākts, nepieciešams tālākais finansējums jaunākās tehnoloģijas „Leap Motion” izstrādei, lai radītu zīmju valodas „tulkotāju” kaklarotas veidā.

Photo

ASV: Elektronikas uzņēmums saņem augstu novērtējumu par nedzirdīgo brīdināšanas sistēmas izveidi

25.11.2013

ASV radioelektronikas uzņēmums NPR Labs saņems īpašo Sadzīves elektronikas asociācijas (Consumer Electronics Association – CES) starptautisko gada balvu, ko pasniedz par sasniegumiem elektronisko ierīču dizaina un izstrādes jomā, ziņo portāls radiomagonline.com.

Photo

Aplikācija taksometriem Dubaijā (video)

05.11.2013

Visi, kas braukuši ar taksometru, zina, ka steigšanās uz to nekad nav bijusi patīkama, īpaši, ja kaut ko nākas kavēt, piemēram, lidmašīnas reisu.

Photo

Radīts jaunākās paaudzes kohleārais implants

22.10.2013

Vācijā, Nirnbergā no 16. līdz 18. oktobrim notikušajā starptautiskajā Eiropas Dzirdes aparātu akustiķu savienības kongresā prezentēta jauna kohleārā implanta sistēma – firmas „Cochlear” izstrādājums „Nucleus 6 System”, ziņo Austrijas nedzirdīgo ziņu portāls.

Photo

Kā runu pārvērst subtitros?

14.06.2013

Krievijas „Runas tehnoloģiju centra” speciālisti demonstrēja savas izstrādnes, kas spēj runu reālā laikā automātiski pārvērst tekstā.

Photo

ASV: iespēja uzlabot zīmju un arī angļu valodu, izmantojot jaunākos zinātnes sasniegumus

04.06.2013

Galaudeta universitātes zinātnieki izveidojuši nedzirdīgajiem bērniem pirmo bilingvālo stāstu grāmatas aplikāciju iPad datoriem.

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas