Search form

Jaunumi

Photo

Konkursā „Iepazīsti savu pilsētu” uzvar Juris Ozoliņš

26.10.2011

21.oktobrī notika konkurss „Iepazīsti savu pilsētu”. Bija pieteikušies 14 biedri no Kuldīgas un Rīgas biedrības. Konkursa dalībniekiem tika izskaidroti noteikumi un izdalīti attēli ar 23 objektiem, kurus dalībniekiem 1 stundas laikā vajadzēja atrast Kuldīgas vecpilsētā. Kā izrādījās, uzdevums nebija nemaz tik vienkāršs, jo ikdienā nemaz nepievēršam uzmanību dažādiem sīkumiem kā, piemēram, ēku durvīm, terasēm u.t.t.

Photo

Kuldīga pirmo reizi organizē minifutbola sacensības

26.10.2011

15.oktobrī, Kuldīgā notika minifutbola sacensības. Pieteikt komandas varēja jebkura LNS biedrība. Pieteicās komandas no Liepājas, Jelgavas un Kuldīgas.

Photo

DVD zīmju valodā nedzirdīgajiem palīdz samierināties ar pārdzīvoto zemestrīci

25.10.2011

DVD „Pārmaiņas, zaudējums un bēdas” tika laists klajā 12. oktobrī Jaunzēlandē, garīgās veselības veicināšanas nedēļā. Šī DVD diska izveidi atbalstījusi Nedzirdīgo organizācija „Deaf Aotearoa” un Jaunzēlandes Garīgas veselības fonds. Pirmo reizi šīs divas organizācijas sadarbojušās, lai kopīgi radītu DVD zīmju valodā.

Photo

Būvniecības process LNS projekta „Otrās mājas - 2” ietvaros noslēdzies

25.10.2011

Ar prieku paziņojam, ka sociālās rehabilitācijas centri Rīgā, Elvīras ielā 19 un Liepājā, 1905. gada ielā 35 ir nodoti ekspluatācijā. Objektu pieņemšanu veica Rīgas pilsētas un Liepājas pilsētas būvvaldes komisija. Abos objektos būvniecības kvalitāte ir atzīta par labu un atbilstošu būvprojektiem.

Photo

2. Nedzirdīgo jauniešu festivāls Berlīnē

24.10.2011

Vācijā, Berlīnē, šoruden (16. – 17. 09) apmeklēju nedzirdīgo festivālu „Jugendfestival” (tulkojumā – Jauniešu festivāls). Tas notika jau otrreiz, iepriekšējais bija Frankfurtē. Festivāla moto bija „Izglītība zīmju valodā”. Tā simbols – panda, kas nozīmē: pasaulē dzīvo pandas, viņas ir stipras, arī mēs, nedzirdīgie, esam stipri. Pasākumu organizēja Vācijas Nedzirdīgo jauniešu asociācija. Festivāla mērķis bija veicināt informācijas paplašināšanu un labu izglītību bērniem un jauniešiem.

Photo

ASV: Būt vai nebūt zīmju valodas apmācībai skolās

24.10.2011

Skolu valdes visā Amerikā cīnās pret budžeta apcirpšanu, kas paredz ierobežot arī finansējumu amerikāņu zīmju valodas (ASL) apmācību koledžās. Tas notiek, neskatoties uz to, ka ASL ir ceturtā populārākā valoda pasaulē, kuru apgūst koledžās.

Photo

Pirmo reizi Igaunijā Nedzirdīgo teātra un filmu festivāls

21.10.2011

Sestdien, 15. oktobrī Tallinas centrā norisinājās Igaunijas Nedzirdīgo teātra un filmu festivāls, kuru organizēja Igaunijas Nedzirdīgo savienība sadarbībā ar Igaunijas Nedzirdīgo jauniešu organizāciju (EKNO). Tajā demonstrēja trīs teātra izrādes un sešas filmas.

Photo

Par implantiem: Ne visi nedzirdīgie vēlas tikt „salaboti”

21.10.2011

Kohleārie implanti palīdz daudziem, taču operācija prasa lielas pārmaiņas – nevajadzētu nosodīt tos, kas no tās atsakās, tāpat arī tos, kuri izlemj implantus ievietot, cerot uzlabot savu dzirdesspēju.

Photo
Photo

EUD koordinē kampaņu par 112 ārkārtas dienestu pieejamību

20.10.2011

Eiropas Nedzirdīgo savienība (EUD) lepojas ar Rakstiskās deklarācijas 35/2011 (WD112) kampaņas par 112 ārkārtas dienestu pieejamību koordinēšanu. Mēneša laikā to parakstījuši 253 Eiropas Parlamenta (EP) deputāti (no Latvijas gan tikai 2 no 8; šeit var redzēt tabulu ar deputātiem, kas parakstījuši). Svarīgi ir trīs mēnešu laikā savākt vismaz pusi (369) EP deputātu parakstu, lai tā tiktu pieņemta.

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas