Search form

Jaunumi

Photo

Kā veicināt cilvēku ar invaliditāti nodarbinātību

12.10.2016

7. oktobrī notika Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) un Invalīdu un viņu draugu apvienības "APEIRONS" rīkotais seminārs par cilvēku ar invaliditāti nodarbinātību, kurā piedalījās LNS viceprezidente Inese Immure un SIA “LNS Rehabilitācijas centrs” sociālā darbiniece Sandra Gutāne. Informē I. Immure!

Photo

LTV uzsāk spēles “Gudrs, vēl gudrāks” jauno sezonu ar surdotulkojumu

05.10.2016

Latvijas Televīzija uzsāk populārās, skatītāju iecienītās skolēnu prāta spēles “Gudrs, vēl gudrāks” jauno rudens sezonu. Pēc pozitīvajām atsauksmēm 2016.g.1.pusgadā, kad pirmo reizi LTV sagatavoja šo erudīcijas spēli ar surdotulkojumu, turpināsim to darīt arī rudens sezonā.

Photo

Vēl viens jaunums – atklāts zīmju valodas klubiņš

05.10.2016

3. oktobra pievakarē LNS centrālajā mītnē Elvīras ielā 19 saradās interesentu grupa 20 dalībnieku sastāvā, kurus vienoja vēlme tuvāk iepazīt zīmju valodu (ZV). Jaunās iniciatīvas autore ir LNS viceprezidente INESE IMMURE. Viņa arī turpmāk vadīs šī kluba nodarbības. Inese skaidro, kā radās šī iecere un kāds ir ZV klubiņa mērķis.

Photo

Starptautiskās tulkotāju dienas moto aicina apvienot pasauli

03.10.2016

No Pasaules nedzirdīgo federācijas (WFD) saņemta ziņa, ka Starptautiskā tulkotāju federācija (FIT) ar lepnumu paziņo par pasākumiem, atzīmējot Starptautisko tulkotāju dienu (30. 09) . Tai izvēlētā tēma 2016. gadam ir “Pasaules apvienošana” – "Connecting Worlds".

Photo

LTV 1. kanālā skatiet raidījumu par latviešu zīmju valodu un tās alfabētu (video)

03.10.2016

20. septembrī Starptautiskās nedzirdīgo nedēļas noskaņās LTV 1. kanāls viesojās LNS, lai intervētu LNS viceprezidenti Inesi Immuri un LNS RC Zīmju valodas attīstības nodaļas vadītāju Lilitu Janševsku par latviešu zīmju valodu un tās alfabētu, kas tika apstiprināts pirms 65 gadiem.

Photo

Pievieno savu parakstu par finansējuma palielināšanu veselības aprūpei

03.10.2016

Lai veselības aprūpes finansējums nākamgad tiktu palielināts vismaz līdz 12% no kopējā valsts budžeta izdevumiem, Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija SUSTENTO līdzdalības platformā Manabalss.lv sākusi parakstu vākšanu ar devīzi “Es par 12% veselībai”.

Photo

Nedzirdīgie ierodas Briselē pievērst uzmanību zīmju valodai

30.09.2016

Šonedēļ vairāk nekā 1000 cilvēku no visas Eiropas Savienības (ES) ieradās Eiropas Parlamenta (EP) sēžu zālē, lai pieprasītu lielāku zīmju valodas atzīšanu un sabiedrība uzzinātu to, ka zīmju valodas tulka darbs ir salīdzināms ar mutvārdu tulkošanu daudzās publiskās iestādēs, to skaitā – arī Eiropas Savienībā.

Photo

Tiešraidē konference "Daudzvalodība un vienlīdzīgas tiesības ES: zīmju valodu loma"

26.09.2016

Trešdien, 28. septembrī plkst. 15 –18.30 Briselē notiks konference "Daudzvalodība un vienlīdzīgas tiesības ES: zīmju valodu loma" (“Multilingualism and equal rights in the EU: the role of sign languages”).

Photo

Nedzirdīgo diena nosvinēta! (foto, papildināts)

26.09.2016

Starptautiskā Nedzirdīgo nedēļa svinīgi noslēdzās 24. septembra sestdienā ar vairākiem pasākumiem Rītausmā.

Photo

LTV 4. studijas raidījuma “Būt nedzirdīgam dzirdīgo sabiedrībā” saturā (video)

26.09.2016

Aizkadra balss: Katru gadu septembrī tiek atzīmēta Starptautiskā nedzirdīgo nedēļa. Tajā ar pasākumiem piedalās arī Latvija. Mūsu nākamais sižets aicina ielūkoties nedzirdīgo pasaulē. Vai spējat iedomāties, kā jūtas cilvēki mums līdzās, kuri nedzird? Stāsta: Edgars Vorslovs – Latvijas Nedzirdīgo savienības prezidents un Inese Immure – Latvijas Nedzirdīgo savienības viceprezidente.

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas