Search form

Jaunumi

Photo

No šā gada sabiedrisko transportu bez maksas var izmantot bērni invalīdi līdz 18 gadu vecumam

06.01.2011

No šā gada 1.janvāra spēkā stājies jaunais Invaliditātes likums, kas nosaka, ka personai līdz 18 gadu vecumam invaliditāti nosaka bez iedalījuma grupās. Tas nozīmē, ka bērna invalīda statuss tagad ir visiem bērniem līdz 18 gadu vecumam. Pirms tam šāds statuss bija bērniem invalīdiem līdz 16 gadu vecumam.

Photo

Par invalīda apliecību

06.01.2011

Ar 1. janvāri sāka darboties jaunais Invalīdu likums. Vai tas paredz kādas izmaiņas arī invalīdu apliecības iegūšanā un nomaiņā?

Photo

Cietumā uzstādīti videotelefoni

06.01.2011

ASV cietumā izpildītas Likuma par amerikāņiem ar īpašām vajadzībām prasības un tagad nedzirdīgajiem ir pieejams videotelefons un citas iespējas.

Photo
Photo

ASV izvirza stingras prasības tūrisma kompānijām

05.01.2011

Kā raksta viens no lielākajiem ASV laikrakstiem „USA Today”, Norvēģijas kruīzu kuģu kompānija piekritusi izmaksāt 100 000 ASV dolārus 9 tūristiem – cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Photo

NIAF „Klusums” gadumijas balle: nosvin savu desmitgadi un krāšņi salutē par godu Jaunajam gadam (papildināts)

05.01.2011

2010. gadā Nedzirdīgo invalīdu atbalsta fondam ( NIAF) „Klusums” apritēja 10 gadi kopš pastāvēšanas. Par godu tam 31. decembrī KC „Rītausma” notika Vecgada balle. Uz to kopā ieradās 255 apmeklētāji, turklāt ne vien no Latvijas, bet arī no Anglijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas, Zviedrijas un Francijas.

Photo

Jolanta Znotiņa Čehijā: studē un filmējas muzikālajos videoklipos (video)

05.01.2011

Mūsu tautiete Jolanta Znotiņa pašlaik studē Janāčeka Mūzikas un skatuves mākslas akadēmijas Teātra fakultātes Nedzirdīgo aktiermākslas bakalaura programmas trešajā kursā. Šovasar jūnijā viņa gatavojas beigt šo augstskolu.

Photo

Jūsu uzmanībai jaunums – izstrādātas terminoloģijas vārdnīcas „Darba aizsardzība” un „Celtniecība un tehnika”

04.01.2011

Latvijas Nedzirdīgo savienības projekta „Klusuma pasaule” 2.13 aktivitātes ietvaros darba grupa pie Zīmju valodas centra sagatavojusi un nodevusi lietotājiem divas latviešu nedzirdīgo zīmju valodas vārdnīcas, kurās ietverti pamata termini, kas tiek lietoti darba aizsardzībā un celtniecībā.

Photo

Laikrakstu „Kopsolī” varat lasīt drukas formātā arī ārzemēs

04.01.2011

Šogad vairāki mūsu lasītāji ārzemēs izteikuši vēlmi lasīt LNS avīzi drukātā veidā, tas ir, iespiestu uz papīra tipogrāfijā.

Photo

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas