Search form

Nedzirdīgie masu medijos

Photo

Anglijas latvieši saziedo Valmieras Vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolai

18.02.2016

Pirmo reizi kopīgā akcijā ar mērķi pasauli padarīt labāku ir apvienojušies Latvijas un abu Britu salu latvieši.

Photo

Jauno e-talonu rotā Katrīnas Vidneres zīmējums

29.01.2016

Katrīna Vidnere ir aktīva Rīgas internātvidusskolas bērniem ar dzirdes traucējumiem audzēkne – ar interesi līdzdarbojas mācību stundās, apmeklē vairākus interešu pulciņus, kā arī labprāt startē dažādos ārpusskolas konkursos.

Photo

Latvijas Radio: Par to, kā labāk komunicēt un saredzēt

22.01.2016

Lai dators būtu piemērots cilvēkiem ar dzirdes vai redzes traucējumiem, ir izstrādāta virkne palīglīdzekļu, kas var būt gan iekļauti operētājsistēmas sastāvā, gan pieejami kā atsevišķas programmas.

Photo

Būt par tiltu uz nedzirdīgo zemi

22.01.2016

Sociāli noderīgām profesijām, piemēram, skolotājiem, policistiem, ugunsdzēsējiem, ārstiem, kuru pārstāvji strādā sabiedrības labā, pieskaitāma vēl viena, ko cilvēki bieži aizmirst vai pat nezina, un tie ir zīmju valodas tulki jeb – surdotulki.

Photo

Par mums citur: Atver logu sarunai zīmju valodā

20.01.2016

Tā saucas 15. janvārī internetā ievietotā Ingas Papardes intervija ar LNS prezidentu Edgaru Vorslovu par nedzirdīgo cilvēku saziņas iespējām mūsdienās, izmantojot modernos tehniskos palīglīdzekļus.

Photo

Latvijas Radio 1 raidījumā – par latviešu zīmju valodu

28.09.2015

23. septembrī Latvijas Radio1 raidījumā Zināmais nezināmajā par zīmju valodu sarunu ar Latvijas Nedzirdīgo savienības rehabilitācijas centra Zīmju valodas nodaļas vadītāju Lilitu Janševsku risināja žurnāliste Sandra Tropa.

Photo

Zīmju valoda godā celta arī jaunajā TV-7 raidījumā (video)

29.09.2015

25. septembrī LTV-7 krievu auditorijai adresētajā jaunajā programmā ”Dzīve šodien” sakarā ar Eiropas Valodu dienu bija iekļauts sižets, veltīts latviešu zīmju valodai. Tāds gods parādīts tik daudzu valodu vidū!

Photo

Vai tu zināji? Latvijā ar surdotulka palīdzību sazinās divi tūkstoši cilvēku (video)

22.09.2015

Ar šādu nosaukumu 22. septembra LNT rīta raidījumā “900 sekundes” varēja vērot videosižetu par Latvijas Nedzirdīgo savienības surdotulku pakalpojumu ar paskaidrojošu tekstu, kura autore – Zane Brikmane.

Photo

Kopā ar savējiem ir viegli

21.09.2015

„Pļaviņu Novada Ziņas” jau sāka plašāk iepazīstināt ar biedrībām, kas darbojas Pļaviņu novadā. Viena no vecākajām ir Latvijas Nedzirdīgo savienības Pļaviņu reģionālā biedrība – augustā tā svinēja 60 gadu jubileju.

Photo

Latvijā trūkst speciālistu ar «plastiskajām rokām» - surdotulku

29.07.2015

Runāt zīmju valodā ir daudz grūtāk nekā skaņu valodā - pēc katrām 20 minūtēm vajadzētu atpūsties, jo tā ir liela slodze rokām, arī mugurai - to labi zina zīmju valodas tulki jeb surdotulki. Tāpēc bagātākās valstīs ir pat divi surdotulki uz vienu nedzirdīgu cilvēku, saka Latvijas Nedzirdīgo savienībā. Taču Latvijā zīmju valodas tulku pat ļoti trūkst. Valsts apmaksā nedzirdīgajiem surdotulka pakalpojumus izglītības programmu apgūšanai un saskarsmes nodrošināšanai, taču to nodrošināt nav viegli, jo interese par surdotulka profesiju nav liela.

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas