Search form

Nedzirdīgie masu medijos

Photo

Laikraksts „Kurzemnieks” pirmajā lappusē ziņo par LNS Kuldīgas biedrības jubileju

19.04.2012

2012. gada 18. aprīlī laikraksta „Kurzemnieks” 45. nr. pirmajā lappusē publicēta īsa ziņa (ar foto) par LNS Kuldīgas biedrības jubileju: Nedzirdīgo biedrībai – 60.

Photo

NEPLP, par spīti iebildumiem, apņēmusies pāriet uz televīzijas subtitrēšanu

13.04.2012

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) ņiprā apņemšanās atteikties no filmu ieskaņošanas un tā vietā ieviest subtitrēšanu, izraisījusi šūmēšanos gan šī rosinājuma pretinieku, gan atbalstītāju vidū. Idejas piekritēji to pamato ar izredzēm audzēt poliglotu skaitu un atšķaidīt krievu valodas dominējošo stāvokli pār citām svešvalodām, kā arī iespējas došanu nedzirdīgajiem.

Photo
Photo

Diskutē par iespēju TV rādīt filmas oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu valodā

02.04.2012

Piektdien, 30. martā, Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP) notika ekspertu diskusija par ierosinājumu ārzemju filmas ļaut tikai dublēt vai subtitrēt valsts valodā, atsakoties no ieskaņošanas.

Photo
Photo

Dzirdīgie un nedzirdīgie kopīgā dziesmā


27.02.2012

Jauniešiem ar dzirdes traucējumiem ir grūti integrēties mūsdienu sabiedrībā, jo pastāv komunikācijas barjera, un cilvēki labāk no viņiem izvairās nekā mēģina kontaktēties, atzīst Laura Reisele, jauniešu iniciatīvas projekta "Melodiskās rokas" koordinatore.

Photo

Sauc palīgā ar īsziņu!

09.02.2012

Ar šādu nosaukumu LNT raidījumā „Tautas balss” 8. februārī tika parādīts sižets par 112 īsziņu nosūtīšanu palīdzības dienestam . Tajā žurnālists intervēja LNS viceprezidenti Sandru Gerenovsku.

Photo
Photo

Raidījumā „Bez Tabu” VUGD sola: nedzirdīgajiem vēl šogad būs iespēja nosūtīt īsziņu uz 112

04.11.2011

2. novembra TV3 raidījumā „Bez Tabu” notika saruna pa telefonu ar Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) centrālā sakaru punkta priekšnieci Baibu Petrovu jautājumā par SMS nosūtīšanu uz 112 nepieciešamības gadījumā.

Photo

LTV Panorāmā: par surdotulkojuma pakalpojumu nodrošināšanu iestādēs šogad (video)

11.10.2011

„Pirmoreiz valsts spērusi soli pretī nedzirdīgajiem cilvēkiem augstskolu un profesionālās izglītības iegūšanā, nodrošinot mācību procesā surdotulka pakalpojumus tiem, kas vēlas mācīties,” – tāds ievads bija nelielam sižetam  TV panorāmā (08.10.2011). Jūsu uzmanībai – tā pārstāsts!

Video ziņas

Jauniešiem

LNS kapitālsabiedrības


LNS biedrību interešu grupas